Možná šestá nemoc? Teplota 39°C, pupínky

piskac
27. zář 2014

Ahojky, malá měla 2 dny teplotu do 39, poté se osypala, je možné, že je to ta šestá nemoc, nebo tak něco a za jak dlouho pupínky zmizí?

lenicka07
27. zář 2014

ano je to pravděpodobné, malej měl úplně stejný průběh. Zmizelo to samo během asi dvou tří dnů. Ničím jsem nemazala.

slunicqqo
27. zář 2014

určitě to vypadá na šestou nemoc, osypání zmizne během dalších pár dní

gepe
27. zář 2014

@piskac hoj, urcite je pokud uz nema horecky. Nase mlada ji mela v cervnu. V patek vecer z niceho nic horecky, trvaly do pondeli poledne, zmizely lusknutim prstu. V utery se cela osypala a v patek uz jen par nepatrne viditelnych pupinku, v sobotu cisto. Nemazali jsme pupinky a nekoupali po dobu co je mela.

helcenka
28. zář 2014

@piskac - jestli jí teplota klesla a pak se osypala, tak to na šestou nemoc vypadá. Vyřážka by měla zmizet do 5 dnů.

kocour1
28. zář 2014

My jsme také měli dva dny teplotu, pak jeden den vyrážku a pak bylo už dobře...také jsem si myslela, že je to šestá nemoc, ale jistá si nejsem.

jandulinkaa
7. říj 2014

Syn měl jeden den horečku a strašně plakal, pak se osypal nejdříve po obličeji a postupně po celém těle, i měl pár pupínků po obličeji. Přidaly aftíky a pár boláčků v puse. Tak jsem šla k dr., že to bude asi šestá nemoc a dr. mi řekla, že je to akutní infekční vyrážka "hlava, ruce, nohy". Skvělý na to byl chladivý gel na neštovice a fenistil na noc a šalvějový gel do pusinky. Do týdne bylo po...