Vigantol není - kde by se dal pořídit?

matkacekatelka
4. bře 2019

Nevíte kde se dá sehnat Vigantol? Byla jsem ve dvou lékárnách a mají dlouhodobý výpadek min.do května

nikolspace
4. bře 2019

Pokud můžu doporučit, řekněte si v lékárně, že chcete vitamín D pro mimi a najdou vám mnohem lepší varianty, než je vigantol. Ten je jediný na předpis, ostatní kapičky jsou ale víc na přírodní bázi a dětičky je lépe snáší 🙂

petulkava
4. bře 2019

V lékárně Dr. Max nám řekli to samé. Zašli jsme do jiné, menší, vigantol měli a o žádném výpadku ani nevěděli. Zkusila bych zajít do různých lékáren.

ondruchovat
4. bře 2019

Ano , výpadek je/bude přes půl roku . Já nakoupila dopředu co to šlo . 😂😞

jannym
4. bře 2019

Tak já uspěla až na sedmý pokus, už jsem si říkala, to je poslední jestli to v ní nemají tak se na to vyprdnu a koupím něco volně prodejného v Benu mi slečna říkala o nějakých alternativách a na preventivce se dr ptal kapete vigantol a já jo, povedlo se mi ho sehnat a on tak to jste měla štěstí...

bayt
4. bře 2019

@matkacekatelka Pokud vím, tak "výpadek" je proto, že si hodně lidí stěžovalo na nežádoucí účinky.

penelopaw
4. bře 2019

Taky nám pediatr tvrdil, že je výpadek, ale podle všeho prý v dubnu už by měl být...
@bayt Jaké nežádoucí účinky? To slyším prvně a dětem to láduju oběma 😲.

bayt
4. bře 2019

@penelopaw Možná to je blbost, jen jsem to zaslechla. Prý jim hodně lékařů hlásilo problémy. Tak to čteš i tady, že děti mají po Vigantolu údajně bolesti bříška atd. Ale ono to dělají asi všechny ty kapičky, protože v nich je olej.

sarrita
4. bře 2019

Nahradit třeba Baby D od Jamieson. Nebo zkusit na FB v bazarech, některé maminky darují. Taky jsem ho takto poslala dál. Některým dětem Vigantol nesedí a bolí je po něm bříško.

mirri7
4. bře 2019

Baby D3 je volne prodejny... Akorat stoji o něco vic, nez vigantol

adinka19
4. bře 2019

@bayt take mame spatne zkusenosti. Doporucuji Baby D, jsme spokojeni.

smajlinka22
4. bře 2019

S prvním synem jsme měli taky Vigantol, ale teď máme https://www.terezia.eu/vitamin-d3-400-iu-11535/ a za nás určitě větší spokojenost, žádné problémy s bříškem, u prvního jsem měla vypozorováno, že problémy byly právě po Vigantolu, takže doporučuji zkusit tuhle variantu 🙂

bayt
5. bře 2019

Píšu to všude, ale já jsem třeba brala normálně tablety s vitamínem D, kojila jsem, takže ten vitamín přešel do mlíka. Musí se brát 6400 měrných jednotek denně (kupovala jsem si ty tablety, co jsou po 2000). A vyhnula jsem se jakýmukoliv prudění malýho, zhoršování bolestí bříška a tak. Ale je to vhodný jen tam, kde se kojí...

linee
6. bře 2019

V Praze se da sehnat, nektere lekarny maji zasoby (cerstva zkusenost z dnesniho dne).

linee
6. bře 2019

Jinak synovi bude za necele dva mesice rok a uz se mi nechce prechazet na neco noveho. V lekarni mi doporucili jak Baby D, tak jeste neco, ale to jsou doplnky na prirodni bazy, jedine registrovane lecivo je prave ten Vigantol. Nekterym prcku to pry dobre nedela, ale to predevsim u miminek casto tezko urcit, zda je to zrovna z Vigantolu.