Opět ekzém? 😳

n_ikola
3. led 2023

Hezky den, mate zkušenost s něčím takovým ?
dite ve 4 měsících mělo diagnostovano ekzem, po roce cca klid. Při neunosnem zhoršení máme napsaný afloderm, pouzivam opravdu když už nic nezabírá.
Když něco vyrasi, tak vysusuji zinkovou masti od medarka, jinak nám prospívá kosmetika avene a.d
Na břichu se objevila takova husi kuze, v malém mozstvi nyní se ale dosti rozjela.
Zinková mast, která nám vždy klasicky zabírá nic a při promazavani tak jako to děláme (avene) stagrance.
Po očkováni MMR 12/22, reakci na ořechy se nám to takhle rozjelo.
Do toho nám rostly petky a nachlazeni k tomu už tak 3 týdny.

Mám vypozorovano, ze synovi vadí vejce - když je prepecene tak ne, dále brambor, špenát , ořechy nyní jsme zjistili.
Už mě to zacina znervoznovat😳

Děkuji za názory a rady 😊

aselluska
3. led 2023

Může to být po této vakcíně. Máme taky ve 4 měsících diagnostikován exem. Vše se ustálilo a po MMR se opět rozlezl po velké části bříška, zádech ale i nohy a ruce a tam se nikdy předtím neobjevil. Udělal se znovu po této živé vakcíně. Nasadila jsem probiotika, zelenou zeleninu a mazání znáš. Do týdne velké zlepšení. Třeba to bude i váš případ

barmil
3. led 2023

@n_ikola syn to měl kolem roku, vždy po rajcatech nebo jahodach. Vysadili jsme, přidali hodně zelené zeleniny a do tří týdnů zmizelo. Je mu 2,5r a už to nemá ani po daných potravinach, ale přísun zelené zeleniny hlídám pořád.

n_ikola
autor
4. led 2023

Tak syn je naštěstí šikovný a zeleninu má rad, zelenou.
Máme v rodině celiaka. Tak jsem z toho na vazkach.
To by se ale určitě celiakie objevila dříve než v 1,5 roce ze ?