Syn - alergik. Co dělat, když léky příliš nezabírají?

calvac
17. čer 2021

Syn (skoro 11 let) trpí od tří let alergií na pyly, plevele a trávy. Před 2 lety začal trpět během sezony více, ale stále mu stačilo jen foukatko Seretide. Před rokem kromě foukatka začal strašně trpět i na oči a nos, tudíž vyfasoval do nosu Avamys a do očí Spersallerg. Tento rok má stejné léky a trpí jak kůň. Přijde ze školy, má rozskrabany a rudý nos, oteklý obličej, místo oči škvírky. Lékařka mu nasadila maximální dávky foukatek, léků i kapek a ono nic. Dále si po škole syn okamžitě myje vlasy i celý obličej a převléká se. Ještě jsem zapomněla, že minulý týden nám doktorka doporučila Fenistil, po kterém je syn spavy a jakoby opilý. Jinak je Fenistil bez efektu. Co děláte v sezoně vy, alergici? Nechápu, co je špatně, že je syn v takovém stavu. Můžete poradit? Jinak ještě dodávám, že léky jsme měli různé, ale stav syna je stále stejný. Klidně si nechám poradit i alternativní léčbu, prostě cokoliv. Děkuji.

andyskarsgard
18. čer 2021

@calvac ahojky ja kdyz byla mala mela jsem to same ba horsi, budila jsem se ze zahnisanima ocima ktere jsem nemohla otevrit, plus to co ma tvuj syn. Nakonec mi pomohl claritin, nebo rak se to jmenovalo.. A ano je člověk po tom mega unaveny, davala jsem si to na noc, mela jsem do ted takove léky na alergii, a to je mi 30 let, nesmi se ani potom řidit. Jimak ve vysledku mi hrozne pomohly kapicky, jsou to takove soecialni kapky co ti namichaji podle toho na co mas alergii a ji se tp na podzim, dalsi sezónu jsem mela potom hodne lepsi. Mela jsem to jako 7 lete dite vyzkousej se zeptat na to doktora. Vim ze to jde i ted ptz jsdm se ptala ze bych to chtela znova, ale upozorňuji neni to nejlevnejsi. Rodiče v te dobe platili cca 3000.

anakolut
18. čer 2021

@calvac To je mi líto, že Tvůj syn tak trpí. Taky mám letos silnou alergii. Asi nejvíce mi pomáhá sprchování, když přijdu z venku. Léky beru já i dcera Cezeru, do nosu mám Allergocrom (kortikoidy) a do očí Sperssalerg. Ještě mě napadlo, jestli by synovi na zvlhčení sliznic nosu nepomohla mořská voda.

anakolut
18. čer 2021

@andyskarsgard Taky jsem ty kapky jako malá brala, celkem to asi zabíralo. Dcera má druhý rok něco podobného v tabletách, ale účinek nevidím žádný.
Bohužel tohle se musí začít brát před sezónou, tak to synovi zakladatelky aktuálně nepomůže.

anakolut
18. čer 2021

@calvac A jaké bere tablety a jaké zkoušel?

jana7ka
18. čer 2021

@calvac Já mám alergi jen slabou tak neporadím, ale tento týden je pylu extrémně hodně, tak snad až zaprší tak se to zlepší.

abig
18. čer 2021

@calvac mohu potvrdit, letos je ten pyl nějaký agresivní. Syn (10) každý rok reaguje, letos jen kýchání ( bere Flixotide skrz hyperreaktivite průdušek, astma + zenaro) ... Mladší syn (6) ma potvrzene alergie, ale do letos max. kýchání ... Teď už je 14 dní doma, těžká rýma, ucpaný nos, otoky oči, které jsou do hnisání, celý zbitý ... Bere Zenaro a nezabírá , Opatanol do oci... Vzhledem k věku mu nemůžu už nic víc dávat, tak aspoň Sterimar do nosu a Allergodil do nosu ...
Já jako dospělý člověk jsem oblbnuta jak po Zenaru, tak i Claritinem .. do 3h po užití usínám ....
Malého chladím ve sprše ...

barmil
18. čer 2021

@calvac letos jsem taky úplně vyřízená. Budi mě to i vnoci a to si hned po příchodu domu myju i vlasy. Beru analergin, ale letos to vůbec nepomáhá. Ráno mám zalepene oči, uplne plný nos, z toho mi tece celý den a porad kycham a svědí mě oči a patro.

jana7ka
18. čer 2021

@calvac Když byl syn malý tak bral Singular. Přesně si už nepamatuji, ale bral ho pravidelně i mimo pylovou sezónu po dobu nekolika měsíců a velice se to zlepšilo takže teď už to n.

calvac
autor
18. čer 2021

@andyskarsgard děkuji za radu. Kapičky neznám, zeptám se

calvac
autor
18. čer 2021

@anakolut děkuji. Ano, mořskou vodu užíváme, dokonce nos vyplachuje mě konvickou.

calvac
autor
18. čer 2021

@calvac *vyplachujeme

calvac
autor
18. čer 2021

@anakolut bere Xados (ráno cuca nalačno, je to antihistaminikum), do nosu Avamys, do očí Spersallerg, foukatko Fullhalle, v nouzi Ventolin.

calvac
autor
18. čer 2021

@anakolut už je odzkoušen do očí a do nosu Alergocrom - bez efektu, foukatko míval Seretide a Asthmex. Obojí měněno za Fullhalle.

calvac
autor
18. čer 2021

@jana7ka ano, dokud pršelo, nebylo to zdaleka tak strašné. Děkuji.

calvac
autor
18. čer 2021

@abig děkuji. Takže také to máte těžké. Držte se, snad bude lépe

calvac
autor
18. čer 2021

@barmil děkuji. Syna do nedávna budilo ze spaní svědění patra. Po nasazení Xadosu se to uklidnilo. Nejhorší jsou ty oči a nos, tam jaksi nic nefunguje.

calvac
autor
18. čer 2021

@jana7ka Singulair už měl hodně dávno, nezmínila jsem se. Ten se ale vůbec nechytil. Díky.

berenika39
18. čer 2021

@calvac Ahoj, syn letos tedy také, jak píší ostatní, horší než minulé roky. Poslední alergická reakce měl i teplotu, vodová rýma přešla do zelené, no nemusím asi popisovat. Kýchá, nudle, oči...sekal trávu na zahradě a dva dny byl mimo...Nám se velmi osvědčil lék Loratadine - Desloratadine - první je volně prodejný, druhý na předpis. Musí se brát kontinuálně. A Awamys do nosu, to je jasná volba. Do očí Alergodil.
Pokud máte dobrého alergologa - můžete zkusit vakcinaci - prostě se imunita naučí reagovat postupně na malá množství alergenu
https://www.pylovasluzba.cz/novinky/vakcina-pro...
Syn nepotřeboval zatím, mě to v pubertě pomohlo, a významně.

slunea
18. čer 2021

Koukni ještě na Nasaleze, je to celulozový prášek, který se po stříknutí do nosu nalepí na sliznici a neměly by ji pak ty pyly tak dráždit.
Jinak si myslím, že by bylo dobré podpořit střevní mikrobiom (obecně jsou na to dobré fermentované nekonzervované potraviny a hodně vlákniny) a ideálně zjistit, jestli není alergický na nějakou potravinu, to se ale blbě hledá. Pyly víte, které vadí? Bývají zkřížené s některými potravinami, možná by stálo za to ty potraviny vyloučit.

calvac
autor
18. čer 2021

@berenika39 děkuji. Ano, zvýšené teploty a zelené rýmy taky syn mívá. Alergodil jsme měli do očí i do nosu a efekt nula. Zapomněla jsem připsat do příspěvku.

calvac
autor
18. čer 2021

@slunea aha, neznám, děkuji za tip. Co se týče potravin, má za sebou krevní testy v prosinci. Nevyšla mu alergie na nic, kromě lehce zvýšené a zkřížené na meloun vodní.

vendelinka08
18. čer 2021

@calvac ano, syn ma také velke alergie. Letos nam alergolozma nasadila léčbu. Bere uz od prosince leky, vakcinaci. A musim zatukat....letosni pylova sezona dobrý. Ktim ranniho6 kýchání nemá nic. Žádné otoky, noční dusící kašel. Nic.... dříve se chodilo na injekce, tohle je ve forme léků, kdy bere denně ráno, a vytváří si imunitu. Léky obsahují male mnozstvi alergenů. Zeptejte se na to.

calvac
autor
18. čer 2021

@vendelinka08 děkuji za info.

calvac
autor
18. čer 2021

@vendelinka08 mohu se informativně zeptat, kolik vakcinace stala? Nemám přehled.

hojda
18. čer 2021

Chodíte na alergologii? Desenzibilizační léčba je super. Dřív se chodila na vakcíny (injekce), teď se dává doma. Staloral https://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/cla...

slunea
18. čer 2021

@calvac ono právě pokud se jedná o non-IgE alergii, tak testy nepoznají nic. Synovi z potravin taky nic nevyšlo, ale vím, že mléko ještě úplně nedává. Četla jsem kdysi zkušenost jedné maminky, která držela dietu kvůli kojenému dítěti, a zlepšily se jí její pylové alergie. Ale jak u staršího dítěte nebo dospělého přijít na to, co vynechat, to nevím, no. No, leda, teď jsem si vzpomněla, že někteří zkoušeli GAPS nebo autoimunitní protokol, ale je to náročná cesta a úplně nevím, jak to u alergií probíhá.

vendelinka08
18. čer 2021

@calvac nevim presne kolik jsem doplácela, ale asi kolem 500,- leky se jmenují Oralaiar. Zkuste se zeptat. Opravdu nám to hodne zabírá.

vendelinka08
18. čer 2021

@calvac určitě synovi doporuci léky vakcinaci přímo na tělo, a ma to neco do sebe. Drive byli primo injekce, tohle je pro deti rozhodně lepší.

novamamina
18. čer 2021

Taky potvrzuji že letos je to masakr. Svědí mě patro, kycham, voda z nosu. Hrůza. Docela mi pomaha teď zyrtec. A mám vyzkoušeno že i dceři. Po fenistilu je jak zombie, takže ten nee. A má doma syn čističku vzduchu? Já ji doporučuji! S hepa filtrem a pohoda. Opravdu pokud v pokoji neotevres okno a pojede tam čistička, bude mu tam mnohem lépe.

anakolut
18. čer 2021

@vendelinka08 Dcera ho má druhý rok a jí bohužel nefunguje 🙁