Svědivá vyrážka. Co to může být?

ola84
30. zář 2009

ahoj, mám velkou prosbu 😉
Už jednou měla Hani problém se sušší kůži, dostali sme balneum hermal a pomohlo.
Teď je to ale nějaké jiné, má to už asi měsíc, měla takovou vyrážku po celém tělíčku krom obličeje, ale jen na bříšku a zádech červenou a škrábe to. Na nožičkách a ručičkách jí to zmizelo asi dva týdny tomu.

Dle dr. je třeba počkat, než se kůže zregeneruje. Setkala se některá z vás s takovou vyrážkou?
Ještě dodám, že 24.8. byla naočkována priorixem, ale dle dr. to není v žádném případě reakce na očko. A na té kůži se jí to objevilo 24.den po očko. Jinak co se týče jídla, prášku atd. jsem nedělala žádnou změnu.

Děkuji moc za rady, foto mám v albu, líp to bohužel nafotit nešlo.

andyalukasek2008
30. zář 2009

A jseš si jistá, že to není reakce na Priorix? Protože na Priorix může být reakce až do měsíce po očko, říkal nás doktor..

ola84
autor
30. zář 2009

No já ne, ale dr. si je jistá 😒 anebo to jen doteď neviděla pokud to je reakce na priorix, ale četla sem diskuzi tady na MK, a tam sem nepochytila, že by některé dítko mělo takovou vyrážku 😢

iloha
30. zář 2009

AHoj, Terezka měla loni přelom srpna a září též nějakou vyrážku - prý se jmenuje APEC, nebo tak nějak. Nejdříve jeden flíček na zadačku, který škrábala, pak celá levá polovina těla a nakonec i drhá polovina těla (bez obličeje). Dostaly jsme jen zklidňující kapičky a čekaly a čekaly. Najednou to pak zmizelo .

ola84
autor
18. říj 2009

ahoj,

tak po cca měsíci nám vyrážka sama od sebe zmizela...uf...doufám, že se ani neobjeví už nikdy...akorát tedy nevíme, z čeho vznikla ☹

timbouctou
18. říj 2009

Ahoj, my měli taky takové, psala jsem o tom i o použitých mazáních na https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...