Roupy 🤦🏻‍♀️. Co teď?

farka
20. zář 2021

Dcera 3,5 došla, že ji svědí zadeček, mrknu do kaďáčku a je tam 🤦🏻‍♀️ Takže co teď? Nasadit Vermox celé rodině, vlastní ručník, převléknout peřiny. Výhoda je, že má na noc pořád plenku, tak ta hygiena přes noc se dá aspoň trochu kočírovat. Co ve školce? Říct, že je má? Předpokládám, že děti s roupy doma nezůstávají co jsem četla 🤨 to si nějak nedokážu představit 🤔 co vám ještě pomohlo? A jak se mám přeléčit já v 24tt? 🙄 Setkávám se s nimi poprvé, starší je nikdy nedonesla.

codal
20. zář 2021

@farka určitě musí zůstat doma, šíří se to přes záchod.

marcicek84
20. zář 2021

@farka ty se nemas jak prelecit,pokud nemas potize nic bych nebrala,akorat bych se na par dni zahalila do cesnekovych jidel.Vermox neni pro tehotne bezpecny,jedine si objednat volne dostupne leky z nemecka,ktere muzou i tehotne.
A jinak co si vzpominam deti s roupama nemohly od zahajeni lecby do skolky min. 3 dny pote,je to vysoce infekcni a ma se to hlasit,bohuzel,jak je donesla dcera,tak dr.se smala,ze to tam ma stejne cela skolka,ze to rodice nehlasi a neresi.
Jinak vse vyprat,vyzehlit,vydesinfikovat,wc,koupelnu,kliky,vypinace a ostatni netehotni clenove rodiny tez by meli uzit vermox.Spodni pradlo prat na 90,denne menit rucniky,povleceni casto menit,vse prat na 90,rano osprchovat zadek od vajicek a na noc mazat konecnik vazelinou aby nevylezaly...jinak jeste poridit sanytol desinfekce na tkaniny a strikat tim kazde rano postele,staci,kdyz budes stlat a nadychas se tech uvolnenych vajicek a mas to hned taky... Samozrejme dieta a nejist sladke,probiotika nasadit,ty je taky odpuzuji,jist cesnek,zeli,mrkev...preji uspesny boj...

janickaavitecek
20. zář 2021

Dcerka je mela dvakrat☹takze vse hned
Vyprat,vydesinfikovat,prelestit,vse utrit,vse sem
Vzala parou,kazdy den na spani dostala
Kalhotky,rano jsme omyvali zadek…do skolky a tim
Nechodila!!

farka
autor
20. zář 2021

@codal nechat doma 4 týdny? Než se přeléčí kompletně??? A zbytek dětí to taky udělá? 🤨 to se právě bojím, že neudělá a může to tak jít celý školní rok 🙄
@marcicek84 to je právě ono, inkubačka 2 týdny přesně sedí na první dny školky a nikdo ve školce nic neřekl! Tak jestli mám být za blbku a hlásit nebo to nechat být 🤷🏻‍♀️

marcicek84
20. zář 2021

@farka ono taky nekdy trva rodicum nez na to prijdou...ne kazde dite hned rekne,ze je neco svedi v zadecku a kdyz rekne,tak je toho pak mnoho,no za blbku nebudes,ve skolnim radu je povinnost rodice hlasit skolce kazdou infekcni nemoc.Oni pak dle toho musi provest desinfekci treba i hracek,obzvlast pokud to nahlasi vice osob...my treba bez ujmy ustali ve skolce vsi,dcera byla jedno ze 2 deti ze tridy,ktere je nemely,ostatni to meli vsichni,prisuzuju to tomu,ze ji vlasy fenuju a horky vzduch vzdy vse znicil.Roupy nas teda jednou chytly a jeste se dokonce i po preleceni 3 tabletkami (prelecenj trva 6tydnu) za mesic zase vratily,takze jsme prelecovali podruhe
Jak dlouho mas byt doma? tak ja bych rekla min. 3 dny az ten tyden,ono ti to rekne urcite detska, po tabletce trva 3-4 dny nez zabere a prestane byt dite infekcni...

codal
20. zář 2021

@farka podle mě, když se přeléčí, tak pak už ne, ale ten týden určitě. Každopádně nahlásit!

farka
autor
20. zář 2021

@codal mě jebne, byla teď týden doma s kašlem 🤦🏻‍♀️
@marcicek84 A jak dlouho vše takto prát a desinfikovat? Do druhého prášku?

aneezkaa
20. zář 2021

Mazat zadek lanolinem pak se nemnoží a uzivat kremelinu.

marcicek84
20. zář 2021

@farka jinak,ze ho posles do skolky,at nakazi dalsi deti,tak tim si nepomuzes,bude to nosit domu stale dokola od ostatnich,kteri po 14 denni inkubacce budou infekcni a zase ti zpatky nakazi tve dite a pak se to roztoci a je jede to dal a dal a ty pak budes akorat tak nadavat...no cim dyl to vydrzis,tim je vetsi sance na uspech a omezis tim sanci, ze se treba nakazis ty,osobne bych prestala az tyden po 2.prasku

farka
autor
20. zář 2021

@marcicek84 tak vzhledem k tomu, že stejně chci jet příští týden za babičkami, což budou přeléčené poprvé a pak dostanou druhou dávku, by to z naší strany nemělo být jak šiřitelné, uvidí se co ostatní 🤷🏻‍♀️

lida9
20. zář 2021

ano ve skolce se hlasi... u nas pak ucitelky rozesilaji vzdy info meil, ze se vyskytli vsi/roupy/salmonela ci jine prenosne infekce a zviratka😀 myslim, ze tyden doma a prelecit celou rodinu i kdyz zatim priznaky nema - aspon takto u nas dr rikal.... taky jsem zobala Vermox v tehu ( ale byla jsem u praktika a konzultovala s nim ), dite dostalo Vermox od pediatra

farka
autor
20. zář 2021

@lida9 jeeee díky za naději! Já už vymýšlím co pro sebe, protože jako žlučnikář si nedokážu představit do sebe cpát česnek a nekolabovat 🤣

marcicek84
21. zář 2021

@lida9 kdo ti to s klidnou dusi jako tehotne napsal?Mne by to napsal praktik jen opravdu pokud by byl v tehotenstvi vyskyt,jinak by to nedoporucil ani jako prefenci,protoze vermox je toxicky pro plod a pronika pres placentu az k diteti,sam mi ale rekl,ze kdyby neco, objednat si leky z nemecka s phyrviniem,v CR maji byt taky dostupne,CLK se na tom shodla,ale pak prisel covid a nedotahli to,proto tady mame jen toxicky vermox.

farka
autor
21. zář 2021

🤣 dle slov naší doktorky přeléčit vermoxem, ale doma zůstat nemusí, může chodit dál do školky…takže asi taková praxe 🤷🏻‍♀️ 🤦🏻‍♀️

lida9
21. zář 2021

@marcicek84 ano praktik napsal, uz nevim v kterem to bylo trimestru.... ale mimco tu kolem me beha a nic mu neni, ted uz 1,5 lete🙂

lida9
21. zář 2021

@farka no nas praktik skolku zakazal, asi je to u vas nejaka novinka volnomyslenkare😀 kazdopadne informuj ucitelky ( coz se musi dle skolniho radu ) a uvidis co ti reknou na zaroupovane ditko ve skolce... preji brzke uzdraveni🙂)

farka
autor
21. zář 2021

@lida9 jj, nahlášeno…chtějí 2 dny na přeléčení, ale samy přiznaly, že to je těžké uhlídat, když jim to rodiče nehlásí 😔

fouskovi
21. zář 2021

@farka pokud jsi těhotná tak určitě ten lék nesmíš užít taky jsne měli u staršího a prelecil se manžel a syn vše jsme premyli vyprali a do školky nesměl

tahejhula
21. zář 2021

Vermox se případně nedoporučuje do 12tt, ve 24tt klidně ano.