Opustil mě těhotnou. Mám mu dát čas?

sofi90
19. čer 2022

Ahoj , chtěla bych se s vami podělit ve zkratce o můj příběh , s přítelem sem neplánovaně otěhotněla a on už další dítě nechce . Rozešli jsme se , velmi těžce to nesu . Dítě jsem se rozhodla sk nechat , těším se na nej .V září budu rodit - ještě před měsícem jsme se stykali , pořad se ke mě chová hezky , ale řekl mi , ze si neumi představit se starat o další dítě ( už jedno má z předchozího vztahu ) a že mi nechce dávat naděje , že bude lepší , když se přestaneme stýkat , ale ať budu potřebovat s čímkoli pomoct ať se ozvu a ze navzdy budu v jeho srdci . Přitom ze svého čtyřletého syna je úplně poprděnej. Už se 16 dní neozval . Mám mu dat čas ? Je tu možnost , ze to potřebuje zpracovat a vrátí se ? Mate někdo zkušenost ? Je mi hrozny smutno , ale psát mu a dolízat nechci …

zmrzlinka
19. čer 2022

@sofi90 je mi to moc líto.Ale měj svou hrdost a nepiš mu.Napsala bych mu až když se dítě narodí.Ja bych ho zpátky nevzala....co s takovým srabem( promiň)....

elvira
19. čer 2022

@sofi90 zajistí si alimenty a netyrej se možností, že se vrátí. I kdyby, tak na jak dlouho? Měj svoji hrdost, nevolej, nepiš. Chápu že je to těžké, ale pokud máš oporu aspoň ve svých blízkých, dáš to.🌹

garfa4
19. čer 2022

Byla jsem ve stejne situaci a ráda bych ti vyjádřila podporu. Je krásné, že ses rozhodla si miminko nechat, neboj ten malý uzlicek ti vše vynahradi. Podpora rodiny, pokud máš, je obrovská výhoda. Neupinej se na jeho návrat, do budoucna ani do jeho hlavy nikdo nevidí. Následných scénářů může být mnoho. Držím palce, abys vše zvládla.

sofi90
autor
19. čer 2022

@elvira alimenty mi dává štědré už teď v těhu , abych vše zvládla finančně

zelenaesmolda
19. čer 2022

@sofi90
To je ale hrozny srac

kitycat
19. čer 2022

Zaraza ma, ze sa chlapec nechranil, ak nechcel dalsie dieta.

Ty si o jeho nazore vedela, ze dalsie dieta nechce?

Ano je to tazke, drzim ti palce, ze to zvladnes. On sam ti povedal, ze sa mas ozvat, ked budes nieco potrebovat. Tak sa ozves, ked budes nieco potrebovat.
Viac niet co dodat. Na jeho navrat by som sa nespoliehala.

🌷🌷🌷

mourovatakocka
19. čer 2022

@sofi90 Z předchozího vztahu má čtyřletého syna, ty jsi teďka těhotná. Takže předchozí přítelkyně/manželka byla najednou bez tatínka taky dost brzo 🤔
Zajisti si alimenty, těš se na miminko a snad se najde lepší tatínek 🍀

klokanka31
19. čer 2022

@sofi90 A kdypak opustil bývalku? Nebylo to taky v těhotenství? Že by to byl srab co by sice byl z dětí poprděný, ale hezky bez práce, jen si je půjčovat...

sofi90
autor
19. čer 2022

já jsem to tu moc nechtěla rozebírat , proto jsem vše napsala opravdu ve zkratce .. s tou paní nikdy nežil - byla to kdysi jednorazovka na jednu noc ( paní tvrdila , ze bere antikoncepci ) nikdy spolu nebyli , ona si chtěla dítě za každou cenu nechat , on si ho zamiloval …. My spolu 3 roky žili …

levandule_k
19. čer 2022

No byl ten předchozí vztah ukončen definitivně? Nebyla jsi třeba bokovka? Víš přesně, co se stalo, že předchozí vztah krachl? Měli jste problémy? Jak jste komunikovali?

Jinak je možné, že ho předchozí vztah natolik ranil, že se teď bojí a utíká předem.

Hmm asi bych mu napsala, že se chci sejít, že potřebuji probrat nějaké věci. Pokud by se odhodlal ke schůzce, tak bych chtěla vědět, jestli se bojí, že přijde o pohodu, protože s miminkem je život jiný, že se bojí, že bude na druhé koleji, nebo se bojí selhání jako partner a otec. Také bych se ho zeptala, jestli ví, že rodičem bude na pořád, i když spolu nebudete, a to jestli bude funkční rodič, nebo nefunkční, ho stejně nezbaví role otce.

Čistě pragmaticky pátrala bych po důvodech, proč ta změna chování, protože dle téhle věty, "že mi nechce dávat naděje , že bude lepší , když se přestaneme stýkat , ale ať budu potřebovat s čímkoli pomoct ať se ozvu" buď nejsi jediná v jeho životě, nebo se strašně bojí. Pokud je to a, chtěla bych o po něm slušné alimenty a začala si zařizovat život podle sebe a hledat časem partnera jinde. Pokud je to b, nechala bych tomu volný průběh, ale určitě bych komunikovala a snažila se vysvětlit, že si život navzdory jeho předchozím zkušenostem můžete udělat hezký i s dítětem, takže šanci bych mu dala, pokud mi s ním doteď bylo hezké, i když je to od něj prasárna a srabárna, ale někdo je vyspělý a někdo je takový tele a dělá tyhle hovadiny.

klokanka31
19. čer 2022

@sofi90 Po 3 letech tě opouští kvůli dítěti?😮 to jste nemluvili o budoucnosti, jestli chcete děti, svatbu, atd?

la_amanita
19. čer 2022

To je hezké, že budeš vždy v jeho srdci, ale to ho nic nestojí, že jo. Takže bych se postarala, abych byla, resp. to dítě, i na trvalém příkazu z jeho účtu.

sofi90
autor
19. čer 2022

Dekuju , ale už jsem tu psala , finančně mě zabezpečil , dal si trvaly příkaz a pravidelně a to už od 3 měsíce tehotenstvi mě chodí peníze od nej a ne málo .

zelenaesmolda
19. čer 2022

@sofi90
Zatim ti plati ale to neznamena,ze to tak bude navzdy.

sebestka
20. čer 2022

@sofi90 Asi bych mu dala prostor, ať si utříbí myšlenky, ale nijak se nevnucovala. Možná se jen "polekal" a potřebuje čas.

elfka21
21. čer 2022

@sofi90 nerozumím tomu, kde se v chlapech bere to sobectví nezodpovědnost a zbabělost. A nedostatek lásky. Je to přece jeho dítě, jeho krev. Ach jo. Držím palce, abys měla dost sil a lásky za dva a aby se třeba objevil někdo, kdo dokáže milovat i cizí dítě. Mám ve svém okolí takové nádherné případy.

miia90
21. čer 2022

@sofi90 ti chlapi dneska stojí za prd. Můj má taky syna z předchozího vztahu a bez pardónu mi vědomě vzal 12 let života, když celou dobu věděl, že rodinu chci. On ne a jaksik se mi to neobtěžoval za celou dobu říct. Vždy, když jsem nahodila téma mimi, tak mi jen řekl, až bude to nebo ono a že teď se to ještě nehodí. Minulý rok jsem neplánovaně otěhotněla, ale byla jsem za // ráda i když v šoku. Když se to dozvěděl, 2 měsíce brečel po nocích vedle v pokoji a byl rozhodnutý odejít. Řekl mi spoustu hnusných věcí a některé asi do smrti nezapomenu. Dnes máme 5 měsíční dceru a je z ní úplně hotový. Je to jeho štěstí. Jen mi ze začátku vůbec nepomáhal, zlom přišel, až se na něj poprvé usmála. Teď se domů těší a jako táta funguje skvěle. Takže asi tak

klokanka31
21. čer 2022

@elfka21 Já myslím že za to může špatná výchova...

levandule_k
21. čer 2022

@miia90 Já bych ho asi po pár letech, kdyby se k ničemu neměl a já dítě chtěla, kopla do pozadí a šla hledat štěstí jinde.

elfka21
21. čer 2022

@klokanka31 ano a chybějící dobré vzory v okolí.