Svrab?

28. bře 2023

Ahoj holky, synovi se před týdnem objevila na rameni vyrážka. Jelikož trpěl na ekzém, tak jsem si říkala , že to zase bude asi ono. Dnes jsme si ale všimli jiných vyražek na nohách. Myslíte, ze se muže jednat o svrab? Jak jste se toho případně zbavili a jak dlouho to trvalo ? Foto jsem Dr samozřejmě poslala 😇
Díky za případně názory a rady.

merope
28. bře 2023

Nepřijde mi to jako svrab, navíc ta místa jsou dost netypická.

22hanah
29. bře 2023

@merope taky si to myslím, hlavně ta záda vypadají jako typický atopický ekzém a hlavně tam by se svrabu nelíbilo, ta bestie má ráda vlhko a teplo, třeba podpaží😖

lutu11
29. bře 2023

Ekzem nebo plisen.

palja
29. bře 2023

To nebude svrab, ten jsem viděla několikrát naživo a vypadá úplně jinak.

nagojka
29. bře 2023

Svrab to určitě není...kdyby to byl svrab vypadalo by to jako škrábance ...ta potvora svrabová dělá na kůži pravidelne cestičky a opravdu to vypadá jako kdyby stě o něco skrabla

lvl16
29. bře 2023

Cestičky u svrabu nutně být nemusí. Měla jsem ho, bez cestiček, takže ho doktorka nejprve zavrhla a nakonec se ukázalo, že skutečně o svrab jde. Takhle nicméně moje projevy také nevypadaly.
Já dostala nějakou mastičku na předpis, dvakrát jsem se namazala, vyprala povlečení a ručníky a bylo hotovo.

autor
29. bře 2023

Dekuji holky za názory. Praktická i alergoložka mi řekli, ze to nevypadá jako alergická reakce/kopřivka a ani jako ekzem :-/
Praktická mu predepsala mast na svrab, a že buď to pomůže a byl to svrab. Nebo ne a pak to budeme řešit dal 🤷‍♀️🤷‍♀️🤯🤯 Tak snad ta mast není nějak “škodlivá”, když ji vyzkousime…

werik153
29. bře 2023

To je alergická reakce, některá už přešla do ekzému, to na zádech je typická reakce na něco a ty z ale fleky je už ekzém .

autor
3. dub 2023

doufám, že nebude vadit , když označím @jijulka a zeptám se, jaký je váš názor na tuto vyrážku.. viděla jsem pod nějakým příspěvkem, kde komentujete, že jste jich již spoustu diagnostikovala... O🙂 na kožní jdeme ve čtvrtek, syn jede za 2 týdny na školu v přírodě, tak jsem toho nervozní jak blázen :-/ synovi se to spíš zhoršuje a už se mu to pomalu dělá i na ruce. děkuji moc za názor ♥♥♥

jijulka
3. dub 2023

svrab to neni 😉

autor
3. dub 2023

@jijulka děkuji za uklidnění 🙂

alva11
3. dub 2023

Je to ekzém.

jijulka
3. dub 2023

@alva11 zejo 😂

michaela5832
3. únor 2024

Dobrý den můj syn má přesně stejný exem jako máte na fotkách. Do tří let trpěl atopickým exemem ale už rok a půl se mu to nevracelo. Takže když to dostal myslela jsem si že se opět jedná o atopický exem. Jenže pak se to začalo rozšiřovat a vypadat zvláštně a já začala mít podezření že je to něco jiného. Poslala jsem fotky doktorce a tam měla přesně jako u vás podezření na svrab a předepsala mu mastičku. Dnes jsem ho namazala tak čekám jestli to zabere. Zajímalo by mě jestli vám to zabralo popřípadě zda vám nakonec diagnostikovali něco jiného? Děkuji.

anett97
27. bře 2024

@palja mam takovýhle bolaky jen na rukou, 2 fleky na stehne (navrchu), rudy flek za krkem, pod bradou obří rudy flek. V pondělí sem byla na kožním a tam mi řekli že to je svrab. Samozřejmě hned mastičku jak pro mě tak i pro děti a chlapa na přeléčení. A já se od včera mažu ještě jednou mastickou. Mě to jako svrab ale nepřijde. Poradíte?