Syn snědl písek. Nemůže mu opravdu rozřezat střevo?

28. srp 2024

Ženy poradte mi prosím. Dnes syn (5) byl ve školce na pískovišti a údajně ho nějaký “kamarád vyhecoval”, aby snědl písek a mojeho malého nenapadlo nic lepšího, než si dat trochu do pusy. Tohle mám z popisu od učitelky (na tu to nesvadim, nemůže být všude a nenapadlo by mě, že to můj kluk udělá, nikdy nic podobného nedělal..) no a učitelka ho viděla až si to dával do pusy. Něco prej vyplivl a něco polkl. Krk ho neskrabe, ale byly tam i takové drobné třeba 3mm velké kamínky a nějaké úlomky, vypadalo to jak sklo, průhledné a některé mají i ostřejší hranky. Volala jsem dětské a říkala, že malé kousky nic neudelaji a rtg neuvidí ty přípustné věci a ať to neřeším. Stolici stejně pozorovat nemůžu, jelikož nevím, kolik toho snědl. O ten Písek mi tak nejde, ale ty kamínky a úlomky mě děsí. Nemůže mu to opravdu třeba rozřezat střevo? Do toho jak na potvoru mi říkal ráno, že ho poboliva lehce brisko, ale je v nové MŠ a teď s tou nervozitou to tak občas měl, tudíž ani nevím, jestli ho to břicho bude bolet z toho nebo z toho. Co byste dělali?

alubif
28. srp 2024

Na rtg některé kousky vidět budou, jsou to kamínky. Ale, pokud to nejedl po kole a jsou to drobné kousky tak je vykaka a nestresovala bych se tím. Hodně pít, hodně vlákniny...

exbordelar
28. srp 2024

Nic. Cekala bych, co bude. Jestli do dvou dnu nic, tak nic 🙂 Me batole je prebornik ve zrani pisku, takze me uz to nechava docela klidnou. Kdyz mu utiram zadek a vidim, ze to drhne, tak si reknu, ze zase vcera vecerel na piskovisti 😅
Na druhou stranu - piskoviste ve skolce asi bude mnohem vice hlidane nez nekde v parku. Ze tam bude sklo, to bych se nebala 🙂

autor
28. srp 2024

@alubif Joo jsou, ale některé, co jsem se divala, tak jsou fakt jako průhledné a Dr říkala ze zkušenosti, ze nejsou vidět na rtg prave.. no každopádně ho bolí bříško prej dole a furt mu v něm kručí a nadyma ho. Stolici měl teď a normální.

areh
28. srp 2024

Jeden syn si měl období, že si všechno strkal do pusy. Kamínky, písku snědl snad kila. Hrůza. Nic mu nikdy nebylo 🫣 Takže já bych nedělala nic, pokud by ho břicho nebolelo nějak abnormálně.

mabs
28. srp 2024

Klid, neřeš to. Písek už snědlo dětí...

slecnami
28. srp 2024

Tak pokud to nesnědl i s kyblíkem a lopatičkou, tak buď v klidu...😉 Samozřejmě kdyby se ti nezdál - velká bolest bříška, teploty, nebo tak, tak buď v pozoru, ale jak už tady někdo psal, děti prostě ochutnávají svět a písek je ještě docela fajn... 😊

sigyn
28. srp 2024

Náš vypil i týden stojatou vodu s bahnem...kupodivu mu nic nebylo. 🤐 Uvidíte jak zítra. Břicho ho klidně může bolet ze stresu.

marianarem
28. srp 2024

Sklo tam pravdepodobne nebude, skor nejaky kremen a sluda. Sluda byva taka leskla platkova, vyzera ostra, ale je makka. Na detskom pieskovisku v skolke by som povedala, ze je takmer zarucene, ze tam ziadne ostre kusky nebudu, ved by sa deti mohli dorezat a skolka by mala problem. Na noc predpokladam, ze to zakryvaju, takze ani macky tam nechodia na potrebu. Ked uz jest piesok, tak zo skolky je najlepsie 🙂