Rekonvalescence po náběhu na zápal plic u 20m. dítěte

stacy13
19. led 2015

Zdravím všechny maminky,chtěla bych se zeptat na vaše názory.Syn dost často trpí na nemoci horních cest dýchacích.Máme za sebou už dva záněty průdušek od narození a často má rýmu,ale takovou,že odsávání jě přes den furt,a i v noci..postupně začne vykašlávat a jelikož už jsem přeborník..v mastičkách,éterických sprejí,přírodních sirupů..většinou to zvládneme a v zánět průdušek to nepřejde..od září se nás ale ty nemoci nějak drží..takže když je měsíc a půl zdravej..jásám.Teď jsme prodělali náběh na zápal plic,3dny horečky okolo 38,5,kašel zejména v noci dráždivý.jinak přes den čilej,hravej..nakonec jsme šli k Dr.,kde poslechově teda náběh na zápal plic.dostal atb,které hned první den zabraly a byl bez teplot..Ptala jsem se doktora,jestli to je normální,že je takto často nemocný..chodíme teda na plavání,a další dva kroužky..a prý e to tím,že je často v kolektivu.Že si pěstuje imunitu..Tak nevím..každopádně se chci poradit,už jsme druhý týden doma,atb je zaléčený..tak jestli můžem jít na plavání?Vím že má být nějaký čas rekonvalescence,ale on je dost živý a doma už je to dlouhý,tak jestli by ta hodina na tom plavání dost vadila?děkuji za odpovědi

mandala
19. led 2015

No nevím, dcera prodělala těžký zápal plic a nemohla cvičit ještě mesíc, co se vrátila do školy, - a to bylo asi po třech týdnech. Já bych nespěchala, třeba na procházku bych sním šla, ale bazén asi nee. A k té imunitě, měli jsme to stejné, nakonec jsme se dostali k výbornému panu dokorovi na imunologii, který nám hodně pomohl, takže toliko můj názor. 🙂

hojda
19. led 2015

Nešla bych, malá měla zápal plic v létě a od té doby máme stále kašel, na plavání bych na delší dobu opravdu nechodila 😔 . U nás od té doby taky stále nemoc jedna za druhou, už jsme dostali i nějaké spešl léky. Přeji ať jste brzo fit a opravdu tomu dejte čas, je to náročné pro dětský organismus. Btw. dělali mu crp? Nejvíc teď řádí virové zápaly plic, hodně atypické, malá měla antibiotika dokonce 2x po sobě 16 dní.

luciamala1979
24. led 2015

nešla bych, zvlášť po nábehu nebo zápalu plic, teď to prodělala dcera. Prostě to chce čas, dej mu čas, ať se tá imunita vyvine. On nepotřebuje ještě tolik kolektiv, ven můžete jít i s dětma a nechytne to tak jak na plavání. Co tak něco k posílení imunity? - imunoglukan, probiotika.. obom dětem to pomohlo tak po 2 - 3 měsícíh byli kryté a méně nemocné..