Po jogurtu má vyrážku. Může být alergický na krav. ml.?

zlababa07
26. črc 2011

Maminky prosím o radu. Nedávno jsem malýmu dala poprvé bílý jogurt, zkusila jsem holandii, activii a choceňský, chutnají mu všechny moc, ale problém je, že se po nich nejspíš osypává. Na bříšku a na bradě se mu vždycky do druhého dne udělají takové mapky s červenou krupičkou, které cca po týdnu mazání vitamínovou mastí zmizí. Na té bradičce to vypadá jako vyrážka po slintání, na bříšku spíš jako potničky. Zkoušela jsem to zatím asi 3x s odstupem vždy cca 2 týdnů, takže jiným jídlem to asi nejspíš nebude. Je možné, že by měl alergii na kravské mléko a projevila se mu až po jogurtu? Při kojení jsem normálně jedla jogurty ve velkém a nikdy žádnou reakci neměl. Jen doplňuji, že byl do 6.m plně kojený, z ostatních mléčných výrobků měl od 6.m ještě různé mléčné kaše a sem tam dostane večer mlíčko Hami 2 Hajaja a po ničem z toho vyrážku nemá. Ze složení vím, že to mléko v kaších je umělé, ale to je taky vyrobené na základě toho kravského nebo ne? Mám ty jogurty ještě třeba za nějaký čas zkusit nebo raději na čas úplně vyloučit všechny mléčné výrobky? Děkuji 🙂

catherin89
26. črc 2011

Myslím, že alergie na bílkovinu kravského mléka to nebude, ta už by se nejspíš projevila dřív. Co se týče jogurtů bych dávala jen Holandii nebo Choceň. Activii rozhodně ne! Nevyhýbala bych se všem mléčným výrobkům, třeba mu nesedí jen některá složka toho jogurtu a nebo je na něho ještě chuťově moc kyselý a proto se osype.

hansed
26. črc 2011

Určitě bych nevylučovala všechny mléčný výrobky, jak už tu bylo napsáno, je možné, že jogurt je kyselý a proto se osype... a taky bych nedávala activii 😉
ale určitě bych to probrala s pediatrem, ten může navrhnout i nějaké testy, příp. vás poslat na alergologii 😉