Zácpa u dítěte. Poradíte, prosím?

magda001
13. dub 2021

Dobrý den, prosím vás pokud někdo máte tuto nepříjemnou zkušenost se zácpou u dítěte ve věku 3 let mohli byste mi poradit? Už jsem opravdu bezradná.
Dcerka má stolici třeba 1 za týden, je to bolavé, stěžuje si na bolesti bříško, strašně kňourá a brečí když má kakat :( Je mi ji úplně líto.. S dr jsem mluvila už dávno jediné, co nám poradila byla Lactulosa, děkuji pěkně ale to nám tedy nepomohlo. Dál to neřeší, říkala že to může být tím stravováním. Dceři bude příští měsíc 3.rok je pravda, že zatím občas ještě kojím. Chci se poradit i s jinou dr. Nějaký tip na projímadlo nebo tak něco prosím?

klokanka31
13. dub 2021

@magda001 Co švestkový kompot?

magda001
autor
13. dub 2021

@klokanka31 Právě že ten nevypije.. Hermankovy čaj ji nedělá dobře :/ Ta Lactulosa vůbec nepomáhá :( už si opravdu nevím rady zkoušeli jsme toho moc :/
I ty babske rady a nic :/
Ale teď jsem koukala na ten Hylak forte tak to zkusíme snad to pomůže :/ Protože čípek by si určitě nedala (bolí ji zadeček) a prášek by nespolkla😏

jitka_cv
13. dub 2021

Zkus easylax

krtikkrtovaty
13. dub 2021

Spíš bych zkusila zapátrat, kde je problém. Třeba nějaké potravinové alergie? Pokud to má dlouhodobě, dostatečně pije a nemá vyloženě zácpovou stravu, tak to přece není jen tak...

amazonkajanik
13. dub 2021

@magda001 u nás byl hlavní příčinou sunar. Celou dobu ho dobře snášel a najednou zácpa, ale fakt hrozná, už to vypadalo, že pojedeme na pohotovost, aby malému pomohli. Zkoušela jsem všechno, od švestek,boruvek, hrušky,laktulosu...změna nastala,když jsme přešli na jiné um. Sunar je prý moc tučný a u některých dětí způsobuje tu zácpu. Tak u vás může být také něco, co staví ...

magda001
autor
13. dub 2021

@amazonkajanik Nikdy Sunar neměla 🙂

magda001
autor
13. dub 2021

@krtikkrtovaty Má to už zhruba od poloviny 2.roku :/ což je už dost dlouho, nepřijde mi že by měla alergii ona ani hlavně nejí úplně vše je docela vybíravá :D Ale měla problém s tím že ji chybělo železo a to už je v pořádku právě :/

krtikkrtovaty
13. dub 2021

@magda001 To mě jen tak napadlo, vím že někdo říká, že třeba u mlíka nebo lepku bývají různé problémy se zácpou nebo průjmem a nijak jinak se to projevit nemusí.

sportovkyne
Autor odpověď smazal
Zobraz
monika3456
13. dub 2021

@magda001 nasaďte dulcasoft. Měli jsme to samé a tohle jediné pomohlo. Bylo po problému ❤

amazonkajanik
13. dub 2021

@magda001 což to je mi jasné, proto jsem psala, že je třeba u vaší malé vychytat,co jiného z potravin by jí mohlo škodit. Třeba tvaroh,apod

korin
13. dub 2021

Tady je takový seriál, třeba v něm najdeš něco pro svoji dceru. https://maminator.wordpress.com/2014/04/03/50-o...

badyr
13. dub 2021

U syna řešíme psychogenní zácpu, Lactulosa nepomohla, užívá Forlax, aby se úplně neucpal a aspoň nějak kakal, ale u něj je problém v hlavě. Každopádně kaká, dávku jsme upravili tak, aby neměl vyloženě průjem.

aneta_v
13. dub 2021

@magda001 kolik toho za den vypije a kolik sní ovoce a zeleniny?

janule1940
13. dub 2021

Zácpa mezi 2. a 3.rokem je typickým příznakem nerozpoznane alergie na bilkovinu kravského mleka.vysadte na mesic vse,co obsahuje mléko nebo jeho složky.nedávejte ani mléko jiných zvířat.pokud byste náhodou ještě kojila,musíte vynechat vse mlecne i vy.

pinkyy
13. dub 2021

S kakanim jsme meli problem asi dva roky a ted nam pomohl jedine Forlax rano/vecer, zabira teda az tak po trech dnech a musim ji ho davat furt, jinak je problem zpet.

zmrzlinka
13. dub 2021

Forlax a glycerinové čípky v akutní fázi.Taky pomáhá " nácvik" kakání" ...udělat si každý den čas např. po snídani a chvíli si " posedět" na WC.

magda001
autor
13. dub 2021

Všem moc děkuji za rady, zítra jdeme k dr tak snad to nějak vyřeší..
Každopádně mléko pije tedy ráda.. Snad to nebude z toho :(
Ono to je taky jednou tak, že třeba měsíc je úplně v pohodě kaká normálně a pak to zas přijde, tohle období že ji to prostě nejde.. No tak uvidíme zítra :/

syslounek
13. dub 2021

Pokud má dobrá a špatná období, zkuzte pozorovat návaznost na nějaké konkrétní jídlo. Dcera měla taky šílenou zácpu, u doktora jsme byly 2x. Zrovna začala pít kravské mléko (i půl litru za den) a dr nám doporučila mléko vysadit. Do týdne kakala dobře. Tak půl roku dostávala max 100ml ob den, teď už ji problémy nedělá a může kolik chce.

michaela1990xx
13. dub 2021

@jitka_cv nám taky pomohl easylax. Ted je teda hůř k sehnani, nebo má prý výpadek.

janule1940
14. dub 2021

@magda001 a ještě chci podotknout,ze potravinove alergie,napr.abkm,se mohou pojit i s potížemi s jidlem-dite muze odmítat jidlo,skupinu potravin atd.,subjektivně se necítí dobre,muze spatne spát,být uknourane,mít silné záchvaty vzteku,nepochopitelně impulsovou chování,které u vrstevníků je srovnatelně slabší,muze se hur soustředit,atd.

mutsynka
15. dub 2021

@magda001 našeho syna (4 roky) zacpává už od mala banán a když si pak dá ještě čokoládku, tak to je konečná. Takže banán mu nedávám celý a buď má ten den kousek banánu nebo malý kousek čokoládky.

magda001
autor
15. dub 2021

Takže jsme byli včera u dr. Dcera dostala Fructolax. Na bříško si vůbec nestezuje už ani včera ani dnes. Dokoupili jsme si k tomu ještě Biogaia raději. A dnes už bez problémů byla na stolici na nočníku takže jsme šťastné ❤️