Salmonela, jak dlouho jste ji léčili? Jaký měla průběh?

lenik_29
8. srp 2014

.Mám 2- letou dceru.Již 14 dní bojujeme s touto nemocí.První týden,byl šílený,pak se to zlepšilo a ustáli jsme to doma. Nyní je to 14 dní. Kakáme pravidelně 3x-4x denně,ale stále hustší kaši. Stolice nemá žádný tvar. Před kadým kakáním, má velké bolesti bříška,které se po vyprázdnění zlepší.chtěla bych vědět,jak dlouho Vám trvalo,než jste se dopracovali k normální stolici.Jakou dietu jste drželi v neakutní fázy, recepty.Léky,co jste užívali,co Vám pomohlo/ nepomohlo. Bolesti bříška,co s tím? Stěžuje si i na bolesti kolen- může to mít nějakou souvislost???

maifa
8. srp 2014

Dieta mi byla od dr nařízena jaterní - nemastit, nesolit, hoďte si do vyhledávače. Určitě neublíží černé uhlí, s tím mám nejlepší zkušenost. Později zavést nějaká probiotika, a dost pít. Jinak ani v nemocnici nám nic nedávali. Ať to malá brzy zvládne, předpokládám, že jste byli i u dr.

hojda
8. srp 2014

zkusti borůvky, třeba kompot nebo šťávu z něj.

adelinkkaa
8. srp 2014

Náš malí ma salmonelu od konce května.Je mu 9měsíců.Naštětstí jsme to taky ustáli doma,ovšem my jsme se dozvěděli až po měsíci že jí ma,naše dr. mu nechtěla udělat výtěr.Stolici měl normální po měsíci a půl. Dáváme probiotika a výtěry ma bohužel stále pozitivní...Jinak léky nato nejsou,bakterie salmoneli se musí dostat sami ven ,bohužel:-/ přeji brzké uzdravení

deenyska
8. srp 2014

Z pohledu matky s touto nemocí zkušenosti nemám, nicméně v 6i letech jsem ji sama prodělala. Přesný průběh si nepamatuju, vím jen, že to začalo zvracením a následnými průjmy, takže u mě horem i spodem, během pár dní jsem ztratila 10 kg na váze. Léčba dietou ve formě brambor, rýžového vývaru, dušenou mrkví, minerálky apod. Četnost vyprazdňování nevím, ale určitě to bylo víckrát než 4x za den, blíž by k tomu bylo 4x do hodiny, opravdu jsem byla na záchodě často, což vedlo k tomu, že jsem musela chodit ve svých šesti letech na nočník, jinak by nikdo neměl šanci použít toaletu. Co se vzhledu stolice týče, byla to spíš voda, která časem houstla, ale k normální stolici jsem se dopracovala prakticky až s normálním jídlem, pokud si vzpomínám. Nevím, jak to přesně funguje u salmonely, ale syn měl v dubnu rotavirovou enteritidu a ve špitále považovali za úspěch řídkou stolici, zkrátka, aby to nebyla jen ona voda. Na bolest břicha si taky vzpomínám, ale spíš v souvislosti s únavou břišních svalů, pořád to šponovalo břicho ať už na průjem nebo na zvracení. Bolest kolen si nevybavuju, ale myslím, že to kldině souviset může, je hodně oslabená, mě museli na záchod podpírat. Z diety nemá tolik vitamínů, které si tělo žádá, může jí chybět vápník, protože nesmí mléčné výrobky... určitě to souviset může. Jak dlouho trvalo, než projevy salmonely ustaly, to už přesně taky nevím, ale určitě to trvalo víc jak měsíc, všehovšudy jsem doma strávila dva měsíce minimálně, protože ačkoliv už jsem neměla žádné problémy, výtěry na salmonelu pořád pozitivní. Vzpomínám si, že jsem každé ráno klečela u mamky, když telefonovala na výsledky, ať se zeptá paní doktorky, jestli můžu aspoň jeden rohlík. A co mě bacilu zbavilu? Mamka šla do školy pro úkoly a moje tehdejší třídní učitelka jí řekla, ať mi dá trochu alkoholu, že jejímu synovi to pomohlo. Já jsem tenkrát byla strašně důležitá a po cestě domů mamce řekla: "Já žádnej alkohol pít nebudu".. nicméně mamka se při další kontrole u doktorky na radu paní učitelky zeptala. Doktorka tenkrát řekla, že jí to jako dětský lékař poradit nemůže, ale že je pravda, že alkohol v tomhle směru účinky má. Mamka mi tenkrát namíchala na lžičku sirup s trochou slivovice a já, která odmítala pít alkohol 😀 , se pak chodila vyptávat, kdy zase dostanu tu dobrou medicínu. Za pár dní jsem byla bez bacilu. No, ale jak jsem uvedla, bylo mi 6 let, ve dvou letech je to něco jiného, tam se taková medicína nedá zkoušet. V každém případě držím pěsti, ať je malá brzy fit a nabere zpátky svoje síly. Držte se 😉

vandik83
8. srp 2014

Syn ji prodělal v 15 měsících, v létě před 8 lety, horečky přes 40, pozvracená sanitka, průjmy, v nemocnici si nás naštěstí nenechali, ale chodili jsme tam skoro každý den na kontroly (svou roli hrálo i to, že jsem byla podruhé těhotná a se salmonelou by nás šoupli na infekční a to mi doktorka nechtěla udělat), docela brzy byl už ok a kakal pak snad už jen jednou denně i když stále řidčeji, bohužel asi 12.den se mu vrátily horečky a na nohou hlavně lýtkách se objevilo erythema nodosum (zánět podkoží projevující se bolestivými ložisky, jakoby bouličkami, modřinkami), ta bakterie salmonely totiž produkuje i toxiny a ty můžou nadělat v tělíčku neplechu...možná i z toho můžou bolet ta kolínka....syn pak dostával kvůli tomu zánětu a horečkám preventivně sirup Iborufen....za další týden a něco teda asi celkově po 3 týdnech byl skoro fit....ale na kontrolní výtěry si nás naše dětská doktorka raději pozvala až později, aby prostě byla jistota, že budou všechny 3 negativní

terezapetrova
9. srp 2014

ty jo adelinkkoo, takovou pediatru bych chtěla, my bojovali s rotavitry ale stolici do laboratore jsem si "vydupala"okamzite a vyter.. to mi tedy pride zaklad 😒 jsou to dnes doktori 😒

patty1
9. srp 2014

Ahojky, mala mela ve 2 letech, byli jsme v nemocnici na infuzich, pak doma, po 2 tydnech horecky, vyrazka na brisku, a take bolesti kolinek. Nase dr.mi tvrdila, ze to spolu vubec nesouvisi, ale tomu jsem vubec neverila. Nakonec ji v nem. udelali jeste jeden test, bakterii mela i v krvi, muselo se to hlidat, ale pri dalsim testu uz to nastesti klesalo, telo si s tim upesne poradilo samo. Pozitivni ve vyterech ji mela skoro 3 mesice, nakonec jsem ji koupila od Joalis nejaky preparat na ocistu strev, uz si nepamatuji nazev, ale mohla bych dohledat, a ten ji podle me toho zbavil, proste dalsi vyter byl uz negativni, tak jsme byli radi, ze je to za nami. Drzim vam palce, urcite bude uz jen lepe. 🙂

helcenka
9. srp 2014

Syn měl salmonelu v 5 měsících, vůbec nevím, kde k ní mohl přijít. Mám tedy takovou teorii ve smyslu osahávání miminka určitou osobou a dávání cucání prstu místo dudlíka, no ale dokázat to nemůžu...
Nicméně po 1 dni horeček a průjmu s hlenem a krví jsme s malým jeli na pohotovost, tam teda doktorka naprosto laxní, mi řekla, že dehydrovaný není, tak ať jedem domů a uvidíme, co z toho bude... Tady bych použila opravdu sprosté slovo, abych se k vážené paní doktorce vyjádřila. No tak jsem hned po víkendu vyrazila k pediatričce (třetí den průjmů s hlenem, krví a horečkou), ta hned vypsala papíry a jeli jsme do nemocnice, říkala, že ona testy udělat může, ale bude to trvat déle, než budou výsledky a v nemocnici to budou mít rychleji... Tam se po 3 dnech potvrdila salmonela, pustili nás ten třetí den domů, jelikož malej pil jen mlíko, tak jsem mu do něj míchala vařenou mixovanou mrkev. Po týdnu byl bez teplot a průjem byl bez krve, ale řídký s hlenem. Pak to tak nějak ustávalo, jeden den to bylo víc, jeden míň. Po měsíci byl malej bez průjmu, ale test byl pořád pozitivní. Po dalším měsíci už byl test negativní. Takže po 2 měsících od propuknutí nemoci byl výtěr konečně negativní.
Jinak s dietou je to asi tak, žádné mastné, smažené, ovoce jen neprojímavé, méně celozrnného pečiva...

pavlicka
17. zář 2014

Letos mi salmonelu chytli oba kluci (6 a 4 roky). V tom akutním stádiu, kdy měli silný průjem a oba i teploty jsme samozřejmě najeli na dietu (rýže, mrkev, nemastit, nesladké, hodně tekutin). U obou byla po 7 dnech normální stolice. Chodíme do práce, takže největší problém pro nás byl, že děti až do negativního výtěru nesmí do kolektivu. Školu jsem si "vydupala" aspoň na dopoledne (nesměl na oběd, do družiny, musela jsem si zařídit práci jen dopo a vodit ho domů), u mladšího ve školce tam prostě skoro dva měsíce nebyl (takže pobýval různě u babiček a babičky u nás). Starší syn měl negativní výtěr po měsíci ale ten mladší, školkový, až po pěti měsících. Na hygieně mi pak mladšího dovolili po dvou měsících chodit do školky, měl úplně krásnou zdravou stolici (takže pravděpodobnost, že by to šířil byla velmi malá - naštěstí jsme to nikdy oficiálně ve školce neřešili....). Prý se nemá taky jíst sladké (hlavně čokolády, kde je kombinace cukr + tuk), to se těm salmonelám líbí. Mí kluci navíc měli nějaký horší kmen, "tyfovou" salmonelu neboli myší, tím to prý dýl trvá.

jakoubka
17. zář 2014

Já ted zrovna salmonelu mám ☹ Syn ji měl taky, ale jen den dva....po dvou dnech měl normální stolici, akorát nám dr řekla, že na kontrolní stěr nemusí, že měl mírný průběh....tak nevím. Už chodí do školy, prý když bude dbát pořádně na hygienu rukou, tak není problém. Koupila jsem mu desinfekční gel a musí i po umytí rukou dávat i ten gel.
Já už také nemám žádné příznaky, ale stěr pořád pozitivní..za 14 dní jdu na druhý.

ellenci
31. črc 2016

Ahojky,
dcera měla salmonelu 10 měsíců. Chytla ji, když ji byl rok. Zkusili jsme všechno možné. Měla salmonelu ze skup. C, která se jí dostala do žlučníku. Byla hodně unavená a mrzutá. Pomohla nám detox. kůra Dr. Jonáše. Měli jsme preparáty na játra, žlučník, střeva a salmonelu. Preparát na salmonelu nám vyrobil Dr. Jonáš na míru. Za 2 měsíce byl výtěr negat. a dcera naprosto zdravá. Vtírali jsme jí kapičky do kůže.

hima
9. srp 2017

Také mám právě tu mrchu.Chytlo mě to v pátek po obědě a v sobotu už jsem frčela do nemocnice.Říkala jsem si,budu trapná,ale ty teploty přes 38 mě znepokojovaly.Vzali mi krev, udělali výtěr a v úterý už jsem věděla,že mám nemilou návštěvu.Ve středu.Měřila jsem si teplotu a 36,7, super.Ráno ve středu stolice ukázková a další pondělí další výtěr. Modlim se aby tam nic nebylo,ale po přečtení ostatních příspěvků nevim nevim.Rozhodně zkusim slivku 😈

hima
25. srp 2017

Tak jsem zkusila vodku asi 5 panáků...V ŽIVOTĚ TO NEDĚLEJTE!!! Druhy den jsem se poblinkala 😝 a večer opět průjmy,ale zelený.Strašně mě to vyděsilo.Myslela jsem,že tu mrchu zabiju,přece jsem dospělá.Mrcha spíš chtěla zabít mě.Teď už jsem třetí týden poslušná a dodržuji opravdu přísnou dietku.Tak uvidíme 🙏

karolinajanu
14. lis 2017

Ahoj holky chtěla bych se zeptat, mám 14.mesicni holčičku, byla ji prokázána salmonela, po týdnu je už celkem v pohodě, volala jsem dr. A ptala jsem se jí kdy máme přijít na kontrolní vyter a ona mi řekla že u tak malého dítěte když nechodí do školky není potřeba dělat vyter. Že mám polevit v dietě a že uvidím jestli se jí prujem vrátí nebo ne, není to divný??? Všude se píše že se dělají 3 vytery a nám neudělá žádnej?? Přece nemůžu polevit v dietě po týdnu ne??

hima
14. lis 2017

Prosim te v kazdem pripade trvej navyteru.Jak bys pak mohla vedet kdy je v poradku?Ja musela k zastupujicimu lekari a taky mi nechtel delat vyter,ze vypadam v pohode.Pak mi volala higiena a rikala ze musim na 3 vytery a to nedelam v potravinarstvi.Nevim kazdopadne,jak je to u malych deti,ale to bych se snad bala jeste vic.Znama rikala,ze se ve zdravotnictvi takhle setri,tak nevim.A volala ti higiena?

prcekverunka
14. lis 2017

Holky, a víte, z čeho vaše děti tu salmonelu chytly??

karolinajanu
15. lis 2017

Mě to právě přijde divný, že všude píšou 3 vytery a odpověď na otázku kdy poznám že už to nemá v tělíčku byla ať zkouším zařazovat normalni jídlo a když zase bude mít prujem tak najet na dietu, což je divný lepší držet dietu než to zmizí z těla než pokus omyl!! ne hygiena nevolala.
@prcekverunka já to vím na sto pro že z kuřete v restauraci, malá měla všechno ze skleniček, až na to kuře který si dal manžel s ryzi, kdyby malá chtěla, a za pár hodin to vypuklo, naštěstí v lehký formě ale i tak to malý dalo dost zabrat. ☹

chasl
17. kvě 2018

@ellenci dobrý večer, kde prosím seženu tu detoxikační kůru od dr. Jonáše? Máte popřípadě na nějaký kontakt??děkuji

lena1987
17. zář 2019

Dobrý den, před 14 dny začal synovi průjem hned jsem dala dietu zašli k doktorce, udělala mu výtěr po 3 dnech přišli výsledky. syn má salmonelu. Průjem se mu zlepšil už týden a půl průjem nemá ale má hleny ve stolici. Po týdnu jsme byli opět na výtěru a stále salmonela. Prej to posílali do Prahy nechápu proč. Chci se zeptat co může? Někde jsem četla a i doktorka mi řekla že pokud není průjem tak jogurty activii. a že může bebe sušenky. jinak klasika nic mastného žádné namky. Jak dlouho to trvá než se ji zbavíme? A co bych proto mohla ještě udělat?Beree laktobacilky a bílé uhlí. děkuji za radu