Vyrážka. Reakce na antibiotika?

miska_patkova
28. črc 2024

Prosím někoho, zda nemáte zkušenost? Syn 9 let prodělal zápal plic. Kromě sirupu Erdomed obdržel i antibiotika, které bral, jak určila paní doktorka, 10 dní. Celou dobu samozřejmě ležel, odpočíval. Antibiotika mu brzy zabrala a tak bylo i obtížné ho ke konci udržet v klidu. Po odpolednech jsme již tráva 7.den po nasazení antibiotik šli alespoň na zahradu, kde odpočíval. 8.den jsme také šli odpoledne na zahradu, kde tedy máme díky stromům všude stín. I bazén máme odpoledne ve stínu. Syn mě přemluvil, že se chce alespoň na chvíli smočit. Byl tam max 10 minut, možná míň. Když vylezl z vody, měl po těle vyrážku. Byl cely červený a na tom červeném měl takové bílé vystouplé fleky. Myslela jsem si, že to má jako reakci na antibiotika a už jsem ho do bazénu nepustila. Potom jsem od syna chytla zápal plic já a jelikož mi bylo hodně zle, vzala si děti moje mamka na prázdniny. Syn se u babičky koupal v malém bazénku a dobrý. Následující týden jeli s babičkou na dovolenou k Máchovu jezeru. To už byl syn nějakých 8 dni po dobrání antibiotik. A tam se při každém koupání v rybníce zase osypal. No a dnes jsem ho přemluvila, aby šel vyzkoušet náš bazén, abychom věděli, jestli už je to dobré - 21 dní po dohrání antibiotik - a opět vyrážka. Svědí ho to vždy hodně, ale po chvíli, kdy vyleze z vody a utře se, tak vyrážka zmizí. Vůbec nechápu, co se to děje, máme jet k moři a já vůbec nevím, jestli se sny vykoupe, chtěl by jet na koupaliště, ale copak to můžu riskovat? Nevíte někdo? Může to být ještě reakce na antibiotika? Jak mu mám pomoci? ☹