Obrna lícního nervu u dítěte. Máte zkušenost?

dendajsek
21. čer 2023

Zdravím
Dcera bude mit v září dva roky a jsme od pondělí ve špitále, spadl ji z niceho nic koutek u pusy, jde to videt hlavne u place a smíchu.. Po všech vyšetření pod narkozou je tedy vse negativni, takze je to prý obrna licniho nervu který je potřeba rehabilitovat a cvičit aby svaly opět fungovali jako dřív.. Mate nekdo stejnou zkušenost u tak maleho dítěte? Za jak dlouho se obličej spravil do původního stavu? A jak jste zvladali cvičení motoriky s takovyma prckama? Moje dcera je čertík ktery neposedi na jednom miste takze se toho docela bojim. Děkuji za odpověďi🩷🍀

slecnami
21. čer 2023

Ahoj, moc držím pěsti, ať je malá brzy v pořádku 🍀🙏 Zkušenost osobní naštěstí nemám, ale před lety jsem na praxi potkala mladíka (cca 17 let), který měl obrnu lícního nervu z boreliózy a rehabilitoval...a pak jsem ho po čase (v řádu týdnů) potkala náhodně v autobuse a vypadal úplně v pořádku. Můžu se zeptat, od čeho to tedy malá podle lékařů má, když vše vyšlo negativně??

dendajsek
autor
21. čer 2023

@slecnami dekuji i tak za odpověď, kez by to i u nas bylo takhle rychle a spravilo se to 🙏 pry to bejva dost z klimatizace, pruvanu nebo i z nakeho zanetu kdyz by byla nemocná, coz nebyla.. takze asi vazne klimatizace..

nekiaxy
21. čer 2023

@dendajsek u nas ji mel ve stejnem veku syn z boreliozy. Delali vam lumbalku? Byli jsme v nemocnici na IV ATB 2 tydny. Rehabilitace trvaly asi dva mesice, nechtel uz spolupracovat. Kontroly na neurologii. Nejlepsi rehabilitace byla sklibava se sourozenci doma. Ted je vicemene bez nasledku, o neco pomaleji otevira oko, trochu hur se mraci, malinko jinak usmiva, ale vidim to jen ja🙂

konidana
21. čer 2023

@dendajsek dcera mela 6.5r. Kdyz ji ochrnulo pul obliceje. Nakonec to byla neuroborelioza. Kdyby ji to nechytlo ten l8cni nerv tak to na ni ani nepozname, i doktori se divili jak to zvlada. Rehabilitovala v nemocnici a kdyz ji po 3 tydnech propousteli tak uz to mela uplbe v pohode. Vic nez cvicrni pimahaly hodinove telefonaty s jeji skolkovou laskou. To furt neco mlela a smala se a tim cvicila. Casto si pak druhy den stezovala ze ji boli cela pusa...namozene svaly😅

ivkasolavova
22. čer 2023

Já to měla tak zhruba 5 let nazpátek , také pré z průvanu z auta bylo to v létě . Pomohlo mi cvičení ,rehabilitace , nahřívání tváře . Držím palce at se malá brzo uzdraví 🙂

dendajsek
autor
22. čer 2023

@nekiaxy dobry den ano lumbalku nam delali včetně magnetu apd.. Vse negativní prave takze je to ta obrna.. Jak dlouho to je od doby co jste z nemocnice? Ja se snažím s malou cvičit a marny spolupracovat proste nebude

aarriel
22. čer 2023

Mam za sebou uz 3x 😒 poprve to trvalo dlouho nez se vratilo zpet, snad pul roku. Pak uz to bylo rychlejsi. Akorat jsem byla lina lepit na noc oko a vyschlo mi 🙈 jinak nasledky veliky nemam, akorat krivy smich, ale malo kdo si toho vsimne...

konidana
22. čer 2023

@dendajsek zkus s ní prostě přes den často nějak blbnout... dělat na sebe ksichty, vyplazovat jazyk, dělat vtípky a srandu tak nějak přirozeně během hry. Prostě jakkoli zapojovat obličejové svaly🙂

maminka088
22. čer 2023

Syn ji dostal v pěti měsících - týden po očkování. Všechna možná vyšetření vyloučila jinou příčinu. Polovinu obličeje měl ochrnutou zcela. Nepomohla absolutně žádná forma rehabilitace ani alternativní metody. Teď je mu osm let . Začal jezdit do dětské léčebny pohybových poruch a stalo se něco, co už nikdo neočekával. Maličko, sice opravdu nepatrně, došlo ke zlepšení. Jenže u něj to jen ochrnutím obličeje nezůstalo. Tím, jak nefungují svaly na obličeji a krku, tak se to začalo projevovat i na celé polovině těla. Ale zase tady pomáhá léčebna a opětovně nasazené rehabilitace. Ale to nechci děsit, jsme v tomto raritní případ. Já jen, že naděje je i po letech ochrnutí.