Předávkování - Zodac. Hrozí něco?

4. srp 2024

Dobrý večer. Nevím koho se zeptat..
Syn 8 let, má užívat večer 1 tabletku Zodac. Bohužel užil dvě tabletky hned po sobě.. hleděl do mobilu a vzal si dvě. 🙈
Mám docela strach, že by mu to mohlo ublížit..
Mám volat na pohotovost nebo se nic nestane?
Když je nemocný tak jeho lékař mu píše zodac 1 tabletu ráno, 1 tabletu večer. (Je astmatik, ale lékař už mu bude na podzim snižovat dávky, říkal že se to zlepšilo tak, že brzy bude úplně bez léků..)
Děkuji za rady

malytlustyhroch
4. srp 2024

Pro tyhle pripady je linka toxikologickeho informacniho strediska. https://www.tis-cz.cz/

pavca1982
4. srp 2024

Nic mu nebude.

autor
4. srp 2024

@pavca1982 no manžel mi říká, že nemám nikam volat, že dělám paniku.. Budu ho hlídat, když by zvracel. Musím si ho hlídat s lekama 😞 Jsem mu řekla ať si dá prášek, že hned dojdu, jsem šla vytahovat pračku. Jinak mu je dávám sama.

pavca1982
4. srp 2024

Fakt buďte v klidu z toho zvracet nebude. Max.může být trochu víc spavej, ale v noci se z toho vyspí.Ráno už dobrý

autor
4. srp 2024

@pavca1982 děkuju mockrát 🙏🙏🙏

mishka87
4. srp 2024

Tchýně mi kdysi předávkovala kluka fenistilem. Špatně pochopila informaci, že má denní dávku rozdělit na 3 a dala mu 3x za den denní dávku. Nic se nestalo. Jen víc spal, což bylo dobře , protože měl zrovna neštovice i pod předkožkou. Na kontrole jsem se na to ptala i doktorky a ta řekla, že by ho takhle musela předávkovávat delší dobu.

blondynka400
4. srp 2024

Z tohoto mu opravdu nic nebude, bud úplně v klidu. Max bude víc spát, ale ani to si nemyslím

autor
5. srp 2024

Díky všem. Syn je v pořádku. Říkal, že mu ani špatně nebylo..tak jsem si oddychla. 😊
A díky za vše odpovědi