Pupínek. Neštovice?

janik07
12. čer 2023

Pěkný den, dcera (3 roky) se před 2 týdny (pátek 26.5.) potkala s holčičkou, u které se o den později objevily neštovice. V nestřeženém okamžiku se od ní i napila z hrníčku... V sobotu 10.6. jsem objevila na zadní straně stehna malý pupínek, max. 1 mm velký - viz foto, který se dodnes nijak nezměnil. Jinak co jsem následně hledala na těle a myslela, že se to vyklube (jen malé červené tečky, puchýřek další žádný), tak postupně samo mizí. Teplotu nemá, jen občas přes den naměřím kolem 37 stupňů, ale nad 37,2 zatím neměla a hlavně to pak za chvilku zase klesne. Je veselá, vše jinak ok, nic ji prý nesvědí. 29.6. máme odletět na dovolenou k moři, takže řešíme co a jak 🙈 Měli jste to někdo podobně? Děkuju moc za vaše zkušenosti ❤️

1pomnenka
12. čer 2023

Když se nevysévají další puchýřky naplněné tekutinou, neštovice to nejsou. Inkubační doba od kontaktu s nakaženým je max 21 dní. Vůbec je chytit nemusí.

ivkasolavova
13. čer 2023

@janik07 nejsou to molusky? Má jen jeden?

janik07
autor
13. čer 2023

@ivkasolavova nn, to nebudou, má fakt jen jeden pupínek. Zítra budu volat dr., uvidíme co na to řekne. Ona má každý den k tomu i pár pidi pupínků, které jsou ale jen červené tečky a do dalšího dne je to pryč bez puchýřku... Ty neštovice to asi nakonec budou, objevil se jí dnes (4. den od toho na obrázku) jeden pupen i v puse a co jsem četla, tak to někdo může mít dokonce i bezpříznakové. Já jen doufám, aby se to ještě nerozjelo 🙏

janik07
autor
14. čer 2023

Tak máme potvrzené neštovice od dětské dr., jen pro info kdyby měl někdo podobně ;)

ivkasolavova
14. čer 2023

tak to budete mít alspon za sebou 🙂

kupcatko
14. čer 2023

@janik07 vypada to jako nestovice, ale muzete mit lehci prubeh, jinak deti se vysypaly cca tak 5 den po 2.pupinku, ale mely jich hodne.