Predilekce hlavičky - helmička

celinka12345
12. črc 2017

Ahoj maminky,

trápí nás predilekce hlavičky... malému jsou 4 měsíce a ne a ne se hlavička srovnat.. Motivujeme, polohujeme. Chodíme na rehabilitaci a dneska nám sestřička řekla, že máme uvažovat o helmičce, že si myslí, že to polohováním nesrovnáme. Chci se zeptat, zda máte (měla) některá z vás podobný problém? Moc děkuji za případné tipy, rady a názor o nasazení helmičky na hlavu miminka.. :(

syrinxka
13. črc 2017

Nám bylo taky řečeno na jedné z kontrol u dětské, že máme uvažovat o helmičce. Já jsem ji malé nakonec nedala a časem se ta hlavička z velké části srovnala i tak. Není sice dokonale zaoblená, ale vlásky u holčičky ty menší nedokonalosti schovají. Tak jsem ráda, že jsem malou s helmičkou nakonec netrápila 🙂 Ale je fakt, že kdyby na mě doktorka víc tlačila asi bych se nechala zviklat a helmičku nakonec dala.

bramarfi
13. črc 2017

My jsme helmičku měli a spokojenost, malé to hlavičku spravilo. Dlouho nám říkali, že se hlavička srovná sama, ale kdepak. Je tu na to i skupinka, dětí s těmito potížemi přibývá 🙂

evitang
13. črc 2017

Máme taky. Snažím se polohovat, ale vždy se nějak odkulí. Nemáte na to nějaký tip?

bamishop
13. črc 2017

@bramarfi to je tim, ze se to min sleduje, ja treba vubec nevedela ze mam dite pokladat pokazde na jiny bok, upozornila me na to az moje babicka...

bramarfi
13. črc 2017

@bamishop Já to věděla, sledovala od začátku, pokládala a k ničemu to nebylo. Bohužel, na predilekci pomohla až Vojtovka, a než byly vidět výsledky, hlavička už byla deformovaná. U nás hrálo roli i to, že byla malá nedonošená.... V Plagiu nárůst přičítají tomu, že je v současné době doporučováno ukládat kojence na noční spánek na záda...

alkuska
13. črc 2017

@bamishop Spíš je to tím, že se už nedoporučuje dávat spát na bříško, takže hlava leží na zátylku a placatí se... My jsme například polohovali poctivě, ale jak se dcera začla ve 4 měsících sama otáčet, vracela se pořad do polohy na zádech, takže si hlavu slehla symetricky na placku. Nepomohlo nic, žádné polohování, buď se z toho vyvrtěla nebo se vzbudila a řvala dokud jsme ji nenechali ať si lehne jak chce. Spala takhle dál i s helmou až do roka, pak teprve začla spávat dobrovolně i na boku...
@celinka12345 je tu skupina o helmičkování, doporučuju pročíst. Za nás - polohování nepomohlo, helmičku měla malá 5 měsíců (mezi 8 - 13m) a hlava se zlepšila, i když uplně nespravila. Jak říkám - šišatá je, ale už by cizí člověk neřekl, že je nějaká divná. Začli jsme dost pozdě, až v 8 měsících, pořád jsme váhali a otáleli. Kdyby jsme do toho šli hned, asi by byl výsledek o dost lepší. Doporučuju se rozhodnout rychle, je tam i docela dlouhá čekací doba, malá měla helmu na hlavě 2 měsíce poté, co jsem tam prvně volala, což je dost velký prostoj.