Vojtova metoda-predilekce hlavičky. Poradíte, prosím?

evca_w
13. lis 2020

Hezky vecer, prosim o radu. Nemate nekdo odkaz na video nebo treba nejaky popis cviku Vojtovky, kde se tlaci na bod mezi zebry smerem k protilehlemu raminku?
Kdo cvicil, tak urcite vite, ktery cvik myslim..🙂
Cvicim od tohoto tydne s jednou z mych trimesicncich dvojcecich holcicek, ale nejsem si jista, zda spravne.
Kdyz jsem si to zkousela na rehabilitaci, fyzioterapeutka rikala, ze to delam dobre, mala u toho teda vrestela, mela zvednute nozky a lehce se snazila hlavou otocit.
Ted mi mala zvedne sice ty nohy k brisku, ale hlavu vetsinou neotoci, a casto ani nebreci.
Ted o vikendu se na rehabku nedovolam a ke vsemu nemuzu na netu tento cvik najit..
Poradite prosim?Mala ma uz slehlou hlavu, tak nechci otalet..Dekuji

katebk
13. lis 2020

Pěkný večer, měla jsem cvik, že dlaní jsem tlačila mezi žebra a druhou rukou jsem hlavičku směřovala směrem k sobě, tohle myslíte? Malá mi u toho málo kdy brečela, důležité jsou ty nožičky hore a bříško se jakoby "krabatí" naskakují ty svaly. Ale fyzio. říkala vždycky hlavičku směřovat druhou rukou 🙂

simcakoc
14. lis 2020

@evca_w ahoj, se synem jsme take přibližně od tří měsíců cvičila, ale tento cvik natočený nemám a nějak si teď nedokážu vzpomenout jak nam to fizio říkala. Nám se z tohodle po několika měsících vyklubalo podezření na KISS syndrom. Ja bych ti poradila vyhledat osteopata a to co nejdříve, aby se na malou podíval.

errol4388
14. lis 2020

@evca_w já jsem také při tomto cviku točila obličej miminka směrem k sobě. Ono těch variant tohoto cviku je víc. Cvičte, jak jste zvyklá, i když se vám zdá, že to není úplně ono a po víkendu si zavolejte na fyzio.

me_druhe_ja
14. lis 2020

Mám natočenou nejlepší paní Vallovou, jak to cvičí se synem. Kdyžtak mi hoďte mail do SZ pošlu video

evca_w
autor
14. lis 2020

@me_druhe_ja moc diky, pisu sz!

annaissa
27. led 2021

@me_druhe_ja Hezký den, mohla bych také poprosit to video 😊

niki1107
4. srp 2021

@me_druhe_ja Dobrý den, můžu taky poprosit o video?

evca_w
autor
5. srp 2021

@niki1107 Pani mi ho nakonec neposlala, bylo moc velke..

me_druhe_ja
5. srp 2021

@niki1107 jj bohužel to nešlo, bylo to velký. :( A teď už to mám i smazany.