Vývojová vada řeči, má maminka nárok na 7letou RD?

kelda26
11. říj 2016

Ahoj maminky, potřebovala bych poradit, máte některá zkušenosti s vývojovou vadou řeči u dětí a nebo s poruchou sebeobslužnosti? Co vám bylo doporučeno a pomohlo? Maminky dětí s touto"vadou" prý mají nárok na mateřskou dovolenou až do 7 let věku dítěte. Je to pravda? Za každý příspěvek budu moc ráda. Díky 🙂

nutricnihodnota
11. říj 2016

Nepleteš si to náhodou s tím, že do sedmi let věku můžeš být doma s dítětem a neplatit si pojištění? To můžou všechny matky.

sisstin
11. říj 2016

@kelda26 prodlouzena rodicovska uz neexistuje asi 7 let, muzes zkusit zazadat o PNP ;)

sisstin
11. říj 2016

@kelda26 jinak tady diskuze Maminky nestandardnich deti - poruchy komunikace nebo na FB Rodice deti s vyvojovou dysfazii ;)

caverina
11. říj 2016

@nutricnihodnota to jde?....to slysim poprve...

luciaxxx11
11. říj 2016

Můj syn má vývojovou vadu řeči,ale normálně od 3let nastoupil do MŠ,akurat s asistentem,teď je ve škole v 1třídě,bez asistenta zatím.

sisstin
11. říj 2016

@caverina je to matka pecujici o dite do 7 let, u dvou do 15 nejstarsiho. Plati ti zdravotni pojistovna.

caverina
11. říj 2016

@sisstin aha...to jsem fakt nevedela..🙂

sisstin
11. říj 2016

@caverina ja takhle byla ctyri roky ;)

nutricnihodnota
11. říj 2016

@caverina Ano, jde. U jednoho dítěte do sedmi let věku, u dvou a více do patnácti. Musí se samozřejmě splnit určité podmínky. Myslím, že školáci nesmí chodit do družiny, ale moc si to nepamatuju.

sisstin
11. říj 2016

@nutricnihodnota jj, deti skolka jen na dopo a skolni bez druziny...

caverina
11. říj 2016

@nutricnihodnota jak uz jsem napsala....tohle slo nejak mimo me🙂

nutricnihodnota
11. říj 2016

Já na to narazila nedavno. Do práce už se vracet nebudu, tak začínám pomalu zjišťovat, jaké mám možnosti.

kelda26
autor
11. říj 2016

@sisstin - takže jste byla doma a zdravotní pojišťovna Vám vyplácela nějakou částku?

sisstin
11. říj 2016

@kelda26 zadnou castku mi nevyplacela, jen jsem nemusels platit zdravotni ze sveho.

sisstin
11. říj 2016

@kelda26 pokud ma syn problemy, je mozne zadat o prispevek na peci. Das pediatru vsechny odborne zpravy a doma u vas bude setreni. U dysfazie (mate dysfazii?) zalezi, jak tezke problemy ma, muzes zatim orientacne mrknout do tabulky pro posuzovani.

kelda26
autor
11. říj 2016

@sisstin Aha, juknu na to díky.