Zánět spojivek nebo rýma?

karol1996
12. bře 2019

Zdravím, moje dcera (zítra 6t) ma Dne s zlutozlutozelene ospalky u jednoho očička, prakticky ho jiní nela zalepene. Zítra jdeme k doktorce na preventivku, počká to, nebo tam mám jet hned? Teplotu nemá, na jen rýmu, prakticky uz už od narození. Očička jsem vykapala ocufleshem, můze to být zánět spojivek? Nebo jen doprovod k ryme?

ange_de_la_morte
12. bře 2019

Máme vcelku podobný scénář - dcera ( skoro 6t) v sobotu žlutý hnis v oku - po telefonické domluvě s dr. jsme koupili Ocuflesh a je to dobré - dneska máme preventivku, dřív jsme k doktorce měli dojed jen pokud by se to během jednoho dne nezačlo lepšit ... taky má rýmu

karol1996
autor
12. bře 2019

@ange_de_la_morte my právě hned pro první návštěvě dostali seznam, co bychom měli mít doma a ten ocuflash tam byl. Malé z oka vyloženě nic neteče, jen ho ráno mrla úplně zalepene temi "ospalky". Teplotu nemá tak s ni asi do zítra vydržím 🙂

berenika39
12. bře 2019

Ahoj, můžeš se zkusit zeptat v naší MK Poradně dětského lékaře, posílám link:
https://www.modrykonik.cz/forum/topics/poradny/

nissi
12. bře 2019

Pokud kojíte, kápněte jim po kapce do každého oka mateřské mléko. To dělá zázraky. Naší malé, když byla miminko, to rozehnalo zánět očička. Teď to má zase už jako čytřletá a (díkybohu ještě kojím mladší dceru) kapu jí tam mléko zase. Přes noc úplné super zlepšení. To jen jako tip. 🙂 Někomu se to ale příčí

ange_de_la_morte
12. bře 2019

@nissi : u nás MM do nosíku super na rýmu, do očička to bylo nic moc - spíš mi přišlo že možná ještě víc z očička teče ... nicméně zkusit se to může, není to nic proti ničemu