Zánět středního ucha nebo zuby?

verujan
29. dub 2017

Ahoj, prosím o radu... 2letý syn v noci náhle začal plakat, nebyl k utišení, myslela jsem, že mu lezou stoličky ( hodně slintá, má naběhlé dásně, takže zuby se derou ven ), již tak plakal před 2 měsíci a po Paralenu na bolest se uklidnil. Dnes v noci, asi před půlnocí, jsem také dala Paralen, usnul, ale občas se vzbudil, chvilku poplakal a zase usnul. Ráno zase plakal, měl teplotu, pořád jsem myslela, že zuby. Ale potom si sahal prstem do ucha a říkal ouško. Ještě předtím dostal zase Paralen na snížení bolesti. Teď nepláče, hraje si, je klidný, už se i usmívá. Tak nevím, mám jít na pohotovost s uchem nebo jsou to ty zuby? Je možné, aby zánět ucha po Paralenu přestal bolet? Máte někdo zkušenost? Moc díky za rady.

aleenka1234
29. dub 2017

Pro klid bych urco jela.

verujan
autor
29. dub 2017

@aleenka1234 Díky, zatím čekám. Malý je pořád v pohodě, jen mu sliny tečou proudem. Zkoušela jsem opatrně vyčistit mu ouška a vůbec neplakal, ani nijak nedal najevo, že by mu to vadilo. Pohotovost je tu do 15. hod. , uvidím po poledni. Ale děkuji odpověď a radu. 🙂

eva118
29. dub 2017

Zkus zatlačit na ten výstupek co je u dírky ucha směrem do té dírky. Pokud má zánět, tak ho to zabolí a cukne nebo něco. Já bych taky pro jistotu jela.

verujan
autor
29. dub 2017

@eva118 Zkusila jsem mačkat všude, pro jistotu, a nic, nereagoval. Tak to snad uši nejsou. Děkuji.
Možná se ráno chytal za ucho proto, že mu lezou horní stoličky a je to blízko. Zatím je v celkem v klidu,tak snad...

lucie_91
29. dub 2017

Druhé palpační místo - dole za boltcem - když si představíš dírku pro náušnici, tak tam vzadu za ouškem. Je to blízko Eustachovy trubice - zabolí - riziko zánětu stř.ucha.

saurauia
29. dub 2017

já bych hlavně ucho v žádným případě nečistila...
Jinak ucho sledovat a pokud to začne vypadat, že mu z něj něco teče tak na pohotovost.... Ale pokud hodně sliní tak jsou to spíš zuby

verujan
autor
29. dub 2017

@lucie_91 Také nic, vůbec na nic nereaguje. Tak snad to jsou ty zuby.

verujan
autor
29. dub 2017

@saurauia Ono to nebylo vyloženě čištění ucha, spíš jsem se chtěla dotknout ucha malinko zevnitř, abych zjistila, jestli ho to bolí. Jen na okraj, ale nevadilo mu to, tak snad to není zánět uší. Na doteky nereaguje, tak jsem klidnější. A doufám v ty zuby.

kocour1
1. kvě 2017

Pokud by to bylo ucho, tak by reagoval na dotyk ucha, určitě by si ho nenechal vyčistit...to budou ty zuby...mě se teď dere moudrák a také mě bolí ucho🙂

vanule
1. kvě 2017

@verujan tohle jsme zažili před 14dny, syn celý den v pohodě, večer měl horečku a pořád si sahal na ucho. Když jsme se ho ptali co, nebo kde ho bolí sahal na ucho. Pro klid jsme vyrazili na pohotovost, po prohlédnutí doktor řekl, že ho má v pořádku, žádný zánět se naštěstí nekoná. Zrovna mu lezou všechny špičáky, tak zřejmě to měl z toho....

verujan
autor
1. kvě 2017

@kocour1
@vanule
Tak nakonec asi ty zuby, doteď s uchem nic. Ale děkuji za podporu všem.