Špatné zoubky. Co dělám špatně?

aguu
22. led 2021

Zdravím a prosím radu. Teď jsme byli s dcerkou u zubaře a malá má prý hodně demineralizované zuby a začíná kaz. Je jí čtrnáct měsíců!!! O zubní hygienu dbáme od prvního zoubku, sladké nejí, pije jen vodu. Co sakra dělám špatně!!! Jediné co mě napadá, tak že jí v noci kojim, ale v nocí se kojí spousta dětí a zoubky mají v pořádku.
Jsem z toho dost špatná.

levandule_k
22. led 2021

A co ti řekl zubař, že máš dělat, aby zuby neměla demineralizované?

aguu
autor
22. led 2021

@levandule_k nekojit v noci. Což se hezky řekne, ale hůř dělá, když usíná u prsa. Pak ještě elmex gel a hlídat, ať se to nedostane na stoličky. 🤷

leniczka23
22. led 2021

Já moc doporučuju tohle. https://www.nazuby.cz/GC-Tooth-Mousse-Jahoda-35...

Chrání zuby a zabraňuje vzniku zubního kazu
Pomáhá neutralizovat kyseliny obsažených v plaku
Snižuje přecitlivělost uzavřením dentálních tubulů
Zvrátí proces vytváření bílých lézí, i po ortodontické léčbě
Neobsahuje cukr
Pomohlo nám to dokonce vyléčit mini kaz.

levandule_k
22. led 2021

To plně chápu, že zabránit kojení večer je těžké. Jestli si dobře pamatuji, pro zuby jsou důležité prvky vápník, fosfor a déčko. Poradila bych se o tom s někým, kdo tomu rozumí a možná něco doplnila.

aguu
autor
22. led 2021

@leniczka23 děkuji, objednám! Jak často se to má dávat?
Já jsem fakt na nervy. Starší bráška měl zoubky taky špatný, má několik mléčných vyzrhnutych, začalo to stejně. Jenže u něj byl i jiný problém s jídlem a pitím, tak jsem to přisuzovala tomu, že jsme dělali stimulaci nutelou a podobně 🤦
Takhle budu mít holčičku jak do výměny manželek, fakt 🤦😒

leniczka23
22. led 2021

@aguu dávám každý den, mám 20m a vždy vyčistíme zuby, pak dám mléko a pak natírám.timhle. jen to šoupnu na prst a potru mu tím ty zoubky a jde spát. Ono to právě neutralizuje ty kyseliny takže to je super věc a je docela dobrý 😁

leniczka23
22. led 2021

@aguu a nebojí, když budete poctivý s tím čištěním plus začneš dávat tohle, mělo by to pomoct. To kojení v noci bych se snažila omezit je to na to fakt zlo. Ale chápu že se to lépe řekne než provede. Držím palce.

aguu
autor
22. led 2021

@leniczka23 Ježíš to by bylo skvělý, to můžu dát po nakojeni ve spánku. Moc dekuju. Objednávám.

jednaholkaa
22. led 2021

@aguu Nam rikala zubarka to samy s tim kojenim, ale ja kojim celou noc a dcera (23M) ma zuby ok, dokonce nas chvalili..takze to nebude jenom o kojeni 🤷‍♀️

elesse
22. led 2021

Holky ja vam nevim, ale co jsem zjistovala, neni zadna studie, ktera by potvrdila, ze za to muze nocni kojeni...

aneta_v
22. led 2021

@aguu můj zubař říkal, že kojení není problém, protože bakterie začnou být “zlé” až za 48h, takže pokud čistíte ráno a večer, kojení na to nemá vliv a rozhodně bych noční kojení neomezovala. Reference - dříve dělal ve Výzkumném ústavu stomatologickém a je spoluautorem knihy o dětských zoubkách, takže mu věřím. Problém může být v ph slin, s čímž se podle mě nedá moc udělat, nebo i voda, kterou pije, pokud to není z PETky. Pokud to mají obě děti, asi k tomu bude genetická predispozice. U druhých zubů se to nemusí opakovat. Já měla na mléčných 4 kazy a na druhých nemám ani jeden a to mám tak tenkou sklovinu, že je průhledná a místy se drolí, zubní hygieně se nevěnuju nijak nadstandardně

aneta_v
22. led 2021

@aguu já bych teda dítěti sama od sebe ten gel nedala, jednak by to i dospělému měl doporučit zubař (taky jsem to měla na tiu svoji sklovinu) a jednak se to po aplikaci má důkladně vyplivnout bez vyplachování, a to dítě neudělá a už vůbec ne ve spánku. To ve mě evokuje, že by se to ve větším množství nemělo polykat a otázka je, co je pro malé dítě větší množství

marti89
22. led 2021

Čím čistíte zoubky?

izz76
23. led 2021

Doporučuju na instagramu sledovat dentist_for_small paní doktorka tam má spoustu dobrých rad jak na dětské zoubky..

aguu
autor
23. led 2021

@marti89 klasika kartáček Curaprox

aguu
autor
23. led 2021

@aneta_v ano, to jsem četla. Nicméně nejstarší syn kojený nebyl a zuby má krásné.

aguu
autor
23. led 2021

@aneta_v prostřední syn je jiná kapitola. Zuby si urazil při úrazu. K tomu orofaciální simulace pochutinami a sladkým pitím, takže u něho si za to můžeme sami, o tom víme.

marti89
23. led 2021

@aguu No jde i o zubní pastu, jestli je s nebo bez fluoru, čistíte vy nebo jen po dítěti dočišťujete, techniku čištění, jaký máte genofond.

aguu
autor
23. led 2021

@marti89 pasta s fluorem. Je jí čtrnáct měsíců, tak čistíme my. Techniku čištění jsme neřešili, zatím je maličká, čištění je kdo z koho, ale troufám si říct, že čistíme pečlivě 🤷
Právě hledám tip, co udělat líp.