Průjem u skoro dvouleté dcery. Co by ji mohlo pomoci?

jana31990
9. únor 2020

Zdravím chtěla bych se zeptat jestli by mi někdo něco neporadil. Dcerka v dubnu ji budou 2 roky má už dneska 4 dnem vodnaty průjem. Jinak ji nic jiného není nezvraci, normálně ji ,pije a ani není třeba jako apaticka. Tak bych se jen chtěla zeptat jestli by jste mi někdo něco nedoporučil co bych jí mohla na ten průjem dát. Určitě s ni půjdu k doktorce ale jestli by něco nebylo co vy ji mohlo teď pomoct. Díky moc za rady

verunka_korunka
9. únor 2020

@jana31990 napadaji me jen probiotika. Pokud vim, male deti zadne volne prodejne leky na prujem nemuzou.

verunka_korunka
9. únor 2020

Jo a davala bych ji jidlo jako pri diete... takze banan, ryzi, brambory... vynechat mlecne vyrobky atd.

hermanka88
9. únor 2020

Může smectu, pokud nevypije,zamíchat třeba do prřesnidavky. Na netu jde najít přímo příbalový leták. Mohou to i kojenci.

hermanka88
9. únor 2020

Oni sice píšou, že by to melo být konzultováno do 3 let s lékařem, ale malý měl průjem v roce a moje dr.sama doporučila.Každopádně k lékaři, pokud už to má 4 dny.

lv
9. únor 2020

Smecta nebo tasectan na zastaveni, probiotika na upraveni mikroflóry ve střevech, dieta

hermanka88
9. únor 2020

@lv Ano,pridávám se,probiotika určitě take👍

martt
9. únor 2020

@jana31990 zkoušela jste rýžový odvar s mrkví? Na prujem jsou dobré i borůvky. Nám pak pomohl i Hylak.

te_reza
9. únor 2020

Enterol a probiotika.

krupka3
9. únor 2020

Dieta a probiotika, nic vic s tim neudela ani dr.

krupka3
9. únor 2020

Jo a samozrejme kontrolovat pitny rezim, klidne muzes podavat zavodnovaci roztoky (Kulisek ORS).

katkapavlik
9. únor 2020

@jana31990 ahoj u nás na děti funguje nejlépe hylak dávám jim ho do pití

jana31990
autor
9. únor 2020

@martt to jsem nezkoušela ale zkusím díky

jana31990
autor
9. únor 2020

@hermanka88 k lékaři se chystám zítra odpoledne já jen jestli není něco co by ji právě že mohlo pomoct

hermanka88
9. únor 2020

@jana31990 já bych smectu klidně zkusila, to určitě neublíží, maximálně nepomůže, nic horšího. Ale opravdu, synovi jsme ji dávali v tom roce a zabrala.Takze bych vám to neradila, kdybych za sebe měla obavy nebo se setkala s nějakou nedobrou reakcí na ni.

drakenn
9. únor 2020

Dej jí zkřoupat černé uhlí..

jana31990
autor
9. únor 2020

@drakenn a černé uhlí už může v tomhle věku?

drakenn
9. únor 2020

Může

eithelwing
9. únor 2020

Dieta a probiotika. U nás se ale tak projevovaly zuby. Několik dní průjmy a najednou lup, 4 zuby venku.

verunka_korunka
9. únor 2020

Ta smecta je dobry napad, to jsem taky davala. Cerne uhli se malym detem davat nema. Proc to nevim, ale i pribalak ma deti od 3 let a navic po porade s lekarem.

zanda90
9. únor 2020

My dáváme na průjem tasectan sáčky, vždy zabral. Můžou ho malé děti. Z enterolu mi vždy hrozně zvracela.

slunickovm
9. únor 2020

@jana31990 my jsme dávali enterosgel

zmrzlinka
9. únor 2020

Hylak a dieta

jironymou
9. únor 2020

My jsme meli od doktorky: tasectan s hylakem na 2 letech... ale ten hylak je teda pekne hnusny i na me.Takze to byl boj.Ale zabralo to.

astyna88
9. únor 2020

Syn mel take casto prujem, pak manzela napadlo,ze vyradime mleko ze stravy. Misto nej dostava mandlove a bez laktozy a prujmy zmizely. Proste spatne zpracovaval laktozu. Pry se to casto objevuje mezi 2-12 rokem.

mourovatakocka
9. únor 2020

Někde jsem nedávno četla, že tolik doporučovaná smecta změnila složení a není vhodná, tak nevím. Určitě dietní strava, hodně tekutin a lékař řekne víc. 🍀

drakenn
10. únor 2020

@mourovatakocka prý obsahuje hodně olova.. psali

mourovatakocka
10. únor 2020

@drakenn Olova??? Panejo, já jen registrovala informaci, ale šťastně jsem zapomněla důvod.