Oči. Je možné, že teď díky novým sklům v brýlích se šilhání spraví?

evaeva123
23. únor 2022

Ahoj jsem úplně v háji teď. Je toho na mě teď moc a do toho řeším pořád synovi oči. Má brýle okluzor tupozrakost a tak dále. Minulý měsíc jsme byli na kontrole vše zalité sluncem jak se pěkně rozkoukal snížení okluzoru jen na 2 hodiny denně atd. Co se ale nestalo poškrábal si skla brýlí na záchodě ve školce. Má ve školce brýle jako jediný a někdy je mu to asi líto. No nic skoro měsíc trvalo než dostal brýle nové (byli jsme mezitím 2 krát za sebou v karantene + nemoc) a optika 2 krát volala že ještě nemají čočky takže další 2 týdny jsme čekali na vyhotovení brýlí. A mezitím začal v těch brýlích strašně šilhat. Volala jsem doktorce že šilha i v brýlích a tak na mě hned vytáhla operaci. Že máme přijít za měsíc ( mají plno) a že se na něj koukne ale jestli je to tak jak říkám asi nám nic jiného nezbude.ještě doplním že to že má velkou odchylku v brýlích nám včera naměřili i v ortopticke ordinace kam jsme se objednali že začneme cvičit oči i jinak. Můj dotaz tedy zni: je možné že začal šilhat v brýlích protože přes měsíc si oko muselo hledat jinou cestu jak vidět přes velmi poskrabane sklo? A je tedy šance že teď když už má nová skla se to zase spraví? Nebo je to v háji? Moc děkuji.

sebestka
23. únor 2022

@evaeva123 na první otázku odpovědět moc neumím, ale co se týká té druhé, tak záleží na tom, jak moc šilhá. jestli jenom "trošku", tak je možnost, že se to "cvičením" spraví. Pokud ale šilhá fakt hodně, tak se to "samo" nespraví. Kamarádky holčička šilhala hodně (ona se teda s tím tak narodila a rodiče s tím i počítali, protože oba mají za sebou operaci)+nosí ještě i okluzor, že je tupozraká. Byla na operaci s tou šilhavostí a dnes to nikdo nepozná (tou operací prý nějak utahují povolené svaly). Dnes má 11 let a vyrůstá z toho, lepší se to. Tak tě chci jenom povzbudit, že i když je to teď pro tebe těžké, určitě z toho "vyroste".