Motání hlavy u dítěte. Řešily byste nějak?

vipeta
7. pro 2021

Ahoj maminky, našemu synovi je 8 let a už tak dva roky si občas, cca jednou za dva měsíce, stěžuje na motání hlavy, je mu na omdlení, někdy z toho zvrací. Vždycky z ničeho nic a třeba po hodině je zase dobrej. Řekněte mi, že některé děti prostě trpí nízkým tlakem, já tohle mívám od dětství, možná až puberty, taky. Nebo byste to nějak řešily?🤔

pampeliska1313
7. pro 2021

Jako může to bejt nízkej tlak, ale asi bych to stejně řekla doktorce, třeba něco doporučí, popřípadě aby to aspoň věděla.🙂

jjasmina
7. pro 2021

@vipeta nechala bych vyšetřit, v dětství jsem trpěla na mdloby a pak se přišlo na boreliózu

barborka09
7. pro 2021

@vipeta Určitě konzultovat s lékařkou. Nicméně se přikláním k tetanii - nedostatek hořčíku. Zkuste nasadit hořčík, možná ho má nedostatek.

petrasipkova1
7. pro 2021

určitě bych to řešila. máme v rodině několik vážných onemocnění. Mamka má třeba vrozenou poruchu vnitřního ucha, na kterou přišla okolo 50 let, ale celý život jí právě bylo občas blbě, motolice, zvracení, ale nikdo neřešil. Takže bych proklepla tlak, krevní obraz, krční páteř, oční vyšetření, zda má dostatek pohybu, určitě by jen nemávla rukou.
Já třeba trpím na motání hlavy od krční páteře a je to nejhorší co jsem kdy zažila, takže bych to určitě řešila.