Miminko, 3 měsíce, a průjem. Jak dlouho může trvat? Čekat nebo jet na pohotovost?

hrkalinda
28. únor 2022

Ahojky. Mám 3 mesicniho chlapecka. Od patka má průjem dneska tedy už 4. Den. Má žlutou hodně tekutou stolici která se všechna vsakne do plínky. Teploty nemá měl jen první den zvýšenou 37,6 pak už nic. Na doporučení doktorky mu dávám stříkačku mezi jídly kuliska roztok kvůli dehydrataci ale průjem nepřestává. Kaka při každém jídle a to dost nálož vždycky. Jinak se usměvavý hraje si spinká hezky. Normálně papa jen občas nechce dopit celou dávku pije 120 ml 7x za den. Můžete mi poradit jak dlouho může průjem trvat. Jedtli čekat nebo jít na pohotovost? Je to moje první mimi a už mě to začíná znepokovat. Mám o něj strach i když vypadá že je v pohodě. Diky

zmrzlinka
28. únor 2022

@hrkalinda zkus mu uvařit rýžový odvar a jednu dávku ním nahradit a nějaké laktobacilky.Pokud čůrá 6-7 krát za den,tak dehydrovanej není.

sanyy22
28. únor 2022

@hrkalinda a nemůže to mít že zoubků třeba ten průjem?

hrkalinda
autor
28. únor 2022

@zmrzlinka nakonec jsem byla na pohotovosti a má být 24 hodin bez mléka. Prý jen ten ryhydetacni roztok. No to by mi ale umřel hlady a hlavně tolik mi toho nevypije vždycky jen tak 40 až 50 ml. Zbytek ho dokrmim tím rýžovým odvarem. Jen doufám že po něm nebude mít nějaký bolení bříška. Od dost pořád trpí na prdiky

zmrzlinka
1. bře 2022

@hrkalinda děláme ještě bezlaktozove mléko....muzes zkusit to.Ale to se dává když miminka zvrací.

hrkalinda
autor
1. bře 2022

@zmrzlinka to on nemůže má abkm a je na NAC jiný mlíčko nemůže