Nosní mandle dorostla. Rozhodli jste se ke znovuodstranění?

30. čer 2022

Kdo jste řešili, zda nechat dítěti podruhé odstranit nosní mandli, jak jste se rozhodli? První odstranění u dítěte nemělo efekt a mandle brzy dorostla a tudíž se mi do toho podruhé nechce.

lenatko91
30. čer 2022

Mně se to přímo stalo, trhali mi je 2x, protože to dorostlo

autor
30. čer 2022

@lenatko91 a pomohlo to podruhé?

lenatko91
30. čer 2022

Podle mě jo, rýmu mám 1x za rok, nechrápu, dýchám normálně nosem… co ještě to způsobuje?

camelinka
30. čer 2022

U mne kdysi stejny jako u @lenatko91

autor
1. črc 2022

@lenatko91 tak v ona v dospělosti zakrní...

lenatko91
1. črc 2022

To jsem nevěděla.. zeptám se mamky, jestli si něco pamatuje 🙂

jipe
1. črc 2022

taky mi v dětství trhali2x, dorostla potřetí,jestli to nějak pomohlo alespoň na chvíli, to si nevybavuju. U dítěte bych se rozhodovala podle toho, co má za problémy. Pokud třeba špatně slyší a příčinou je mandle, tak bych trhala, pokud jen rýmy, apod., tak bych se na to vykašlala, vyroste z toho

autor
1. črc 2022

@jipe Díky. Trhali mu jí před dvěma lety a co se týče rýmy tak to nepomohlo ani na chvíli. Po škole v přírodě hůř slyší, protože si tam neproplachoval nos mořskou vodou a nesmrkal. Na ORL zjistili tekutinu v uších a dotostlou nosní mandli. Právě z důvodu, že to na nemocnost nemělo vliv ani po prvním odstranění, se mi do toho podruhé nechce. Ten sluch není nijak tragický, šeptání neslyší na 4 metry, ale na tři. Budeme dávat Nasivin, i když rýmu nemá, třeba mu to v nose trochu splaskne a ty uši se zlepší.

jipe
1. črc 2022

na splasknutí jsou dobrá antihistaminika a na ty infekce u nás asi trochu u dětí zabral bactoral (je to drahé jako prase, ale dá se sehnat v akci). Pokud s odstupem ta tekutina zmizí, tak bych netrhala. Chápu, že už je školák, já spoléhám na to, že ta mandle má pak od těch 8 -12 let cca postupně pomalu zakrňovat

autor
1. črc 2022

@jipe Díky, na ten Bactoral se podívám.