Vadné držení těla u 17měsíčního dítěte, máte zkušenost?

sedmiteckas
31. led 2016

Maminky, máte některá zkušenost s vadným držením těla u dětí? Všimla jsem si, že dcera chodí s vystrčeným bříškem a naopak prdelkou dozadu, prostě nechodí úplně rovně. Je pravda, že bříško má hodně vypapané, není to tyčka, nedokážu posoudit, jestli má vše v normě, nebo jestli by se z toho mohla vyvinout nějaká vada páteře. Chůzi má takovou klátivější, jakoby ze strany na stranu, hodně dupe (asi po mě🙂). Sedí rovně, shrbená není... Než se zeptám při 18 měs. prohlídce pediatričky, zkouším, co mi řeknete tady.

drakenn
31. led 2016

To neni vada, je to normalni. Male deti nemaji zpevnene brisni svalstvo

sedmiteckas
autor
31. led 2016

@drakenn děkuji za info, já jen, že byly tu na návštěvě dcery vrstevníci, a ti chodili rovně. Ale také měli jinou stavbu těla, byli jako "lunti", žádné bříško a zadeček, jako má dcera...

drakenn
31. led 2016

Pokud jak pises, neni zaden lunt, tak je to fakt normalni.. ma holt brisko, tudiz zadecek jak Ferda mravenec.. muj mladsi syn byl barokni faldikate mimi i jako batole a mel vyrazne brisko ven a zadecek mu trcel.. starsi byl luntik a taky mel brisko ven.. jen ten zadek mu netrcel, protoze zaden skoro nemel 🙂

sedmiteckas
autor
31. led 2016

@drakenn Nene, je to kus baby, má 12 kg, cvalda není, ale bříško, prdel a nožiska prostě má🙂 Tak to jsi mě uklidnila..🙂