Průjem, co nejde zastavit a odmítání jídla a pití. Poradíte, prosím?

pampeliska1313
13. srp 2022

Ahoj,
Prosím o rady zkušenější. Se synem jsme vyrazili 300km od bydliště a zrovna dostal průjem - další den co jsme dojeli. Do tý doby jedl normálně a pil. Ke sklonku druhého dne jsme volali pro jistotu na pohotovost co s tím, odmítal jídlo, měl třeba šest sedm plenek za cca 10h s průjmem a hlenem, dvě s trochou krve. Náhradní babička do syna dostala tvaroháčka (13m) a na pohotovosti říkali, že to bude z toho (říkala jsem, že měl alergii na mléčnou bílkovinu ale už několik měsíců papá jogurty, smetanu a už bez problému, hold to nedomyslela, mě nenapadlo, že mu to dá, teď mě to akorát štve a mrzí)na pohotovosti doporučili Tasektan - syn dostal a průjem nebyl. Třeba tři stolice v pohodě. Pak odmítal jakékoli jídlo než banány a na pohotovosti říkali, hlavně aby jedl. Tak papá banány. Teď odmítá i pít, ale začal mít rýmu, tak jsem myslel že to souvisí. No a teď naposledy zase odmítal jídlo, dostal banan a plínka byla svetle zelená ani tam nebyla voda, prostě jen barva, takže nasáklá. Pití si jen cucne, i když je ředěný sladký, to měl vždycky rád. Jídlo nechce nic, vyjma těch banánů. Manžel říká, že už včera měl zelenej průjem, ale já jsem si toho nevšimla.. Jinak je veselej, hraje si, jeden den byl takovej bledší, proto jsme volali na tu pohotovost..pardon, jak je to zmatený. Teď jsme na cestě domu, ze zítra pohotovost, nebo myslíte, že to hrotim? Tady kde jsme mu odběry prý neudelaji a kdyby náhodou něco, nemají ani kam ho umístit, že se predelava oddělení.. díky za radu.. nevim co mu uz zkusit dat k jídlu aby se zastavil průjem a proč ta zelená..už začínám pochybovat, že to je z toho tvaroháčka

lv
13. srp 2022

Jíst moc nemusí, hlavně musí pít. Tasectan duo je dobrý, pokračujte v doporučeném dávkování a ještě klidně další probiotika přidejte. Z lékárny je dobrý Hipp ORS nápoj, pokud pije umělé mléko tak Nestlé AL110 při průjmu. Pohotovost pokud není apatický, úplně hotový není nutná.

martt
13. srp 2022

@pampeliska1313 Odvar z rýže , nebo rozmixovanou mrkev z ryzi. Pokud ti to sní to také zastavuje průjem. Nam tenkrát doktorka říkala ze jídlo při průjmu není tak důležité ale hlavně hodne pít

konidana
13. srp 2022

Jist nemusi, musi pit. Aspon po troskach a casteji. Slaby cerny caj. Dietni jidlo je sucha ryze, suchy tvrdy rohlik nebo suchary. Potom treba ryze s mrkvi a bilym masem. Pokud ji, tak vyvar je take dobry, zavodni a doda i mineraly. Jablecna presnidavka by take nemusela uskodit, klidne naredit vodou, aby mel tekutiny.

goovana
13. srp 2022

@pampeliska1313 covid ?
Prave prodelavame něco podobného
Prujem už 10 den jen voda
Nechce jist
Teď už alespoň pije
Zvraceni horečky
U děti se muže covid projevit prave průjmem
My byli tři dny v nemocnici bohužel nechtěl jist ani pí
Byl dehydratovany
Dávejte pozor na dehydrataci

goovana
13. srp 2022

@pampeliska1313 nám nepomohlo vůbec nic tasectan ani enterol ani smecta
Dnes první den co nemá úplně vodu( po 10 dnech )

petramana
13. srp 2022

nema maly covid? ted casto na ruznych diskuzich matky toto pisou o tom dlouhotrvajicim prujmu pri covidu u deti...

pampeliska1313
autor
13. srp 2022

Covid myslím nemá, prosel si jim par měsíců zpátky a v podstatě měl “jen teplotu” a den prospal, jinak naštěstí nic..tohle se spustilo jako “alergický průjem” s hlenem.. ale má dost rýmu, teče mu z nosu jak blázen, to by mohlo vysvětlit to pití, protože i manžel teď rikal, že když mu dával napít slyšel, jak mu to v nose chrčí, že má rýmu, ale teplotu nemá. Zkusím ještě ten ryzovy odvar, ale vždycky ho odmítal, tak uvidím.))… já mu dávala mrkev, brambory, banan (ten jedinej papa) četla jsem ze i kuřecí maso je dobrý proti prujmu… dobrý aspoň je, ze se teď celkem rozpil a zacal mlaskat (ze chce jist) Takže na pohotovost nepujdeme, předpokládám ze jak je hlad, bude to lepší a zkusím mu udělat to masicko třeba s ryzi/bramborou a mrkvi - jen doufám ze to není kombo a projde to.) Ale v pondělí dam asi vědět mudre, když se nebude měnit barva/lepšit se to. Zkusím i tu jablecnou presnidavku.. moc dekuju všem za postřehy, jste zlatý.) Mne tchyně už říkala ze určitě k doktorovi atd, na pohotovosti taky říkali ze kdyby se něco nezdálo, hnedka jet a syn měl prujmy vždycky na chvilinku a nikdy se nestalo, ze nechtěl jist a pít, tak mě to vyděsilo. 🙂

magda09
24. črc 2024

Když jsem byla těhotná a měla jsem velké problémy s průjmem. Po konzultaci s lékařem jsem začala používat Enterosgel a musím říct, že to byl zázrak! Průjem se velmi rychle zlepšil.

kacka1994
Autor odpověď smazal
Zobraz