Neštovice. Kdy jsou infekční?

nazka
3. led 2022

Ahoj, prosím, vyzná se někdo v neštovicích? Teď mi psala kamarádka, že se před chvílí osypal jeho syn. Viděli jsme je v pátek dopoledne. Jaká je šance, že už byl tou dobou infekční? A kdy případně by asi byly infekční moje děti? Díky moc

bereni
3. led 2022

@nazka Nejvic infekcni byl kamaradcin syn 3 dny pred vysevem. Vam pobezi inkubacka az 21 dni, kdy je muzou deti dostat. Jinak jeji syn bude infekcni dokud jsou pupeny plne…

nazka
autor
4. led 2022

@bereni tak to jsme ty 3 dny před tím u nich byly. Dcera má jít na řezání jecneho zrna, čeká na to 3 měsíce. Se picnu, jestli se jí to odloží 🙈 jinak by mi to bylo jedno. Díky za odpověď

nazka
autor
4. led 2022

A nevíte, kdy nejdříve po kontaktu se neštovice mohou vyklubat?

potaplice
4. led 2022

@nazka 12- 14 dnů od kontaktu jsem četla, že ne inkubační doba

bereni
4. led 2022

@nazka Tak můžou myslím po 7 dnech, ale těžko říct, my je doma měly přesně po 14 dnech od setkání s infekční osobou...

potaplice
4. led 2022

Mělo tam být JE inkubační doba. Týden je málo, fakt to trvá min. těch 12 dní. Kdy má jít na to řezání? Ještě je šance, že infekční být v pátek ještě nemusel, pokud nepřehlédli nějaký pupínek, infekční může být 1 - 3 dny před prvním pupínkem.

sorboni30
4. led 2022

@nazka do tydne..teda ja to tak mela, ale jsem po transplantaci jater tak u me asi rychlejší..syn do 14 dnů, druhy syn to chytl az po 3 tydnech od bratra ne ode me.. Jak u koho

nazka
autor
4. led 2022

@potaplice na to řezání má jít 20.1.,videli jsme ho 31.12.,takze pokud by to chytla, tak přesně v té době má nejvíc pupenů 🙈 kéž by ještě infekční nebyl v tu dobu. Ale byli jsme u nich doma a byly s ním v jedné místnosti obě dcery, jako na potvoru🤦‍♀️ blbý je, že mi doma často brečí, že jí to oko bolí, fakt je to pro nás akutní. No nedadelam nic.
Pak mi jde ještě i o to, jak postupovat ve školce. Aby to tam případně zavlekla, to taky nechci.

nazka
autor
4. led 2022

@sorboni30 no tak to jsem zvědavá.. Jinak máš můj obdiv, jak jsi statečná, asi sis hodně zkusila. 🍀

potaplice
4. led 2022

Tak jestli jsi doma, do školky bych asi nedávala. Ani ne tak kvůli zavlečení neštovic (to neovlivníš, když nejnakažlivější jsou před objevením prvních příznaků), ale spíš aby byla na ten zákrok zdravá (pokud teda nechytla ty neštovice) a nechytla tam nějaké respirační onemocnění.

nazka
autor
4. led 2022

@potaplice to jsem měla v plánu tak týden předem. V tomhle hrozně bojujeme s chlapem. Klepe si na čelo, že nevidí důvod do školky nejít. Každopádně díky, že to se mnou řešíš 🙂 jsem nějaká už dost otrávená furt řešit, jestli se někde nenakazila, jestli někoho nenakazí, karanténa, atd. Padla do karantény těsně před Vánoci, sotva mohla ven, viděla jednoho kamaráda a zas něco.

madamas
4. led 2022

Byla jsem se synem u kamarádky která má dva syny. Celé dopoledne si hráli v jedné místnosti, jedli křupky z jedné misky, dotýkali se.. při odpoledním spánku se mě zdál syn teplejší a na čele měl první pupínky. Nicméně kluci od kamarádky to nechytli ani jeden. Ano, je to vysoce infekční onemocnění, jen dávám vědět že ne vždy se musí nakazit. Já jsem se osypala přesně 14 dní po synovi, my jsme ale byli v těsném kontaktu, doslova ty pupínky o mě otíral 🙈

nazka
autor
4. led 2022

@madamas díky za naději ♥️ nebyt toho řezání, tak bych za neštovice byla ráda.

fouskovi
4. led 2022

@nazka my třeba jdeme na operaci příští tyden a starší pokračuje v prázdninách jinak bych ho nechala minimálně před 14 dní doma pro jistotu

potaplice
4. led 2022

@nazka nechala bych 14 dní doma, za týden vyléčíš max rýmu.

syslounek
4. led 2022

Nevím jak moc je vaše dcera náchylná k nakažení, my před operací nechali doma těch 14 dní, protože když jsme nechávali doma jen týden, tak to chytla ten poslední den ve školce a propuklo to 5 dní před operací. První termín jsme měli v březnu, na operaci se dostala před Vánoci.

nazka
autor
4. led 2022

@syslounek to je taky hezky teda. Radši nechám taky déle. Dekuju za radu