Může syn se zánětem předkožky plavat v bazéně?

suzann13
1. únor 2017

Ahoj holky, před týdnem jsme skončili se synem (16m) na pohotovosti se zánětem předkožky. Léčíme stále antibiotiky. Chtěla jsem se vás zeptat, zda nemáte některá zkušenost z tímto problémem a plaváním ve veřejném bazéně? Chtěla bych s ním zase chodit, ale mám strach, aby se mu to díky té vodě nevracelo. Zánět měl velmi silný. Na netu ani nikde jinde jsem prevenci zánětu (kromě hygieny) nenašla, tak vůbec nevím, snad budete mít víc zkušeností. Děkuji!

absintka19
1. únor 2017

Se zanetem bych to neriskovala, hlavne muzou byt ohrozene i jine deti v bazenu. Zanet je vetsinou bakterialni nebo plisnovy a v teple vode pro miminka se muze dobre sirit.
Ja bych do toho nesla.

suzann13
autor
1. únor 2017

@absintka19 určitě bychom nešli teď, ale začali bychom třeba za měsíc...Ale bojím se, že něco chytí z té vody chlorované.. a moc děkuju za názor, nerada bych tento problém řešila znovu, jednou stačilo 😏

kocour1
1. únor 2017

Já jsem řešila se synem, po úplném zahojení jsme se v bazénu koupali (bylo zrovna léto) a tak jsem pro jistotu vždy večer důkladně opláchla čistou vodou a v případě zarudnutí namazala definfekcí ( používala jsem bepanthen plus, který nepálí a je to jako mastička) - možná to na to nemělo vliv, ale nechtěla jsem nic podcenit🙂...už se nám to pak nevrátilo🙂

adeden
1. únor 2017

@suzann13 zanet mate z bazenu ??

suzann13
autor
1. únor 2017

@kocour1 musíme aspoň měsíc být bez bazénu, už jen kvůli ostatním dětem jak píše absintka19.. pak snad nastoupíme bez potíží..Děkuji za radu 😊

@adeden neee, měl velký průjem (viróza, zuby) a na 100% to chytil z toho

adeden
3. únor 2017

@suzann13 tak to jo .. ptala jsem se na původ proto, že u nás vznikl obrovský zánět končící až na chirurgii po užívání antibiotik..
Pokud na to váš malý vyloženě netrpí, tak bych se po vyléčení nebála navštívit bazén.
Pěkné dny

suzann13
autor
3. únor 2017

@adeden můžu vědět jaká to byla antibiotika? My totiž dostali Sumetrolim, protože jen krém a hermankovy odvar nezabíraly..Ale hrozili nám nemocnici, naštěstí ta atb zabrala...

hermelinah
3. únor 2017

U nás sme ho řešili jen jednou, a zrovna v období kdy sme do bazénu nechodili, jinak tam byli kluci pečení vaření, 2-3 x týdne v jedno období - nemyslím si, že by to bylo z bazénu, u nás to bylo prostě z ničeho nic v lete sme přišli z odpolední procházky, která se krapet protáhla asi do 22 hodiny a to už sem věděla že něco není ok, ale počkali sme do rána a ráno na pohotovost ( sobota ) dostali sme framykoin a dermazulen a mazat mazat mazat, v pondělí na kontrolu a tam jen dr říkala že ještě s bazénem počkat, myslím že dva týdny nebyl v bazénu a pak už v pohodě ☺ale nebála bych se, že by se to díky plavání vracelo, až kdyby to mel treva po druhé po třetí tak bych hledala důvod proc se to vrací ale takhle poprvé nee 🙂

adeden
5. únor 2017

@suzann13 možná jsem to nenapsala správně.. my jsme zánět dostali po léčbě antibiotikami, kvůli zánětu průdušek. Už nepamatuji na název. Jinak na chirurgii nám dali framykoin. Když jsme pak šli k obvodnimu lékaři, dostali jsme ještě nějakou mastičku - bohužel název nevím..