Zácpa u miminka. Poradíte, prosím?

veruzie
4. dub 2024

Dobrý den maminky,
syn 3 měsíce a 14 dnů plně kojený do 3 měsíce kadil bez problémů. Pak jak když utne, tlačí snaží se, ale nevytlačí nic. Je usměvavý, bříško měkké, nepláče a prdí o sto šest. Každý třetí den mu ale už večer musím pomoct trubičkou. A je z toho hned plná plena už takové tužší hmoty. Já jím pořád stejně.D dávám Terezia a probiotika Maxík. Dr. řekla, že má vše v pořádku prý trubička nevadí a zase to půjde. Mě to ale trápí. Děkuji za jakékoliv názory 🙂

1pomnenka
4. dub 2024

Je to jen období, až bude mít příkrmy, půjde to zase samo. Hlavně, že ho nebolí bříško a nepláče.

me_druhe_ja
4. dub 2024

Kojené děti nemusí kakat i týden. Pokud je veselý, nepláče, měkké bříško a viditelně ho to netrápí, tak bych trubičku nepouzivala. Může se stát, že si na to zvykne a nebude se umět vykakat normálně...

veruzie
autor
4. dub 2024

@me_druhe_ děkují. Zbytečně trubičku nedávám, až když už bříško bolí a nepomáhá nic, což bylo třetí, čtvrtý večer od posledního kadění. Dr. mi řekla, že na trubičce závislý rozhodně nebude, ale mě zajímají i zkušenosti maminem 🙂 Rodiče říkali, že jsem to měla stejně, tak mě to trochu uklidnilo 🙂 no uvidíme.

veruzie
autor
4. dub 2024

@1pomnenka děkuji 🙂