Trhání nosních mandlí - dítě 4 roky

bublinka20
18. kvě 2016

Ahoj holky,
v pátek jedeme s dcerou do Jíčína na trhání nosních mandlí.
Má někdo zkušenosti,jak to od rána do večera než nás pustí probíhá? a jak je to s tekutou stravou atp?
Za každou zkušenost budu ráda.

marcinek
18. kvě 2016

@bublinka20 nesmí se nic jist ani pit, to bylo asi na tom to nejtezsi. Dostala trochu caje v 7 rano, 3 piskoty, na zakrok sla v 1 a az vecer po 7 hod. se mohla napit

andelka
18. kvě 2016

Ahoj,my jsme byli v dubnu,v Ostravě. Ráno v 6:30 nástup,na lacno,bez piti, po 7 h zákrok, do 30 min byl zpátky. Dopoledne mohl pít,po 12 h byla kontrola, dostal piškotky,čaj, ve 14 h druhá kontrola a 14:30 jsme jeli domů. Tekutá strava být nemusela. Jen nesměl horké. Omezení bylo první den dva. To ti řeknou v nemocnici. Po 3 a 10 dnech kontrola. Komplikace neměl žádné.

bublinka20
autor
18. kvě 2016

A dostávali děti nějákého "oblbováka" před operací? Nebo kapačky atp? :( Z toho mám strach

andelka
18. kvě 2016

@bublinka20 jo,oblbovak v sirupu. Kapacku mu dali až byl uspany maskou,plynem. Vyndali mu kanylu potom po kontrole.

pav_la
18. kvě 2016

My jsme byli se synem v lednu. Podobně, jak je psáno výše. V 7 nástup nalačno, po 8 šel na zákrok, zpět na pokoji byl za 45 min. Před tím dostal "panáka" nějakého oblbováku, po kterém byl úplně hadrový. Sestra mu pak přinesla čaj, už si nejsem jista v kolik a o něco později i jídlo. Měl to lehce namixované. Z domova jsme s sebou měli jogurty, ty se hodily. Byl celý den dost ospalý. Během operace nás poslali koupit zmrzlinu, že mu ji pak můžeme dávat, ale syn o ni nestojí, takže ji nechtěl. Domů jsme šli až druhý den ráno, protože bydlíme dále od nemocnice, kde syna operovali.
Dva dny jsme dávali jogurty, ovocná pyré, prostě spíše kašovitá jídla. Obědy jsem lehce mixovala.

lukza
18. kvě 2016

Mi byly před 14 dny v utery v 13 hodin nastoupili od půlnoci nemel nic pit a jíst ráno dostal prášek na oblbnuti po nem ležel a byl v klidu ráno po 8 hod ho brali a za cca 15 min.privezli na z5 mel kapacku jenže se hned probral a strasne s nama bojoval rval kapacku a strasne plakal tak mu kapacku vytáhli aby si ji nevyrval musel furt smrkat krev asi tak za hodinu zase usnul a spal dvě hodky potom se už probudil s úsměvem v 14 hod si mohl dát nanuka a když bylo vse ok mohl se napít a v 15 hod si mohl dát přesnídávku na večeři dostal bram kaši s mletý masem a ráno ve čtvrtek jsme sly domu doma týden nemel na slunce nic horkého a spis tekutém si stravu omáčky bramborovou kaší puding přesnídávky jogurty po týdnu kontrola na orl a pak už mohl vseci do školky

bervidova
18. kvě 2016

my byli loni v Hradci - synovi tehdy necelé 4roky. Jeden den odpoledne jsme nastoupili, druhý den ráno byl na zákroku. Stihla jsem se akorát dojít osprchnout,sedla si s knížkou a byl zpět. Půl hoďku byl takový oblblý z narkózy, takový že chtěl být se mnou (přesně jak sestřička říkala -uplynulapůlhodina a byl v pohodě). Pak už neusnul, odpoledne už lítal kolem babičky v herně. Domů další den ráno po kontrole. Po zázkroku dostal čaj a takové malé piškotky. Bylo to v pohodě - a já měla štěstí avyšla na mě na obě noci postel 😀

bublinka20
autor
19. kvě 2016

No my snad pojedem ještě ten den domů. A smrkat děti po tom trhání musí?

bervidova
19. kvě 2016

V rámci rehabilitace jsme dostali instrukce a cvičili jsme např.tím, že měl v pití brčko a dělal bubliny. Nevím, zda zlepšení bylo takové díky operaci nebo prostě už byl syn pak ve druhé třídě mš "zamořený", ale nemocnost se s loňskem nedala srovnat.