Vysoká nemocnost. Co ještě zkusit?

1. kvě 2022

Mám doma prvňáka. Od půl roku je opakovaně nemocný. Měl kvůli tomu odklad. Teď je v první třídě a masakr. Od druhého pololetí jedeme v rytmu 4 týdny doma a 4 dny ve škole.
Imunitu má prý v pohodě, od roku jezdíme na imunologii. Zkoušeli jsme všechny možné - léky od imunologa, doplňky stravy, kolostrum, bachovky, homeopatii, měsíc u moře, různé diety (bez lepku, bez mlíka, bez cukru...), otužování, solnou jeskyni...
Ale on lapne vše - respirační onemocnění, střevní virózy, kožní problémy...
Napadá vás ještě něco, co zkusit?

zmrzlinka
1. kvě 2022

A ORL?Byli stě?Nemá zvětšenou nosní mandli?A jinak asi nic nepomůže.Jenom čas.Vyroste z toho.Syn se v tom placal od 2-7 let a moc mu pomohla když se zavřeli školy kvůli covidu.Imnunita se trochu vzpamatovala a on si taky odpočinul.Od té doby skoro nemarodi...

autor
1. kvě 2022

@zmrzlinka synovi je víc než 8 a je to čím dál horší.
Mandli má venku.

xxx3d
1. kvě 2022

napadla mě psychosomatika.

autor
1. kvě 2022

@xxx3d loni do školky nechodily nemocné děti, tak skoro nechyběl. Letos jsou ve škole samí usoplenci.

zmrzlinka
1. kvě 2022

A bere něco na imunitu?Co změnit imunologa?

autor
1. kvě 2022

@zmrzlinka máme už třetího imunologa. Aktuálně nebere nic, ale měl asi 3 různé věci a bez efetku. Imunitu má podle krevních testů dobrou. Nemá žádný deficit.

xxx3d
1. kvě 2022

a první pololetí bylo v pohodě?
jinak, musí to být masakr takhle dlouho doma, tedy z pohledu mě, jako dospělé, pracující
ta psychosomatika mě napadla po přečtení výčtu, má imunologii v pohodě, támhle někomu píšeš, že mandli už nemá, a i tak je to spíše horší, než že by se dostavil kýžený efekt toho, že čím bude větší (starší) tím to bude lepší
co zkusit psychologa
nebo třeba jen promluvit se synem, není v té škole něco "v nepořádku" a nemyslím hned šikanu, ale prostě...

autor
1. kvě 2022

@xxx3d ono to bylo už od jeho 6 měsíců. Prostě pořád nemocný. Nejlepší bylo období 2. předškolní rok v MŠ. Jak byl covid, chodilo tak 10-12 dětí a nikdo tam nekašlal. Ale i tak chodil třeba 2 týdny, pak byl 3 týdny doma...
V prvním pololetí jel dost podobně. Už po týdnu ve škole odpadl.
Co nemá mandle, tak už nemá tak často záněty uší.

xxx3d
1. kvě 2022

a co alergologie? tu má taky v pořádku?

autor
1. kvě 2022

@xxx3d ano, pravidelně má testy na alergii i na astma.

zmrzlinka
1. kvě 2022

A má nebo nemá potvrzenou alergii?Dcera taky marodila a co má nasazenou léčbu od alergooga ,tak je mnohem lepší...

autor
1. kvě 2022

@zmrzlinka na alergologii vše v pořádku. Testy mu dělají opakovaně.

te_reza
1. kvě 2022

Pokud má imuno i alergo v pořádku, zamyslela bych se nad tou psychosomatikou.

neta30
1. kvě 2022

Pokud ma imunitu dobrou, alergie žádný, mandle také nema, pak je to asi nejspíš psychikou. Na to bych se zaměřila, take na vas, co je doma. A kde bydlite? A s cim je ty 4 tydny doma? Jako s rymou? Nebo s cim? Strevni viróza je na tyden, respiracni taky. S rymou dite doma nenecháváme

autor
1. kvě 2022

@neta30 kdyby to bylo psychikou, tak by pravděpodobně problémy nastaly později než v 6 měsících - to mi řekla psycholožka, ptala jsem se na to, když jsme tam byli kvůli jiným problémům. Hlavně se to k ničemu neváže, zápal plic měl i o prázdninách, když jsme byli doma. Potkali jsme v obchodě chrchlajici, soplici dítě. Od moře jsme přijeli se zánětem průdušek.
Doma je s různými nemocemi. Má 1 věc, přejde ve druhou, třetí... On nemá jen rýmu a kašel, ale rýma se mu vrazi do uší, začne z toho kašlat a padne mu to na průdušky. Nebo má laryngitidu, ale týden jí rozhaníme, jdeme na kontrolu a přineseme si nějakou střevajznu... Už za sebou má i zánět ledvin, angíny...

petrasipkova1
1. kvě 2022

Jak bydlíte ? Nemáte nějaký starý vlhký dům ? Má novou matraci, lůžkoviny ? Je to opravdu zvláštní, ze tolik marodí, je mi ho líto 😓

autor
1. kvě 2022

@petrasipkova1 máme suchý dům, má novou matraci, nové hypoalergenní deky.
Ono to asi bude i dědičné. Byla jsem na tom podobně. Mně zakázali chodit do školky a do třetí třídy jsem byla na domácí výuce. Přešlo mě to až na SŠ.

30bar
1. kvě 2022

Genetika v tom bude hrat urcite roli. Ja jsem mela syna taky pomerne dost nemocneho,ted je prvňáček a docela se drzi. Tukam. Nedavam ho ale do druziny, ve tride je jich 15 a ja ho moc nechci davat do skupiny x dalsich deti v družině. Jsem na MD. Jinak ja davam imunoglukan, pri naznaku nachlazení lichorerisnici a mam moc dobrou zkusenost s cibulovym cajem, povařit cibuli, pridat trochu majoránky, zcedit a pit s citronem a medem. Syn ma nastesti po kasli vzdy do cca tydne a na průdušky mu to nejde. Drzim pesti,at je brzy lepe. Je to moc narocne na psychiku ty nemocne deti. Jo a jeste mam rada z justu eucasol,tymianovy krem na hrudník a olej z 31 bylin,ten kapnu do toho tymianu a mazu hrudnik, celo,za usima...nekde jsem cetla,ze kdyz se maze za usima,snižuje se riziko zanetu ucha...

autor
1. kvě 2022

@30bar syn taky není ve družině. Chodí k babičce.
Eucasol stříkáme, tymianovou mast máme taky - super i na horečku (maže se na chodidla). Ten olej neznám a zkusím.

30bar
1. kvě 2022

On je docela silny ten olej. Stoji pres 1000 Kc,ale vydrzi fakt dlouho a na ten detsky hrudnik staci 2-3kapky. Ja si tim mazu i hlavu,kdyz me boli. Ma to siroke vyuziti. Zkuste ten cibulovy caj,kdyz prijde nachlazení, kasel. Tak snad uz ted na jaře bude lepe a pak jsou prazdniny,tak to snad bude taky dobre.

lida9
2. kvě 2022

v okoli znam taky jeden tako y pripad... a rekneme, ze cim vic se rodice snazi, aby dite nebylo nemocne, tim je to snad jeste horsi... radu bohuzel nemam. Me totiz prijde, ze tu nemoc tam snad vsichni podvedome pritahuji😀

xxx3d
2. kvě 2022

No, tak na dědičnost bych vsadila.
Nezkoušela sis, myslím už jako dospělá nějak zjistit, co nebo proč za tvou nemocností stálo?
Jinak, možná i to je cesta, pro tvého syna, jako jsi to měla ty, aby byl doma, na IVP případně IV...

autor
2. kvě 2022

@xxx3d my bydleli v cizině, tak to šlo. Bohužel teď si to finančně dovolit nemůžeme.
Ano, já měla velmi nízkou imunitu. Ještě v 15 jsme to řešili léky.