Lázně Luhačovice/ Jeseník. Jak je to pak s mladším sourozencem?

kacka1994
27. led 2023

Ahoj, nemáte někdo prosím zkušenost, jak to chodí, pokud starší syn (3roky) by jel do lázní se žádankou přes pojišťovnu, jak je to s mladším (tehdy asi 1,5roku)? Ohledně plateb atd. se zeptám přímo jich, předpokládám, že bych platila ubytování a stravu, ale jak je to ohledně procedur? Tam bych měla být se starším, ale nevím, jak moc bych se toho reálně účastnila? Nedokážu si moc představit, jak dlouho bych mladšího zabavila, natož jak bych ho zabavila, pokud bych přímo asistovala při něčem, co nezná staršímu? Jak je to v bazénu, je potřeba bát u bazénu, ale ne přímo v něm? Nebo je možnost, aby byl v bazénu i mladší? Je tam prostor mít vždy u sebe i mladšího sourozence? Děkuji moc za zkušenosti 🙂

zizkmi
27. led 2023

@kacka1994 ahoj, byla jsem s klukama 3 a 1,5 roku v listopadu v Luhacovicich. Oba dva byli na pojistovnu, ale mladsi moc nespolupracoval. Vsude jsme chodili spolu. Nasla jsem si tam kamaradku jeji dcera byla na leceni a syn jako doprovod. Vsude chodili spolu i na koupele. Koupala se dcera, syn byl vedle vany. Nikomu to nevadilo. Bazen jsme nemeli, kluci byli na dychaci obtize, kamaradka mela jen vanu, jeji dcera byla s ekzemem

lachipie
27. led 2023

Byla tak kamarádka, ne v Luhačovicích, ale v Klimkách. Dítě do tří let je tam většinou zdarma pokud je bez nároku na lůžko a stravu. Do bazénu nebo do van neléčené dítě nesmělo, jen vedle vany nebo bazénu, léčený kluk se cachtal v bazénu sám nebo případně když jsme měli procedury spolu, tak jsem dozorovala a pomáhala v bazénu jak jejímu synovi tak mému já, ona byla s mladší u bazénu. S některými terapeuty se šlo domluvit, že si hráli s mladší neléčenou dcerkou u bazénu a ona plavala s klukem, s některými ne...

vhanka
27. led 2023

@zizkmi dobrý den,jak hodnotite pobyt v Luhačovicích? Pomohlo to? Přemýšlím nad tím,jestli tam nezkusit poslat dceru. Můžete mi prosím napsat, jak to tam probíhá a jeslti hlavně vidíte přínos?

kacka1994
autor
28. led 2023

@lachipie no on se syn extrémně bojí vody... takže mám strach z toho, kdyby byl v bazénu, ale i ve vaně beze mě (nebo v té vaně jako bez mé přítomnosti vedle vany) 🙂 On by tam teda asi ani nešel, ale zas třeba by mu to naopak pomohlo překonat ten strach... jinak inhalace a tak si myslím bychom hezky zvládli za přítomnosti mladšího, to je zvyklý z domu.

kacka1994
autor
28. led 2023

@lachipie v Luhačovicích asi budeme muset za dítě 1,5 roku platit :( Za postýlku, ve které stejně nespí 🙈 ještě zjišťujeme jak je to kde jinde, pojedeme se záněty dýchacích cest

zizkmi
29. led 2023

@kacka1994 na dychaci cesty v Luhačovicich nejsou bazeny, ale jen vany, inhalace, cvičení , piti Vincentky, biolampa a šlapací koupele. Deti se koupou ve vane a rodic stoji vedle. Takze urcite s mladsim sourozencem nebude problem

zizkmi
29. led 2023

@vhanka my jsme tam byli v listopadu, vsechny deti kaslaly a kaslaly az to chytili i kluci a po necelych 14 dnech nas predcasne propustili. Kluci dostali ATB a dalsich 14 dni jsme byli doma. Takze bohuzel, nemuzu posoudit. Nicmene se mi tam pobyt, byt kratky, moc libil. Personal super, jidlo vyborne, okoli pekne. V cervnu jedeme znovu, uz mam domluveny termin a budou doufat, ze ho zvladneme cely. Ale co mam zpetnou vazbu od jinych maminek, tak to detem pomohlo.

kacka1994
autor
29. led 2023

@zizkmi my bychom chtěli ideálně v září (prázdniny by byly lepší, ale tam bude už asi plno), kvůli mému studiu..tak doufám, že tehdy ještě nebude tolik viróz 🙈 ale toho se taky bojím, že onemocníme před, nebo během no, ale nedá se nic dělat

zizkmi
29. led 2023

@kacka1994 s tim, ze dite zacne v prubehu pokaslavat se pocita. Me nejdriv dr. rekla, ze se klukum uvolnuje hlen z toho, jak 2x denne inhaluji Vincentku a vecer uz horeckovali. Ale kaslaly tam vsechny deti, nektere vice, nektere mene, ale vetsina to zvladla. Kdyz jsem se ptala, tak kvuli zdravotnimu stavu pousteli jen dve deti. Zari bude jeste v pohode. Ja jsem do lazni predem volala, abych vedela jak maji volno, alespon zhruba. Potrebovala jsem to kvuli prace a svem zastupu. Ted ten cerven uz jsem si zamluvila rovnou. Ale to se taky plati. Prazdniny jsou pry prednostne pro deti co uz chodi do skoly.

kacka1994
autor
29. led 2023

@zizkmi my si to chcem zamluvit i za cenu, ze zaplatime 🙂 uz jsem tam psala ohledne platby za mladsiho i volnych pokoju v zari 🙂 My inhalujeme i doma, ale verim, ze v laznich to bude intenzivejsi, snad mu to pomuze lepe prekonat podzim/zimu 🙂 Ve kterem dome jste byli ubytovani? 🙂

zizkmi
29. led 2023

@kacka1994 byli jsme DL Vitkov a meli jsme stesti, protoze nas ubytovali v pristavene casti, takze pokoj jsme meli jako malou garsonku, velky, slunny, krasny. Nektere pokoje byly docela male. Na kazdem patre je mala hernicka. V cervnu budeme v Miramonti