Olupující se kůže na ručičkách, jedná se o plíseň?

misellll
4. bře 2015

Dobrý den maminy,předevčírem ránno jsem si všimla u mé pětileté dcery,že má suchou a olupující se kůži na dlaních a prstíkách ruky.Proto jsem jí je namazala.Hned po namazání,vůbec suchá kůže nešla vidět.Ručičky měla hezky hydratované.Hledala jsem na netu o co by se mohlo jednat.A vždy mi vyjale plíseň.Včera jsem jí celý den ruce mazala a po suché kůži ani památky.A tak jsem si myslela.Že když se to předevčírem objevilo,bylo to po teplé a dlouhé koupeli,kam jí mimo jiné přítel nasypal sůl do koupele s konopí(kupovanou v obchodě pochopitelně 🙂 )No jenže včera večer jsem jí chtěla utřít ruce a koukám opět suchá kůže,zničeho nic.Tak jsem jí ruce umyla a nešlo zase nic vidět a namazala.Mohloo by se jednat o plíseň?Nebo tam by jen tak nezmizela a šla vidět i po namazání krémem.Vím,že je to chaotický dotaz snad pochopíte,moc se omlouvám nevím jak jinak lépe to napsat.Děkuji za případné odpovědi

simdan
4. bře 2015

A nemáte foto,jak to vypadá?a na chodidlech,loktech to nemá?ptám se,protože máme v rodině lupénku a u nás to probíhalo právě takto,po koupeli,v zimě při sundání rukavic,pak i ty nohy,lokty,ve vlasech,když se kůže nenamaže velmi rychle rozpraská,může to vypadat jako plíšeň,ale spíš bych nechala ruce jeden den tak, nemazat a jít ke kožnímu a uvidíte 🙂

misellll
autor
4. bře 2015

simdan,děkuji má trošičku suší plosky na nohou,ale to má snad od jakživa.Není to nic hrozného a je to spíše na patách.Na loktech vůbec nic.Je to poravdu divné protože,od ránna má ručičky krásné a a ani známka po nějakém loupání kůže jsem z toho celá paf...Jako včera taky to celý den neměla až večer.A přdevčírem pouze ránno,ruce jsem umyla a namazala.A žádné loupání nebylo ani trošičku viditelné 😕 Tak opravdu nevím simdan

misellll
autor
4. bře 2015
simdan
5. bře 2015

Já si myslím,že má spíš citlivou kůži nebo suchou,ale asi bych zašla na kožní,můj manžel má přímo lupénku,někdy to nejde vůbec znát,ale třeba v zimě se mu to horší,začne to pomalu,jako odumřelá kůže na nohou,pak rukou,on to fláká,kolikrát nemaže třeba 3dny a pak praská až do krve,masti má od kožní,ale ty moc nemažeme,protože obsahují kortikoidy,takže spíš dáváme konopné mastičky( http://www.lekarna.cz/cutishelp-lupenka-konopna... )máme celou sadu,vydrží to dlouho,zkoušeli jsme i třeba z mrtvého moře,to se mu spíš zhoršilo,chodil pak i na kožní pod nějakou lampu,taky ještě horší,takže všechny léčby co dá lékař taky nejsou zrovna vhodné :D v létě ani památky,akorát se nesmí hodně máčet,to pak s něho kůže padá.Jinak mě se loupe kůže na chodidlech od mala,ale to asi jak se mění.

dana3262
5. bře 2015

@misellll nasi kluci nechtěj nosit rukavice a maj na hrbetech ruky strašně suchou, zarudlou kůži a i jim to praská. Když jim to furt mazu, což strašně nechtěj a brecej, tak je to o moc lepší. Teď jsme byli skoro týden doma maj to úplně dobrý.
Já mám spíš to, co popisujes. Teď jak jsme doma, tak furt dělám nějaký domácí práce a mám to strašný.
Plíseň to spis nebude. To by i svedelo, ne? Já myslím, ze jak začne jaro/léto, tak se to zlepší 😊