Spála, máte zkušenost?

brisalek
5. dub 2012

Ahoj, včera nám na potohovosti řekli, že má dcera angínu...ale podle příznaků je to spíš spála.
4 dny měla trošku rýmu, 5 den začala být protivná uplakana, ukňouraná, nechtěla jíst. A v noci chrápala jako když má rýmu, ale nic z nosu jí neteklo. Další den měla ráno 37,3-37,5 po obědě max 37,6. Další den už maximálně 37,3 a včera už bez teplot i začala jíst. Nechala jsem jí doma(chodí na dopoledne do soukromé školky , ja do práce) , ale nijak jsem jí nenutila ležet, že je to jen slabá viroza.....ale všimla jsme si, že má úplně bílý jazyk. Včera odpoledne začala mít část jazyka krásně sytě růžový a večer už po bílém povlaku ani památka zato se objevil "předpisový" malinový jazyk (jako když posetý malinkýma korálkama🙂). Tak jsem s ní jela na pohotovost (naše dr. je dnes až odpoledne a říkala jsme si, jestli má spálu tak už bude mít do 1 hodiny dvoje antibiotika a už zaberou). A tam dr. řekla, že máí angínu. Angínu měla už dvakrát a vždy stejný průběh- z ničeho nic 39-40 teplota , jeden den a pak asi 2 dny 37-38.

Máte někdo zkušenost se spálou? Měli jste také tak nízké teploty?

peggy722
5. dub 2012

Lucka neměla teploty vůbec, akorát pořád štěkavě kašlala a pak měla ten jazyk. Jinak jí nic nebylo. Když jí měla poprvé, tak měla šílený horečky, bolest v krku, že nemohla ni polknout. Takže pokaždý úplně jiný příznaky.