Vigantol versus rybí tuk

urtica
27. pro 2016

Dobrý den, prosím o radu. Dcerce byl ve 22 měsících opětovně předepsán Vigantol - dvě kapky denně. Od doby, co jsme ho nasadili, se jí dramaticky zhoršilo trávení a spaní. Vím, že některé maminky ho nahrazují rybím tukem. Máte s tím zkušenost? Jaký tuk jste kupovali a jak jste ho užívali? Děkuji za případné odpovědi a za sdílení.

terez225
27. pro 2016

Prvních bych se Teda ptala procent má znovu vigantol, standardně se nechává do roka u zimních děti ještě přes zimu. občasné někteří nechávají do tří let . Nechápu tedy důvod proč znovu byl nasazen. Pokud je to opodstatněné něčím dalším ( diagnóza, nález.....) tak ho dávej. Pokud ne tak bych ho Teda ve 22 měsících nedávala a při pestrem jídelníčku snad ani není třeba ho nahrazovat 🙂

eva118
27. pro 2016

Syn bere Eyeq. Dávkování je jedna čajová lžička denně, ale synovi je pět let, raději koukni na dávkování. Pokud jej budeš kupovat, tak raději citrónový, vanilkový je cítit tou rybinou.

lajla
27. pro 2016

Vigantol nedavam...kupuju D od jine firmy baby de de se myslim jmenuje...a davam pres zimni mesice vsem detem
Pry...podle poslednich pruzkumu maji.deti tohoto vitaminu nedostatek a vim ze hodne pediatru predepisuje v zimnich mesicich vigantol i vetsim detem

urtica
autor
27. pro 2016

@terez225
@eva118
@lajla
Braní je opodstatněné. Děkuji moc za tipy!

mulgrew
27. pro 2016

@eva118 jo, ale decko v nem neni.takový detail

mulgrew
27. pro 2016

kupuju olej z trescich jater Möller's
kupuju ho tady:
ted maji nove asi ten nejlepsi, co se da sehnat, ale ta cena.☹
zde
http://www.3-omega.cz/Green_Pasture

misulinka44
27. pro 2016

Jaký byl důvod pro nasazení? Já dávám vigantol pořád,synovi jsou dva roky... Je to velmi důležitý vitamin, významný v prevenci roztroušené sklerózy. Budu ho přes zimu dávat neustále.

@eva118 eye q nemá vitamín D...

eva118
27. pro 2016

@urtica Koukám teď na lahvičku toho Eye Q a déčko tam fakt není uvedeno 🙂. Ups, myslela jsem ,že je. Nějaké tam asi bude, je v tom rybí tuk, ale není psáno množství.

misulinka44
27. pro 2016

@eva118 koukala jsem přímo na jejich stránky, je to tam psane,ze neobsahuje žádné množství vit. D;)

eva118
27. pro 2016

@misulinka44 Takže vůbec nic ...... Tak to jsem tady vyloženě zabloudila 😀. Kluk to nebere kvůli déčku, ale těm omega 3 a 6, ale myslela jsem si, že tam je.

misulinka44
27. pro 2016

@eva118 taky jsem si myslela,že tam nějaké množství bude,tak jsem na to koukala,abych syna nepředavkovala,když dávám i vigantol

lajla
27. pro 2016

@urtica tak je to baby D od jamieson...oproti swansonu u nas k sehnani a zadne travici potize nevidim...davam vsem kazdy den 1-2 kapky

eva118
27. pro 2016

@misulinka44 No a já právě taky klukovi déčko nedávala, ať ho nepředávkuju, tak aspoň vím 🙂. Dneska teda dostal večer své první déčko, kvůli imunitě jsem ho právě chtěla dávat, ale i tak není nemocný, myslela jsem ,že i díky tomu déčku v oleji 😉.

urtica
autor
28. pro 2016

@misulinka44 konkrétní důvod nechci rozebírat. Učitě nijak nesnižuji význam vitaminu D, naopak - jen ten Vigantol je (alespoň pro nás) nešťastný. Teď jsem ho na dva dny vysadila a malá spala jak když ji do vody hodí, přes den byla mnohem víc v klidu a v pohodě. Čili Déčko určitě ano, jen hledám formu, která by byla stravitelnější.
@eva118
@misulinka44
@lajla Holky, díky moc, prošla jsem ještě nějaké diskuze a na základě recenzí objednala Baby D od Jamieson.

zindy
18. zář 2018

Kdyz jsem byly maly, tak se daval jedine rybi tuk, nic jineho nebylo..Berete ted v dospělosti take neco?

pavlina248
Autor odpověď smazal
Zobraz
klarunkapus
24. zář 2018
Uživatel klarunkapus je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klarunkapus.

Nebrala jsem ale ted jsem si koupila Vigantolvit.cz, prisla s tim znama co pracuje v kancelari, malo kdy se dostane ven na slunicko aby pochytala vitanim D 🙂

zindy
28. zář 2018

Aha, děkuji za tip, asi jej sezenu normalne v lekarne ze?

klarunkapus
30. zář 2018
Uživatel klarunkapus je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klarunkapus.

Ano a neni to nic draheho, 60tabletek, to ti nejakou dobu vydrzi.