Syn s ADD lže, co s tím?

anetaben
30. lis 2014

Ahojky holky mám syna s ADD a teď se naučil lhát a hodně lhát :( měli jsme jednu trabli,(podvedla jsem manžela) a teď jak je všechno v pořádku,3 měsíce jsem toho chlapa s kterým jsem ho podvedla neviděla tak stále říká tatínkovi jak se s tím klukem nescházím atd.a dělá zbytečně mezi námi peklo :( můžu se zeptat co s tím?moc děkuji,včera jsme se domluvili s manželem,že by jsme šli do toho třetího dítka,ale dneska si zase náš syn vymýšlel a vůbec nevím co s tím :( zbytečně dělá peklo.a přitom si nikdy nevymýšlel,začal s tím až teď a já nevím co s tím.děkuji moc za rady

ivular
30. lis 2014

@anetaben A on byl s tím trablem u Vás obeznámen? Dívám se, že je mu 5 let, což je na tyhle věci hodně málo. Možná se to na rozdíl od Tebe a manžela ještě nezpracoval - těžko říct. A v ostatním nelže? Ony děti v určitém věku lžou docela dost a možná, že by se na netu dalo pohledat, co s tím. V každém případě je snad manžel dost vyzrálý na to, aby se nenechal zvyklat pětiletým dítětem. Možná by i pomohlo, kdyby jej on okřiknul, že žádné takové výmysly už nechce slyšet.

anetaben
autor
30. lis 2014

@ivular ano ano byl s tím obeznámen,protože první měsíc byl strašný jak se to manžel dozvěděl,stále mi to vyčítal i před kluky.nelže jenom v těchto věcích,ale i v dalších,ale nastalo to od té doby co začal chodit do školy.jinak si vůbec nevymýšlel a nevím co s tím.nevím jestli to nemá náhodou s té jeho nemoci ADD

lv
1. pro 2014

zkus u jeho psychologa, co ti poradí..
Může tato změna i souviset s tím počůravaním, podvědomě se může bát rozvratu rodiny, že o vás přijde..navíc děti nám mají za ideální, nedělající chyby a pokud mnohokrát slyšel, že jste udělala botu, může ho to hodně rozhodit..

radush7
1. pro 2014

ADD se projevuje útlumy a výpadky pozornosti. Můj syn nyní 13 let třeba nebyl schopen doskládat lego i když moc chtěl, prostě u toho odpadnul. Projevuje se zíváním při práci, mnutím hlavy, očí, neudržení pozornosti při plnění úkolů, nemožností správně věc dokončit, což je zejména problém ve škole. Jinak souhlasím s Ivular.

lu777
1. pro 2014

@anetaben podle mě je ve stresu, nemá to zpracované...
to nemůžou mít za tak krátkou dobu ani dospělí, někdo to nezpracuje nikdy... 😔

osobně bych do snažení teď nešla.... věnovala bych se synovi a manželovi, aby se nestalo, že budete stmelovat vztah třetím dítětem a pak budou problémy s nejstarším... už je dost velký v 5 letech, dost toho chápe, určitě to s ním zacloumalo... je potřeba, aby byl v pohodě do školy, je to opravdu velká změna... on už chodí do školy?

myslela bych fakt hlavně teď na manžela a na syna... aby byl ten manželský vztah pevný a aby byly děti v pohodě.... asi bych spíš zašla za manželským poradcem, abyste si to na 100 % vyříkali někde jinde než před dětmi...
potíž tu podle mě nemá dítě, ale dospělí 😔 😔