Pořád nemocné dítě

bayt
19. čer 2019

Dobrý den, jdu si pro radu. Připadá mi, že syn je pořád nemocný. Nikdy neměl vysloveně vážnou nemoc, že by skončil na ATB. Vysoké okolo 40 stupňů horečky taky nikdy neměl. Ale jinak mi připadá, že jakési nachlazení, virózy nebo rýmičky má snad co dva týdny. Jen se z nějaké po týdnu dostaneme, je týden klid a pak zase nanovo. Začalo to klasicky v listopadu, no ale zatím to ještě neskončilo. Už jsem z toho bezradná, zda to mám řešit s doktorkou? Chodit více do sauny i přes léto? Lépe oblékat? Chodit méně do kolektivu? Když je zdravý, jsme vlastně v kolektivu každý den - plavání, cvičení, herničky nebo hřiště, návštěvy u jiných dětí....U dítěte školkového bych tohle ještě čekala, ale u syna 1,5 roku se mi to zdá poslední dobou nějak moc. (pozn. teď ta poslední nemoc vypukla týden po očkování Prevenarem, tak měl možná oslabenou imunitu tím?)

verace81
20. čer 2019

Tohle jsem měla u syna jen s tím rozdílem, že mi to bez antibiotik nezvládly. Hodně jezdil na odrážedle a ulítával se. Takže odrážedlo jsem uklidila a začala ho znova vozit v kočárku, aby byl v klidu. Hodně se to zlepšilo, ale s nástupem do školky to začalo nanovo. Pomohlo až vyndání nosní mandle.

bayt
autor
20. čer 2019

@verace81 A chodili jste hodně do kolektivu?

bayt
autor
20. čer 2019

@verace81 Teď jsem si uvědomila, že možná přeháním. Jako je nemocný dost, ale třeba v březnu a dubnu vůbec nebyl. Pak reakce na očkování, to nepočítám. V květnu měl jeden víkend zvýšenou teplotu. A nemocný pořádně je až teď, v červnu. Asi bych si to měla zapisovat....

kejt29
20. čer 2019

@bayt zkusila bych otuzovat. Staci po koupani osprchovat jen o trochu studenejsi vodou, nez jaka byla ve vane 😉

verace81
20. čer 2019

Docela jo, ale náš byl hodně aktivní takže byl často ulítaný a ukřičený. Ale hlavně udělalo se hezky vyšli jsme ven a rýmička kašílek. Ono to taky může být počasím. Ještě bych zkusila nějaké vitamínky s rakytníkem

astyna88
20. čer 2019

Ahoj,pokud mas tak casto oslabene dite,tak bych neockovala. Telo oak neni ani schopne si vytvorit protilatky, casto to imunitu uplne slozi. Manzel dela ve vyzkumu a kdyz je maji ockovat,musi byt 100% zdravi a ani doma nikdo nesmi byt nemocny.

Urcite bych zkontrolovala krevni obraz,kde je ten cerny petr. Prober to s detskou doktorkou, necim to byt musi.

Nas syn ma zase caste denni epizody krvacivosti, uz se mi to nelibilo,proudy krve kazdy den. Dle pediatta normalni,stava se,je moc zivy...tak na hematologii a ouha ma malo trombocytu, na hranici normy dle veku. Dostal doporuceni a leky a, uz tyden klid....

bayt
autor
20. čer 2019

@astyna88 No, ale syn právě nějak speciálně oslabený nebyl. Prvních 8 měsíců nebyl nemocný vůbec, ani rýma, nic. Tak jsme očkovali. Teď teprve byl nemocný týden po očkování, tak jsem si říkala, že tam může být souvislost. Já spíš nevím, co je "norma"?

kittyy17
20. čer 2019

@bayt je to normální. Se starším synem jsem přestala chodit do plavání, když nás v listopadu ubytovali v nemocnici s laryngitidou.
Mladší syn chytil v herničce chlamydii pneumoniae, od něj já, hrabali jsme se z toho půl roku.

Takže nechodím do plavání ani do vnitřních hernicek. Letošní zima byla překvapivě v pohodě, starší nemocný jen jednou, což je výkon na skolkove dítě, mladší dvakrát. Oba se cpou vitaminovymi bonbóny, asi to fakt pomohlo

martiniquest
20. čer 2019

A co strava? Omezujete lepek, cukr a mleko? Vsechno jsou to prozanetlive potraviny.

drep
20. čer 2019

@bayt přesně to mě napadlo, co je norma 😉 já myslím, že jsem docela odolný jedinec ( ve smyslu že bych ulehla s ATB), ale rýmičky a kašlíčky mám furt. Tenhle rok jsem poprvé nastydla v březnu a od té doby intermitentně kašlu a smrkám tak dva týdny z měsíce. A přesto si připadám normální. Dcera nastydla v březnu se mnou a trošku rýmičku má taky tak.
@martiniquest a můžu se zeptat, jaký přesně prozánětlivý účinek mají?

martiniquest
20. čer 2019

@drep Vsechny zminene potraviny prispivaji k zanaseni strevniho traktu, tim padem k naruseni prirozene strevni mikroflory. A jak znamo, zakladem funkcni imunity je funkcni strevo. Navic cukr ani lepek nemaji zadnou vyzivovou hodnotu, jsou to prazdne kalorie, ktere telu komplexne skodi. Mleko produkovane v konvencnich chovech, ktere konzumuje naprosta vetsina populace, take neni zadna vyhra, navic je velmi naduzivane (plati pro vsechny mlecne vyrobky).

megi89
20. čer 2019

Malej (15mesicu) byl taky často, skoro pořád nachlazeny... Týden rýma, 14 dní klid, pak zase rýma, kašel... A pořád dokola, do toho jsem to chytla já i manžel... S malým jsem chodila denně do mateřského centra a když jsem tam přestala chodit, tak je klid...

drakenn
20. čer 2019

A co doma? Je vše v pořádku? Žádné změny v rodině? U nás kluci kaslali při našich rozepřích s manželem, můj nástup do práce, blbé vztahy s babičkou..ty děcka jsou jak houby a nasávají atmosféru kolem sebe. I to může být příčina

lajla
20. čer 2019

@bayt kontaktujte pí Dr Strnadelovou, stojí to peníze ale pomůže 200%, chce to ale i disciplínu z Vaší strany, více na institut celostní medicíny
Základ je vypustit lepek,cukr a mléčné výrobky

martiniquest
20. čer 2019

@drakenn Ano, to muzu i ja potvrdit z vlastni zkusenosti!

kuliseks
20. čer 2019

@bayt tak kdyz rikas, ze jste v kolektivu skoro porad, tak to je mozna stejne jako by to bylo uz v te skolce.. nebo se poradit s doktorkou, pokud by se ti to nejak nezdalo.

pathan
20. čer 2019

@bayt Pokud je skoro pořád v kolektivu, je to pomalu jak školka, zvlášť pokud je to každý den v jiném kolektivu. Neomezovala bych to, aspoň bude dítě zocelené právě do školky, kdy je po nástupu zpět do práce dost nepříjemné být pořád doma.
Dost velká část populace trpí nedostatkem vitaminu D, takže přes zimu dávám vitaminy, přes léto nedávám opalovací krém (dítě se ještě nikdy nespálilo, intenzivně na sluníčku nebýváme).

hanka_12345
20. čer 2019

Taky jsme byli casto nemocni, zjistili nam malo zeleza..pak uz byl klid jak bral kapky....to plavani s tim ma asi taky co docineni si myslim

bayt
autor
20. čer 2019

@martiniquest Mléko neomezuji, neboť se kojí ve dne v noci 🙂 To je vtip, vím, jak jste to myslela. Jinak cukru opravdu moc nesní, max. z ovoce, a lepek taky minimálně. Pečivo moc nechce, přílohy má spíš quinou, rýži, jáhly apod.

bayt
autor
20. čer 2019

@kittyy17 Jo, tak na plavání jsme taky byli :( Tak možná nechodit po plavání akorát do té herničky? Jinak ho plavání hrozně baví..nevím, co s ním mám jinak dělat. Navíc se bojím, jestli nemohl něco chytnoiut právě i z kolektivu na pískovišti. Nemáš s tím zkušenost?

bayt
autor
20. čer 2019

@megi89 A čím se zabavujete? A na písek chodíte?

bayt
autor
20. čer 2019

@pathan No, já mu dávám rybí olej. Nějak do února bral i vitamín D, teď už teda ne, protože byl i u moře, na sluníčku. To jsem doufala, že trochu pomůže. Tak asi ano, ale červnová nemoc mě definitivně rozladila.

Mě by zajímalo, jak to je, Jeden távor říká, že se dítě "zocelí" a druhý, že to tak nefunguje, že má prostě nezralou imunitu.

bayt
autor
20. čer 2019

@hanka_12345 No takhle....já třeba méně železa mám vrozeně, jsem taková bledá řekněme, chudokrevnější. A syn je rozhodně vysoký, štíhlý (skoro 92 cm ale ani ne 12kg), je to bledý blonďáček. Akorát na to železo bysme museli asi na odběry, že? Taky jste předpokládám byli? Mohlo by to být ono...

bayt
autor
20. čer 2019

@martiniquest Jo, ale miluje sýry, takže ten mu občas dám, ale fakt jen kousíček. Jogurt občas taky dávám. Hl. kozí. Mám zkušenost, že nesnese cokoliv se smetanou a mlékem, ale zakysané věci, ty mu docela svědčily.

hanka_12345
20. čer 2019

@bayt jojo odbery, z tech to zjistili a rekli mi ze primo to je duvod toho proc byl porad tak nemocny..dostali jsme Aktiferin asi 3 baleni a mame klid od rijna

hanka_12345
20. čer 2019

Jinak plavat jsme take byli a byl hned nemocny ...druhy dem 🤷‍♂️

bayt
autor
20. čer 2019

@hanka_12345 jestli bude ještě jednou nemocný teď v létě (není plavání a hernám se vyhýbáme už), tak jdu tedy na odběry taky

hanka_12345
20. čer 2019

@bayt my jsme v hernach porad a maly je v poradku jak rikam od rijna..predtim to chudak tocil 3x za sebou ..... tak pak uz zas muzete řádit 😀 dej pak vedet kdybyste sli, jak to dopadlo

bayt
autor
20. čer 2019

@hanka_12345 minimálně neuškodí, když mu zkusím přidat nějakou potravinu, co má dost železa, a když něco budu brát i já sama (ještě hodně kojím)

hanka_12345
20. čer 2019

@bayt zalezi jak je velky protoze pokud ma pres rok tak si myslim ze si z tebe moc uz nevezme ☹ vsude ctu jak od vyssiho veku uz z toho dite vubec nic nema ☹ ..jen radost 😀