Zácpa u 6týdenní holčičky

hanule1996
23. srp 2014

Ahoj, mám 6týdenní holčičku je krmená MM a UM. Máme problém s kakáním, kakala vždy po třech dnech a to sem jí musela s elkým úsilým pomáhat těd už se 4. den nevykakala ani s pomocí. Doktorka nám doporučila laktobacily ty nepomáhají dávala sem jí anýzový , fenyklový čaj i vlažnou vodu.

evulina77
23. srp 2014

kdyby byla jen kojená (plně kojené mimčo nemusí kakat i víc než týden), tak to není žádný problém. Nevím kolik má UM. Otázka je, jestli ji bolí bříško nebo je spokojená. Pokud ji bříško nebolí, zkusila bych jen jemnou masáž bříška (krouživé pohyby na břichu ve směru hodinových ručiček a třeba i pohyb nožičkama). Ale myslím si, že dávat laktobacilky asi neublíží, jen bych do ní neprala ty čaje a vodu. Zkus i ty trošku upravit jídelníček, kvůli mateřskýmu mlíčku. Nevím proč přikrmuješ, ale možná bych zapracovala na plném kojení (většinou je to je psychický problém a tlak okolí, že mimčo musí mít nutně hlad, když chce pít častěji). Doporučuji stránky kojeni.net, hodně mi to pomáhalo.

svoba
23. srp 2014

Zkuste jinou značku laktobacilů. Nám taky první nezabraly. Pak zkuste dotaz na @katyxq

hojda
23. srp 2014

Já ještě přidám pro jistotu téma stenóza konečníku, není to tak časté, ale je dobré o této možnosti vědět.

nasekuratko
23. srp 2014

Zkus si dávat ty sama do jídla nebo i maličké do mléčka trošku oleje z černého kmínu. Zatím to pomohlo všem, co znám. I na koliky, stolici, imunitu, na zvýšení tvorby MM apod. Nemáš tím co zkazit. 😉

luciksima
23. srp 2014

zkus heřmánkový čaj a laktobacílky od swisu nám to u malé pomohlo..

dadai
23. srp 2014

zacnete ji nosit v satku ve vertikalni poloze kazdy den alespon 3 hod., bude stastna,spokojena,vyprdi se tam a garantuju,ze bude mit pravidelnou stolicku!🙂
navic bude stastna,ze ma s vami uzky kontakt. budete ji mit u sebe a zaroven volne ruce na zehleni atd.🙂 🙂

helcenka
23. srp 2014

Zkusila bych vyměnit značku UM. Mně dcera také nekakala, vyměnila jsem značku a bylo to v pohodě.