Může to být svrab?

10. zář 2023

V pondělí budu volat k doktorce, aby se na to koukla, ale stejně mi to nedá a zeptám se tu. Jsem z toho krapet nesvá a trochu se stydím. Nejsem žádná spindira a nevím, kde bychom to mohly chytit. Všimla jsem si před pár dny vyrážky na nožkách u mladší dcery (já mám teda vyrážku déle, která mizí a objevuje se, přisuzovala jsem to nějaké alergii). Co si myslíte? Nikdo jiný doma vyrážku nemá

ivetka7686
10. zář 2023

Nejsou to neštovice nebo pátá či šestá nemoc?

1pomnenka
10. zář 2023

Ne, nic to není, vůbec bych se tím nezaobírala. I kdyby to byla 5., 6. nebo 7. nemoc, tak na to stejně nic není. Nožky bych promazala, aby nebyla kůže suchá a počkala, až to zmizí.

xnikax1
10. zář 2023

Taky bych řekla 7 nemoc.

autor
10. zář 2023

Děkuji za uklidnění, doktorce teda budu stejně volat, máme tam ve čtvrtek kontrolu a nerada bych někoho nakazila.

fyii
10. zář 2023

svrab to neni, tam jsou viditelne cesticky. spis nektera z tech 5,6,7 nemoci..

hilda4
12. zář 2023

Také si myslím, že to svrab není. U něj jsou přímo cestičky a nejčastěji v podpaží, tříslech a podobných záhybech na těle

autor
12. zář 2023

@hilda4 děkuji, já právě moc koukám na internet, už to nebudu dělat. Doktorce jsem volala ve čtvrtek se na to podívá.

berynka
12. zář 2023

Měly by to byt cestičky, tady mi to neprijde.A velké svědění - škrábání.

hilda4
12. zář 2023

Dělala jsem nějakou dobu zdravotní sestru na kožním a opravdu mi to podle fotek jako svrab nepřijde, neboj ☺️

petramana
12. zář 2023

nechodite na boso v trave? nejaky hmyz treba...

autor
12. zář 2023

@petramana v trávě chodí bosa často... teda spíš ještě leze no. Starší dcera nikdy podobnou vyrážku neměla, ta vlastně ještě nikdy žádnou neměla, takže nemám vůbec zkušenosti.

petramana
12. zář 2023

rekla bych ze to muze byt ten hmyz... 5. a 6. vubec, u 7. puchyrky vypadaji jinak

autor
14. zář 2023

Moc všem děkuji, dnes doktorka říkala, že je to nejspíš nějaká alergie, že to může mít třeba z toho, jak leze v trávě. Mám dávat fenistil, jak kapky tak i gel a případně mazat sudocremem

autor
21. zář 2023

Tak menší aktualizace, dětská nás poslala na kožní, jdeme v úterý. 😓