Neštovice - netypický průběh?

odula
1. črc 2019

Zdravím a jdu si pro radu. V uplynulých týdnech prodělaly obě dcery nestovice. Teď je -pravděpodobně- dostal i starší syn (9). A teď k memu dotazu : syn se osypal před třemi dny. má červené pupínky všude po těle ale puchyrku pár a jenom malinkych. Nemá teplotu , jen je unavenejsi. Na některých těch pupinkach už ma strupy. 🤷‍♀️ setkaly jste se někdo s tímto průběhem? Jsou to vůbec nestovice ? Zas co jinýho by to mohlo být- je sice alergik a ekzematik ale z běžné rutiny jsme nevybocili aby měl a. reakci... Tak nevím. Budu ráda za všechny zkušenosti a nápady. 🙂

konidana
1. črc 2019

@odula tak moje děti měly pupínky, dcera asi tak 5 až 10 ks, synek víc, ale teploty neměly ani jeden. Jestli 37 a kousek to nevím. Neštovice to byly, nakazila jsem si je sama, bůhví kde jsem to chytla

mariti
1. črc 2019

Hele ja ted byla u Mudr s dcerou a podezrenim na neštovice. Je to nemoc ruka-noha-usta (*sesta nemoc myslim). Muže to byt cokoli....ne chystáš se k mudr? Už je tedy dost velky, takže průběh nemusí byt typicky. Držím palce ať je brzo fit.

odula
autor
1. črc 2019

@mariti no - ruka noha pusa mě napadla taky. Dcera ji měla před měsícem. Vypadalo to ale jinak. on navíc chodidla a narty a dlaně nemá osypane vůbec. Hrudník čelo jo, ve vlasech má pupínky též. ... k doktorovi nas tu vůbec nevezmou i jenom pri podezření na nestovice. Leda na pohotovost a to se mi fakt nechce. Aspoň tam zavolám. Ale díky! 🙂

odula
autor
1. črc 2019

@konidana a měly z pupenu i puchyre?

konidana
1. črc 2019

@odula jo byly puchýřky, aspoň pár, synek měl jeden nebo dva fakt velký, dcera ani nevím..

odula
autor
1. črc 2019

@konidana on má asi 5 ale jenom takový pidi... chjo. Třeba se z toho ještě vyklubou.volala jsem sestra říkala že jestli do dvou dnů nebudou puchyre tak k dr. A za tejden máme jet na dovolenou 🤦‍♀️

konidana
1. črc 2019

@odula ale nemyslím si, že děti měly puchýře ze všech pupínků, ty malý podle mne normálně zmizely. Ale už si to moc nepamatuju, no.

pabka
1. črc 2019

@odula mladší dcera měla nestovice cca 10 pupinku, puchyrku jen par, možná max pět, bez teplot, bez únavy, absolutně nic ji nebylo, byla jen šťastná, ze má pupinky, jako starší segra 😂😂😂 těšila se na koupel v hypermanganu (ruzova voda) a na tu ani nedošlo... do týdne byla zdravá.

nesticka
1. črc 2019

Teď je měly obě holky a měly některé phchyrkate a některé jen červené bez puchyrku

bamak
1. črc 2019

@odula naše holky taky spoustu červených flicku a jen z některých puchyrky. Taky bez teplot, svědění minimální spíše v noci se omylem podrbaly.... Takže klidně neštovice.

nesticka
1. črc 2019

Jestli má mezi nimi i vldnate puchyrky, tak má prostě nestovice. Starší dcera jich měla hromadu a měla horší průběh. Pohotovosti jsme se nevyhuli a skončila i na atb kvůli infekcí v pupencich. Teď se odlupuje stroupky druhé dceři (4mesice) a ta měla cca 40 pupínku odhadem a z toho tak 15 puchyrky, zbytek jen červené pupinky nebo červené ťupky jakoby pod kůži, že kterých jsem čekala že ještě něco vyleze a nakonec nic. Měla krásný hladký průběh, za coz jsem opravdu vděčná. S tou pětiletou to totiz bylo peklo na zemi - její nejhorší onemocnění vůbec!

odula
autor
1. črc 2019

Děkuju všem za reakce. Uvidím jak se to bude dál vyvíjet. A zřejmě asi časem otestujem na protilatky🙂

klea81
1. črc 2019

Asi slabší průběh, ale měl by být i tak 3 týdny v karanténě, i kvůli své oslabené imunitě

hanih
1. črc 2019

@odula Myslím, že pokud má mezi pupínky i puchýřky, tak to neštovice budou. Dcery měly puchýřků hodně, ale jinak vůbec žádné příznaky - žádná horečka, dokonce ani zvýšená teplota, únava je taky nepotkala, starší se dokonce ani neškrábala, že prý to nesvědí, mladší se občas podrbala, ale asi ji to taky nijak moc nesvědilo.

odula
autor
1. črc 2019

@klea81 no tak karanténu 3 týdny vidím jako zbytečnou a hlavne neuskutecnitelnou (to bychom museli byt "v karanténě" vsichni ) ale i tak děkuji za NR (nevyzadanou radu) 😉 😋

katherinka33
1. črc 2019

@odula Synovec(2 roky) měl 2x v rozmezí 4 měsíců nějakou záhadnou nemoc, kterou doktor pokaždé diagnostikoval jako neštovice. U první se mu udělaly ukázkové vridky na zádech a pak se mu pupinky udělaly všude po těle. Opravdu huste. Byly to puchyrky a pak stroupky. Teploty neměl. Podruhé úplně to samé s lehčí teplotou. Chytil od staršího bratra. Zase prý neštovice. A tentokrát doktor konstatoval, že to první nebyly neštovice. Tak těžko říct, co to děti mají za nemoci. Je toho nejak moc. Preju vám, ať jste brzy fit a plní protilátek.

hanih
1. črc 2019

@klea81 @odula Nám doktorka říkala být doma do sloupání stroupků, protože do té doby může být dítě nakažlivé, a ty tři týdny od vypuknutí nemoci dítě šetřit (nemusí být pak už doma, ale nemělo by sportovat, zatěžovat se apod., a vyhýbat se větším kolektivům - právě kvůli snížené imunitě po neštovicích).

nesticka
1. črc 2019

Tak holky jsou celou dobu na probiotikach a více Vít. C. a D. Naše dr zas řekla, (a na netu jsem si to taky přečetla na spoustě stránkách,) že je dítě nakažlivé dokud má puchyrky. Jak vyschne poslední puchyr, můžu osprchovat

klea81
1. črc 2019

@odula a víš, že nedolečené neštovice mohou vést u dítěte až k cukrovce? info naší lékařky a syn s jedním takovým, co musel do mš už po týdnu sedí v lavici, teď si píchá inzulín...uzijte si dovolenou

klea81
1. črc 2019

@hanih no jasně, hlavně nesmí na slunce, jinak bude mít viditelné jizvy a naše mudr ještě dodává, že je to obrovský nápor na organismus a že hrozí poškození slinivky a cukrovka 1.typu

odula
autor
1. črc 2019

@hanih já vím. Opravdu jo. Ale na to jsem se neptala. 😉 Ale dík🙂

odula
autor
1. črc 2019

@klea81 děkuju. Určitě užijeme. Jedeme do čech po dlouhý době. Za rodinou. A nemocnou babičkou. 🙂

hanih
1. črc 2019

@odula Pardon, já bych to sem asi ani nepsala, jen jsem měla potřebu reagovat na příspěvek o karanténě... 🙂

odula
autor
1. črc 2019

@hanih já vím, vubec se neomlouvej, v pohodě. 🙂 jenom bych právě nerada aby diskuse sklouzla k nutnosti dodržování izolace, možným vedlejším následkům atp. Samozřejmě že uděláme všechno v nejlepším zájmu ditete podle našeho nejlepšího svědomí, ale to tu rozebírat ani diskutovat nechci. Vim kam tyhle diskuse obcas můžou zajít kdyz se to nechá rozproudit 🤪
A taky občas píšu off topic , ne že ne 🙊😁 ale zajímaly mě hlavne ty zkušenosti s atypickym průběhem nestovic. No - možná jsem to měla spíš napsat @klea81. ;) Ale ona to možná stejně přečte. ;)

pabka
1. črc 2019

@odula přesně tak, postupovala bych individuálně dle dítěte a průběhu.
Starší dcera měla “těžší” průběh a přesto 10. den na kontrole u dr sama dr řekla, ze je v pořádku, žádná velka zátěž a slunce, ale muže ven i mezi deti, puchyrky zaschly, ale par stroupku ještě měla a asi dva měla ještě skoro měsíc (stejně jako kamarádi ze třídy, kde je chytla).
Mladší s extra mírným průběhem byla doma též 10 dni, nebylo ji vůbec nic a neměla pak už ani stroupek, nevím proč by měla být dal doma. Je to dva měsíce a vše Ok.

alcar
1. črc 2019

@nesticka sprchovat muzes i pri vysevu puchyru. Idealne vykoupat v hypermanganu...pomaha zasychani a zmirnuje svedeni.

nesticka
2. črc 2019

@alcar jj to jsem holkám dělala a nebo sprchivala vlažnou vodou. Na chvilku to ulevilo od svědění.. 🙂 měla jsem na mysli sprchu jako takovou.. Teplou, s mýdlem.. Špatně jsem se vyjádřila. To víš, měsíc zavřená doma s opupinkovany a detma se na mě asi podepsal🤦‍♀️😂😇

alcar
2. črc 2019

@nesticka tak to jsi delala spravne. Ja taky tak loni byla tri tydny s dvojkama doma...pres leto. Velky opruz... A bohuzel nas to ceka jeste se starsi dcerou, ta byla zrovna na dovci s babickou, tak to nechytla. 🙈🤪

odula
autor
2. črc 2019

Tak dneska je to 4. Den a už ma tak 80 % vyschlych a zastrupovanych . Nechápu 🤷‍♀️ jsem sama zvědavá jak vyjdou protilatky. Všem děkuju za reakce ! 🌹

nesticka
2. črc 2019

Tak to jste měli krásný průběh Teda. Nám doktorka říkala, že tm. Měla i dost děti co měli třeba jen 10 pupínku a za týden měly vysypaný neštovice a ještě jim štíhlý opadat stroupky 🤷‍♀️ je i dost případů, kdy děti měly tak slabej průběh, že si třeba rodiče ani nevšimli, že nějaký neštovice proběhly...🤷‍♀️