Problémy s imunitou u dětí, jak zvládly nástup do MŠ?

billi
26. led 2016

Pěkný den všem,
řešila jste tady některá problémy s imunitou u batolete/dítěte? Jak pak takové dítě zvládlo nástup do školky a do školy? Jak to bylo s nemocností dál? Je mi jasné, že to je individuální, ale potřebuju nějakou naději, že je reálné, že nastoupí do školky a já do práce. Nebo mám už rovnou shánět chůvu?
Syn má problémy s imunitou, od jeho 10 měsíců se léčí na imunologii, ale zatím to je pořád stejné. Ovlivňuje nás to všechny, tak by mě zajímalo, jestli máme nějakou naději, že se to srovná aspoň trochu.
Zatím bere Imunor a měl injekčně Subcuvii. Ale stejně měl od začátku léčby opakovaně marodí. Staršího jsme museli stáhnout ze školky...
Všem děkuji za reakce.

no_title
26. led 2016

Pokud nemá vyloženě nějakou nemoc, ale pouze sníženou imunitu, je možné ji přirozeně posilovat... Vím, že to zní divně, ale naopak vystavení virům a bakteriím imunitu posiluje. Sama děti nemám, ale ve svém okolí mám a měla jsem dětí plno, takže z toho, co jsem si všimla a co mi tak různí rodiče poradili...
Neměl by se koupat každý den. Stačí jednou za 2-3 dny. Znám rodinu, která to tak praktikuje už od miminka, pouze mu umyli zadeček, když se pokakal apod., ale koupání jen 2x týdně. Děti mají zdravé, nebývají nemocné.
Naopak matka, která měla v bytě všechno vycíděné savem a bála se ho pustit do vlaku má dnes už dospělého syna, který má poruchu imunity, alergie na všechno možné (dokonce i na vlastní pot) a často pásové opary.
Já jsem měla jako dítě taky špatnou imunitu, angíny nebo virózy 2x do měsíce, kvůli tomu jsem se ani nenaučila ve škole plavat, protože jsem byla vždycky nemocná nebo týden po nemoci (kdy se necvičí). A pomohly mi 2 věci - mandle pryč a pak hlavně to, že jsem začala jezdit denně MHD. To vytržení mandlí pomohlo jen trochu (1x do měsíce zánět nosohltanu), ale od doby, co jsem jezdila MHD jsem byla nemocná max. 2x do roka.
Pak taky můžete zkusit čistou aloe, to taky pomáhá. 😉

andelka
26. led 2016

U nás bohužel zatím nepomáhá nic. Na vyndání mandle teprve půjdeme. Staršímu bude 6 a mladšímu 4, teď je fakt, že už vydrží 14dní ve školce, ale první dva roky to bylo stylem 3-5 dní ve školce, 3 týdny doma.
Nejsem uklízecí maniak, MHD jezdí často, ven chodíme, koupeme obden.
Mají oba problémy s průduškama.

billi
autor
26. led 2016

@no_title má sníženou buněčnou imunitu a nemá vyvinuté nějaké podtypy IgA, když chodil starší do školky, tak měl jedny atb za druhými a mezi nemocemi neměl ani malou pauzu.
Má nealergické astma a má inhalační kortikosteroidy.
Uklízecí maniak nejsem, máme zvířata. MHD nemáme. Ven nechodíme, protože nemáme kdy. Koupu obden a když marodí, tak ještě méně.

@andelka mladší do školky nechodí. Ale starší byl 2 měsíce a mladší celé 2 měsíce promarodil a lízal se z toho ještě další měsíc, než byl v pohodě. Teď jsme ve starém systému 2 týdny nemoc a pak třeba i 2 týdny klid.

andelka
26. led 2016

@billi tak u nás to samé, taky astma a inhaluje 2x denně.Teď zkoušíme Ribomunyl.

lilliana32
26. led 2016

Zkuste nějakého odborníka - alternativce. Mě vyléčil od astmatu i alergií (střední ale téměř na vše) .. trvalo to asi rok, ale od té doby (už je to asi 15 let) nemám nejmenší problém. A dětem naštěstí zatím nic není, ale kdyby bylo, tak vím, kde hledat pomoc ...

billi
autor
26. led 2016

@lilliana32 jakého odborníka?
Zkoušeli jsme všemi vychvalovaný Joalis (ne se synem) a od té doby mám menší důvěru.

alboo
27. led 2016

@billi nejak nechapu proc nechodite ven? Muj manzel mel taky imunodeficit a zahy po tom, co se odstehoval od rodičů se to vyrazne zlepsilo... na testech teda nebyl. ale uz nechyti kazdy ho... . Hrozne sem se bala, ze bude po nem nase dite a zatim uplne v pohodě, ac nekojene, tak za rok a pul 2-3mensi rymi, jednodenni strevni chripka (meli sme ji vsichni a ona nejlehci prubeh) dbam na kazdodenni pobyt venku od narozeni a pestrou stravu. Manzelovi omezuju mleko a mlecne vyrobky.

billi
autor
27. led 2016

@alboo protoze je porad nemocny, kdyz je zdravy, tak jsme venku hodne a i venku spi, do prvni nemoci totez, casto venku cely den a domu jsme chodili az na koupani. Ale od zacatku zari toho casu bez nemoci moc nebylo. Stravu ma hodne pestrou, ma ovoce, zeleninu, maso, vejce hodne casto z domaci produkce. Stridam ruzne prilohy - jahly, pohanku, ryzi, lusteniny. Nema zadny cukr. Dostava jen kvalitni jogurty a zakysane mlecne vyrobky.
Jako dite jsem mela stejny problem, nesmela jsem kvuli tomu do skolky, ale pred 30 lety se imunita nijak neresila.
Jinak z mych deti je taky zdravejsi to nekojene. Prvni nemoc a to vcetne rymy byla kolem 2 let a pak az ve 4 letech angina.

alboo
27. led 2016

@billi zvlastni to s tim kojenim. Stejne stare kojene deti mych kamaradek sou vecne nemocny a nase v pohode.

mischamish
27. led 2016

@billi Zde ve svedsku existuji takove venkovni skolky, kde deti travi vetsinu casu venku a ty deti maji nejnizsi nemocnost, jelikoz venku se bacily a viry uz tak lehce nerozsiruji jako v budove - ve tride. Takze ja bych vam radila byt s malym ci malou venku co nejvice. Vim, ze takove skolky uz existuji aji v CR, ale nejspis jich moc neni. To je jedina rada, kterou mam.

mischamish
27. led 2016

@billi Prvni dite je vzdy zdravejsi, jelikoz nechyta vsechny ty skolkove bacily od starsaka 🙂 Fakt si nemyslim, ze to ma cokoli docineni s kojenim.

billi
autor
27. led 2016

@mischamish on to lapal už ve chvíli, kdy starší do školky nechodil a ani teď nechodí, my všichni jsme zdraví, nikdo nemá rýmu, kašel, nebolí nás v krku a stejně marodí. Lapne to v obchodě, na návštěvě...
@mischamish u nás se tomu říká lesní školky, ale nejbližší je 25 km, což je pro mě k ničemu, jinak by tam už byl i starší. Buď zvládne státní nebo budu muset sehnat paní na hlídání.
A netvrdím, že to má co dočinění s kojením. Ale na druhou stranu klidně může. 😉

@alboo podle mě to je i o genech. Mám kamarádku, sousedku, co kojí 3. dítě, všechny kojila 3-4 roky, a ani jedno dítě nikdy nemarodilo. Měly párkrát rýmu. Nejstarší je 11 let, nejmladší 2,5 roku.

lajla
27. led 2016

@billi jezdime za jednou pí doktorkou jednou za pár měsíců do Zlína, bývá i v Pze...sice to není zadarmo...ale doktoři nám vůbec nepomohli decka na tom byly stále hůř a hůř...a furt do nich cpali chemii. Pomocí čínské medicíny, homeopatie a vyřazení určitých potravin mám zdravé děti a pokud jsou nemocné je to rychlé a v pohodě.když je problém můžeme kdykoliv zavolat

mischamish
27. led 2016

@billi Ale ma vrozene problemy s imunitou, takze se tady prece nesnazime dopidit toho proc je furt nemocny - to uz vis. A taky vis, ze to neni kojenim ... anebo tady neco blbe chapu? Podle tveho uvodniho prispevku doktori vi, proc je furt nemocny.

A co ti na tu skolku rikaji odbornici? Bavila ses s nimi o tom? Poradila bych se jich zeptat - jakou maji 'predpoved' pro tveho syna - jestli ocekavaji, ze z toho nejak vyroste, co a jak. Rozhodne bych chtela schuzku a vsechno toto s nima probrala.

Osobne bych asi fakt sehnala chuvu nebo nejakou soukromou skolicku s malym poctem deti. Jestli neco takoveho existuje. Tady - ziju ve Svedsku, tak proto o tom furt kecam - jsou zenske, ktere se staraji o max 5 deti, napriklad. Kdyz je deti 6 a vice, tak maji jeste nekoho na pomoc. Hlidaji je u sebe doma ... Mate pobliz neco takoveho?

billi
autor
27. led 2016

@mischamish nikdo neví, proč to tak má. Prostě nemá v pořádku imunitu.
Jezdíme na imunologii. Doktor taky neví, což chápu, je to individuální, ale spíš tomu moc nevěří. Už když nastoupil starší do školky, tak neprostestoval, ale nedivil se tomu, jak to dopadlo a doporučil stáhnout aspoň do jara.
My tu máme jednu školku o 140 dětech (cca 30 na třídu) a to je vše. Takže další řešení je chůva. Žádná jiná alternativa není.

mischamish
27. led 2016

@billi No je mi to lito ... je to fakt blba situace.

Ted jsem si neco nacetla (decka spi a mne se nechce delat nic produktivniho) a alternativni 'lecba' je akorat posileni imunity jezenim: cesneku, mastnych kyselin (prekladam to z AJ, nevim jak se tomu nadava v CJ) - napriklad lneny olej, pupalkovy olej a rybi olej), morske rasy (chaluhy, atp.), acidophilni bakterie (tedy probiotika), vitaminy A, C a zinek. Dale pry pomaha jecmen a chrolofyl. Dale 'ziviny pro obnovu tkani,' ktere se nachazi zejmena v zelene listove zelenine jako je spenat. Cibule a zazvor jsou pry taky hodne protizanetlive.

Vim, ze budu znit jako silenec a mozna, ze to je i prehane, ale pokud ma syn fakt velke problemy, tak bych skoncila s lepkem, napriklad.

Pokud ti specialisti fakt nemaji jak pomoci, tak bych to zkousela pres jidlo. To ovsem pujde jedine, pokud maly neni vybiravy. Moje dcera je, takze ta by se mi na to vsechno z vysoka vy... no vis co.

A potom samozrejme muzes vyzkouset treba homeo, ale ocekavej, ze to nebude levne. Ale kdo vi - mozna, ze to fakt pomuze. V techto situacich - kdy si medicina proste nedokaze poradit, tak bych to vyzkousela.

No, nevim jestli te timto jenom otravim, anebo jestli ti to nejak pomuze ...

billi
autor
27. led 2016

@mischamish česnek dávám do jídla celkem pravidelně, už od roka má denně rybí olej, kromě kvalitních jogurtů dávám třeba i kyšku.
Špenát jíme taky hodně.
Uvažovala jsem nad alternativama jako mlíko, cukr, lepek... Ale přiznám, že nevím, jestli na to mám, hlavně ve školce a ve škole mě s tím pošlou někam. Na druhou stranu cukr nemá vlastně vůbec, jen to, co je přirozeně sladké, já sladím třeba tím, že nakrájím jablko a tu a tam má v čaji med.
Pokud ale nepomůžou další pokusy, tak do toho samozřejmě jdu. A kdyby byl přehnaně zahleněný, tak jdu do zrušení mlíka, ale u něj se ty problémy střídají.

mischamish
27. led 2016

@billi S tou bezlepkovou dietou ve skolce by ti prave mohli pomoct specialisti nebo hodna pediatra - stacil by snad listek od doktora, nebo jak to s timhle funguje v CR? Dcera ted byla 'na zkousku' 3 mesice bez lepku a stacil listek od doktorky a nikdo nerekl ani pul slova a mela bezlepkovou stravu i ve skolce. Taky je alergicka na vajicko a na to jsme nepotrebovali ani papir.

Osobne bych to vsechno chtela probrat s doktory ... schvalne, co si o tom mysli (ta zmena diety). Prece se o tu problematiku osobne zajimaji (alespon doufam, kdyz s tim pracujou) a urcite uz o tom nacetli tuny literatury a snad nejake ty alternativni pristupy i znaji ... Ja prave na ten lepek prisla pri vykecavani s nasi specialistkou na gastroenterologii ... taky to normalne nedelaji, ale jelikoz jsem ji vice mene ukecala, tak nakonec souhlasila, at do toho jdem.

Podle toho, co pises, tak ho krmis krasne ... situaci ti nezavidim. Moje mala taky byla vecne nachrchlana, ale tady ve Svedsku se rika, ze i normalni zdrave dite je pri dochazce do skolky nemocne 11krat do roka (nejsou tim mysleny horecky a lezeni doma, ale dejme tomu kasel a ryma, atp.). Ted po 4. roce zivota se to hodne zmenilo a mala uz neni tak casto nemocna. Moje mama pracuje ve skolce a rikala, ze po 4. roce decka jsou fakt mene nemocna - proste si v tom veku uz tu imunitu poradnou vybudujou.

billi
autor
28. led 2016

@mischamish z bezlepkou mi ho nevezmou do školky a ve škole ho vyloučí ze stravování. Tady u nás ve městě určitě ne a bylo by komplikované ho vozit jinam (14 km další škola). Třeba nastane změna, ale kamarádka má dítě celialika a vozila do školky jinam a ze školy chodí na obědy domů, čímž padá družina, protože družina má v podmínkách, že dítě má obědy v jídelně.
Ale nevím, jestli to je jeho problém. On má problémy už dlouho a to ještě lepek ani neměl...
Na jídlo jsem se doktorky ptala a málem na mě křičela, že z něj udělám mrzáka, protože potřebuje mlíko, lepek, cukr... Pokud prý nemá vyloženě alergii nebo intoleranci nějaké potraviny, tak je svévolné vysazení zdraví škodlivé a nemám být hypermoderní, ale uvažovat hlavou... 😀
No jasně, je normální, že když dítě chodí do školky, tak bude mít rýmu a kašel, to beru, ale on má po 2 dnech rýmy 40° horečky a vždycky z toho něco je. Já třeba marodila ještě v 10 letech. V 5 letech mi doktor zakázal školku, protože jsem od září do prosince měla 3x atb a skončila v nemocnici. Takže chápu že to bude z určité části dědičnost.

mischamish
28. led 2016

@billi trosku jsem si o tom nečetla a je to dědičné. Ale ne všichni, co to mají mají symptomy, takže je hodně mozné, ze se ti kdykoli muže změnit a bude asymptomaticky/jako ty ted. Je mi líto, ze vaše pediatra je vůl a ze ty školy v ČR jsou tak ne flexibilní. Fakt nanic. Tož přeju hodně štěstí s pevné nervy. A ať se malý brzy spraví.

lilliana32
16. únor 2016

@billi já osobně joalis nedoporučuju. já sem spíš toho názoru, že by se člověk měl zbavit nějakého problému natrvalo ale pomalu a postupně. zatímco tyhle kapky se začnou zbavovat problému až moc rychle. Nevím, jak to napsat, ale snad mě chápete. Je to prostě nepřirozené. Pak ani není divu, že má člověk alergické reakce a naopak většinou zhoršení stavu když joalis začne užívat. Ale taky sme si tím prošli ... nicméně já teď navštěvuji p. Dvořáka v Dobručce. je i majitelem Sunfoodu se zdravou výživou. A toho si opravdu nemůžu vynachválit 🙂

billi
autor
17. únor 2016

@lilliana32 my s Joalis nemáme dobré zkušenosti. Máme to za sebou s jinými členy rodiny a nic moc...

chloe86
4. bře 2016

Těžko říct, jestli to má souvislost s kojením, to nechme koňovi nebo odborníkům 😀
Moje zkušenost je taková, že první 3 měsíce ve školce byla hodně zvýšená nemocnost, ke konci roku už to bylo lepší. Ostatní maminky už pak děti neměly nemocné vůbec, moji kluci bývají, ale to je jiná písnička, jsou astmatici a ti chytají infekce mnohem snadněji. 😒