Otok před ouškem

dancas87
19. črc 2023

Přeji hezký den, chtěla bych se zeptat, jestli jste se některá z vás nesetkala s tom, že dítko si stěžovalo na bolest před ouškem. Syn (5,5) měl včera zvýšenou teplotu, večer 37,8 a začal si stěžovat, že při doteku ho bolí před ouškem cca v místě čelistního kloubu. Na noc jsem mu dala Nurofen a do ucha mu pro jistotu kapla Otobacid. Kvůli zvětšení nosní mandle máme s bolestí uší bohaté zkušenosti, ale bolest před uchem jsem ještě u něj nezažila. Dnes ráno mi to místo přijde maličko oteklé, teplotu zatím nemá. Určitě budu volat doktorce, ale zajímalo mě, jestli s tím nemáte někdo zkušenost? Do pusy jsem mu koukala, u žádného zubu jsem neviděla nic podezřelého (u zubaře jsme byly na konci května). Napadlo mě, jestli mu nerostou 6tky, ale taky to nevypadá. V neděli jsme byli na koupališti, tak mě ještě napadl zánět zvukovodu, s tím nemám žádnou ani osobní zkušenost. Znáte to některá?

dancas87
autor
19. črc 2023

Ještě doplním, že MMR dostal v 18ti měsících, na druhou dávku by měl jít příští týden.

alubif
19. črc 2023

Uzlina, příušnice, za et zvukovodu. Ale nejpravděpodobnějsi bych označila uzlinu.