Vyrážka. Co by to mohlo být?

svetlanalana
16. únor 2023

Zdravím, nevíte prosím, co by to mohlo být? Malý měl v noci horečky, oak ráno laryngiticky záchvat. Z leku distal Panadol, Nurofen (ve správném rozestupu), pak Fenistil a ráno měl Prednison. Pak se takto osypal, na noze dole, na patě, pak na ruce a nad zadečkem. Fotky nejsou koc kvalitní, ale aspoň něco. Paní doktorka rekla, že je to nejspíše alergie. To "nejspíše" mě znejisťuje.... Díky. Jinak ma bolesti v krku, zarudlej krk, občas záklasle a obcas ma teploty.

slunea
16. únor 2023

Když ti odpovíme my, laici, že je to určitě alergie, už nebudeš tak nejistá? 🙂 Neřešila bych, jen bych sledovala, jestli to mizí nebo po jakých lécích se to objevuje...

svetlanalana
autor
16. únor 2023

@slunea možná mi odepíše nějaká paní doktorka nebo nekdo, kdo měl u dítěte stejnou vyrážku. Momentálně se mu objevila slabší vyrážka na hrudi a břichu. V noci měl poslední léky

barulina
16. únor 2023

Hele ale tohle alergie bude. Nejsem sice lékař, ale mamka dvou dětí, kdy syn má kožní projevy. Sama je mám také. Ten fenistil by mohl pomoct jak na dýchání tak na laryngitidu. U té laryngitidy, dej mu priznic, chlad samozřejmě. Syn mi opakovaně končí s laryngitidou ve špitále, teď poprvé jsme ji zvládli doma. Hodně štěstí

palja
16. únor 2023

@svetlanalana vypadá to jako nějaká alergie. Dcera se mi takhle osypala z paralenu, měla to přesně takhle, taková suchá vyrážka, menší mapky na hrudníku, břichu, nohách a na rukou. Dávala jsem jí na to fenistil kapky 3x denně podle váhy až do vymizení vyrážky.
Držím palce ať je brzy lépe 🍀❤️

svetlanalana
autor
16. únor 2023

vyrážka se začala zhoršovat a jeli jsme na pohotovost. Bohužel diagnoza je spalová angína