Maminky, co dát dítěti na posílení imunity?

11112
14. čer 2015

Syn bude mít 3 roky a s nástupem do školky je pořád nemocný.Je spousta preparátů, ale který je opravdu dobrý?Naposledy měl zánět průdušek, byl jeden den ve školce , a po třech dnech zase kašel atd.Díky za zkušenosti. Martina

cernalu
14. čer 2015

dávala jsem Imunoglukan, ale nepřišlo mi že by pomohl, a pak rakytníkový olej, ten bych řekla že ano 🙂

andelka
14. čer 2015

Přijde mi že nepomáhá nic. Můj už takhle chodí \ nechodí dva roky. Měli jsme imunoglukan,multiimun,hlivu s rakytnikem..ještě zkusim kolostrum,ale fakt mi přijde že na tu častou nemocnost a průdušky tohleto nestačí 😒

11112
autor
14. čer 2015

Colostrum chci zkusit, sama ho prodávám od Lr, vím že je dobrý, ale chtěla jsem zkusit i něco jiného, finančně levnějšího 😉

nonnni
14. čer 2015

@11112 ja mam vybornou zkusenost s echinaceou s rakytnikem, prave na zacinajici kasle, aby se to nerozjelo...

http://www.pilulka.cz/apotheke-sirup-echinacea-...

eva118
14. čer 2015

Já dávala synovi Kaloba kapky. Je to na prevenci i léčbu.

11112
autor
14. čer 2015

Kaloba kapky , to vůbec nevím co je .Mrknu na net.Děkuji

p_ch
14. čer 2015

rybí tuk a otužovat ;)

xdany
14. čer 2015

Taky dávám rybí tuk, otužujem, chodíme ven v každém počasí a zatím kromě 3 rým (dvě byly jednodenní) nebyl nemocnej.

dendy88
14. čer 2015

zkusila jsem imunoglukan, to mi prislo ze nepomaha a ted uz jsme pres rok na preventan junior a prijde ze dobry

bajunka
14. čer 2015

Tak nám letos pomohlo, že jsme každý den vymačkávali šťávu z grepů a pomerančů. A pak holky ještě občas pijí takový vitamínek C ( juwik)

kazy
14. čer 2015

Napadá mě omezit na minimum sladké, lepek a mléčné výrobky včetně jogurtů. Nebude to z měsíce na měsíc ale dlouhodobá úprava stravy mívá pozitivní vliv, jde o to mít co "nejčistší střevo" a tyhle tři věci dělají v zažívání největší neplechu (pro rady co čímnahradit chodím do skupiny o potravinových alergiích). Colostrum nepoužívám preventivně, ale léčebně v mírně vyšších dávkách když to na ně jde (zelené nudle,kašel) a funguje nám zatím dobře🙂a místo imunoglukanu chci už od srpna zkusit betaglukan junior koncentrát, uvidíme jak to bude s ním přes zimu vypadat🙂

jihlavanka
17. čer 2015

Pokud je to mozne tak v lete k mori, v zime na hory... Nam vyhovuje davat dlouhodobe probiotika - laktobacilky a kdyz uz na nas neco leze, tak uvarim cesnekovy sirup a zarucene pomuze

beruska125
17. čer 2015

@xdany a uz chodí do skolky 😉 ?

lennus
17. čer 2015

@11112 Děti si ty nemoci asi musí odbýt, to slyším všude, že co jdou do školky, dost marodí, asi hlavně ten první rok.
Určitě je dobrý rakytník, obsahuje hodně vit. C, např. sirup od Weledy. Pak obecně zdravě jíst, otužovat se, taky čím dál víc věřím na psychosomatiku a i přenášení stresu na dítě.
A výborné zkušenosti mám se saunou, i u dětí funguje vliv na imunitu, co jsem četla.

anetpierowska
17. čer 2015

My pouzivali homeopatika v trtinovem cukru na imunitu a muzu rict,ze nam pomohli. Nic jineho nezabiralo. 3x zanet stredniho ucha, zanet prudusek... Ted po roce skolky zatim dobry🙂

xdany
17. čer 2015

@beruska125 Nechodí, ale taky není izolovaný doma...je mi jasný, že moje zkušenost je trochu mimo, ale rybí tuk je obecně v zahraničí doporučovaný jako prevence nejrůznějších nachlazení, proto jsem přispěla.

beruska125
17. čer 2015

@xdany rubi tuk beru. Ja jen ze nás taky nebyl vůbec nemocný než šel do ms. Izolovany nebyl vůbec furt mezi lidmi a hodně ale ten kolektiv malých slintajicich cvrcku je něco úplně jineho 😀

lennus
17. čer 2015

@beruska125 @xdany Jaký rybí tuk prosím kupujete, holky? Uvažuju o tom na podzim. Teď je dost sluníčka a vitaminů v čerstvé zelenině, tak nic nedávám ani sama neberu a od jara do podzimu byl i loni malý v pohodě. Spíš přes zimu měl častěji nachlazení, ale nic vážného. Díky. A přesně jak píšeš, taky malého neizoluju a nemarodí skoro vůbec, ale s tou školkou to slyším všude. Je to prý ale nutnost kvůli imunitě. 😉

Déčko je určitě fajn brát, ale hlavně když není sluníčko.

kacii
17. čer 2015

oscillococcinum... sem tam echinaceu kapky... 🙂 dynove seminka

elen222
17. čer 2015

nám se osvědčilo při začínajícím kašli natřít hrudníček i záda psím sádlem z lékárny (zahraniční jsou dražší, koupila jsem české za cca 80,-Kč a už ho máme skoro rok a pořád je v té dózičce víc než půl) s přídavkem kafru, krásně voní, nebarví, nemastí a když se natře i pod nosánek, uvolní se rýma. Sama si to taky mažu, když mám plnej nos 🙂. A jinak dělám sirup z cibule, medu a citronu, děti berou lžičku každý večer a docela se vyhýbají těm neustálým nemocem ze školky, co nosí domů syn. Mám pocit, že všechny drahé sirupy, kapky a léky z lékárny na nás neměly žádný větší účinek.

beruska125
17. čer 2015

@elen222 psi sádlo taky výborná vec. Mazeme pred spaním 🙂

elen222
17. čer 2015

@beruska125 přesně taky 🙂, a i jsem četla radu nějaké maminky, kterou jsem hned taky zavedla, že mažeme i po plavání v bazénu, než se oblečeme, aby děti nechytily rýmu po přechodu z teplýho prostředí na bazénu ven.

xdany
17. čer 2015

@lennus Moller's v čisté podobě, žádné ochucené ani kapsle, ze začátku jsem myslela, že se pozvracím, teď už mi to ani nepřijde a prckovi chutná od začátku.

krmv
15. zář 2015

a co nejaka hliva?

skvrne2
30. zář 2015

Dobrý den, prosím máte někdo zkušenost s Rakytníčkem? Zaujala mě nabídka Dr max http://www.aktualniletaky.eu/letak-dr-max-dr-ma.... Předem děkuji za reakce 🙂

ducik
30. zář 2015

@skvrne2 ja temhletem doplnkum s libivymi obaly moc neduveruji. jsem pro vitaminy v prirozene forme. pokud uz tablety, tak registrovany lek a nikoliv doplnek stravy

krmv
30. zář 2015

taky martanci,rakytnicejj testy strasnx teda

skvrne2
5. říj 2015

Aha :( Tak nic 🙂 Zkusím se podívat po něčem jiném 🙂 Moc děkuji 😉

lennus
8. říj 2015

@skvrne2 Zkuste od dr Maxe Weleda bio rakytníkový sirup

raffaelo
10. říj 2015