Operace nosní mandle u dítěte. Jak to probíhalo?

30. pro 2023

Máme jít se synem v lednu na operaci nosní mandle. Je mu už 8 let a já z toho mám strach. Vím, že zákrok netrvá dlouho, ale bojím se komplikací. Jak u vašich dětí tato operace probíhala, jak dlouho jste byli v nemocnici? Jaká byla přibližně doba rekonvalescence. Vím, že mi to vše řeknou v nemocnici, ale asi se na to potřebuji psychicky připravit. Děkuji všem za odpovědi ❤️.

mari90
30. pro 2023

Dcera byla také když jí bylo 8, byla na plazmě v Praze Modřanech. Zákrok trval cca hodinu, po dvou hodinách jsme jeli domů. Ten den ji trochu bolel krk. Jinak nic víc. Druhý den už by na ní nikdo nic nepoznal. Týden byla doma, pak šla do školy.

autor
30. pro 2023

@mari90 my právě nejdeme na plazmu. Paní doktorka k tomu neviděla důvod. Tak právě jsem z toho trochu nešťastná.

jannym
30. pro 2023

Obe deti byly na odstraneni, klasickou operaci, vice mene bez komplikaci, dcera si privezla z nemocnice rymu jako tram a synovi cca 14 dni praskali zilky v nose, ale protoze pred operaci uzival kotikoidy mohlo to byt k tomu.

autor
30. pro 2023

@jannym
@mari90 dekuji za odpovědi

leymea
30. pro 2023

Byli jsme pred rokem na klasickem zakroku. Synovi bylo 5 let. Byl to docela fofr, v 8 ho odvezli a v pul 9 byl zpatky na pokoji. Po zakroku nastesti 2 hodiny spal, takze kdyz se probudil tak byl uplne v klidu, hned vnimal; vyptaval se, mohl uz po lzickach zacit pit caj. Komplikace nebyli zadne. Dalsi den jsme sli domu. 🙂

pipi_puncocha
30. pro 2023

Klasická metoda - nástup ráno v den operace v 7h na lačno. Po operaci cca 2h dospával, byl plačtivý, pak už úplně bez problémů. Šli jsme na klasickou metodu, protože se odstraněná mandle pak poslala na rozbor a podle toho, jaké tam byly bakterie dostal syn cíleně ATB na týden. Jednu noc tam spal a druhý den ráno po vizitě nás pustili, takže celková doba v nemocnici lehce přes 24h. Byl v lednu a od září nechyběl ani jeden den ve školce a ani jednou neměl zvýšenou teplotu. Takže u nás to sedlo a efekt výborný.

autor
30. pro 2023
pakeros
30. pro 2023

Byla jsem se synem na jaře.Byli jsme v nemocnice 3 dny.v den nástupu jen vyšetření.Druhy den operace trvala asi 30 minut.Potom chvíli dostával narkózu.Asi 3 hodiny po operaci už si maloval.Další den jsme šli domu.Žádné komplikace neměl.Jen v den operace ho Bolek krk od zákroku.To vyřešil nurofen.

autor
30. pro 2023

@pakeros dekuji

me_druhe_ja
30. pro 2023

Syn byl ve skoro 2 a 3/4 letech. Klasicky, ale ne teda v ČR. Příjem v 7 rano, na lačno. Děti berou jako první, protože min vydrží z hlediska jídla. Hotovo bylo do půl hodiny, už si moc nepamatuju. Po probuzení z narkózy plactivej, ale to je běžné. Zároveň mu tekla trochu krev z uší, asi ještě pak dva dny. V poledne už jsme jeli domů, tady se nenechává přes noc. Všechno v pořádku pak. 🙂

autor
30. pro 2023

@me_druhe_ja dekuji

te_reza
30. pro 2023

Klasika ve 3 letech v Jičíně. Ráno příjem, operace a v 17 hod odpoledne domů. Holka teda do tří dnů dostala nějaké vysoké teploty a dostala ATB, byli jsme doma docela dlouho, ale zákrok jako takový ji pomohl.

autor
30. pro 2023

@te_reza dekuji

berynka
30. pro 2023

Dcera byla pred peti lety na Kladně,ted jde na jare syn.Od půlnoci nesmí jist a pit.Zákrok probíhal rano,to plakala,ze ma žízeň a pit jeste nesměla.
odpoledne uz byla doma.Dávali jsme ji zmrzlinu - neco studeného.Par dni ji bylo cítit z úst,to jsem dohledala,ze muže byt z te “jizvy”.
Na zákroku byla tehdy v půlce prosince a mohla jsem ji nechat do Nového roku doma.
Se synem to taky nejak vymyslim,aby nesel hned do skolky.

autor
30. pro 2023

@berynka dekuji

levandule_k
30. pro 2023

Byla jsem jako dítě, cca asi v 7-8 letech, protože jsem byla pořád nemocná, po vyndání mandle se to zlepšilo.

Zážitek nic moc, po zákroku jsem kašlala nebo možná smrkala (nepamatuji si kudy to ze mě šlo) a bylo mi blbě z narkózy - na zvracení. Vadil mi nějaký měsíc suchý vzduch, takže se dával na topení na noc mokrý ručník a vadilo mi třeba topení v autě nějakou dobu.

Pokud je plazma šetrnější, šla bych na plazmu, i když máš domluvenou klasiku, prostě bych ji zrušila a bylo mi jedno, jestli k tomu dr. vidí nebo nevidí důvod.

berynka
30. pro 2023

@levandule_k Ja jako dítě byla na mandli bez narkozy 😅🥴 a samozrejme ve třech letech bez rodičů několik dni v děsive “nemocnici na kraji města” 😛.
Dneska je to luxus 😇.

autor
30. pro 2023

@levandule_k dekuji.

levandule_k
30. pro 2023

@berynka No tak bez narkózy to je jiný level...měla jsem to s narkózou, rodiče se mnou byli u příjmu a pak jen v návštěvní hodiny.

levandule_k
30. pro 2023

autorko: Kdysi jsem narazila také na nějakou diskuzi i trhání nosních mandlí a tam někdo psal, jak si pamatuje, že se poprvé nadechl volně nosen po operaci, takže jiný zážitek než já.

autor
30. pro 2023

@levandule_k dekuji.

martt
30. pro 2023

Syn byl v 6 letech. Ráno nás přijali na lačno kolem 10 hodiny šel na sál a ještě ten den nás pouštěli domu kolem 16 hodiny. Byl klasickou metodou a neměl žádné komplikace. Ja jsem byla v 11 letech a jestli si dobře pamatuji tak jsem žádné komplikace také neměla.

me_druhe_ja
30. pro 2023

@berynka ročník 86 a taky mi to rvali zaziva. 😀 nevím kolik mi bylo a moc si to napamatuju. 😀 musela jsem byt hodně malá. Jen si pamatuju, že jsem závidela těm, komu rvali krční, protože ti dostávali zmrzlinu a my ne 😀

almara2
30. pro 2023

Starší byl skoro ve čtyřech letech, byl tam s ním Ex, leželi v nemocnici dva dny. Já jsem byla teď s nejmladším na konci listopadu, v únoru mu bude 7. Jeli jsme ráno na 6:30, hned příjem a po chvíli šel na operaci, zákrok ani ne půl hodiny. Po narkoze teda plakal a byl neklidný, druhý den ráno jsme šli domů. Vyndali mu ještě trubičky z uší, které měl zavedené od června, bral týden ATB.

normalnimatka
30. pro 2023

a zkusila jsi s tím něco nejdřív udělat ty sama, než rovnou operace?

autor
30. pro 2023

@normalnimatka ano, zkusila. Operace je opravdu to posledni řešení

fifinka2020
30. pro 2023

Holky, a pomohl výrazně ten zákrok s nemocnosti? Díky za odpovědi!

normalnimatka
30. pro 2023

nechceš mi napsat do sz? třeba bych o něčem ještě věděla...

keysi90
30. pro 2023

Byla jsem s dětma před rokem. Oba- v té době dcera 6 let a syn 3 roky. Syn žádná komplikace, vše ok. Dcera po operaci bohužel krvácení, 2* příprava, že půjde znova na sál. Nakonec se to obešlo bez. Sní jsem tam byla týden.

keysi90
30. pro 2023

@fifinka2020 nám vůbec