Krev v řidké stolici 2,5letého dítěte. Máte zkušenost? Jak se to řešilo?

misana91
7. zář 2021

Dobrý den, od července kdy začala dcera chodit na nočník jsem si všimla, že při dotláčení měla na konci stolice krev. Tím že jí více mléčných výrobků než pevné stravy která staví, tak má stolici řidkou, takže nebyl problém s tvrdým hovínkem. Teploty nemá, nezvrací, ekzémem netrpí. Na mléčné produkty je zvyklá odmala. Krev je čerstvá červená/ růžová někdy tam je i hlen. Když jsem to konzultovala u pediatry tak mi prvně řekla že to asi bude trhlina ragada, že na to děti trpí při tlačení že praskne. Problém přetrvává do dneška někdy to tam najdu, z toho zase vůbec nočník jsem zrušila, ale má to i v plíně při větším tlačení. Když se ji stane nehoda a zapomene se že nemá plínu a pustí to do kalhotek tak tam krev není..Stěry a vzorek stolice na bakterie dopadl negativně. Na intoleranci a alergie nám odběry nedělala tím, že jsem řekla že se to objevilo ze dne na den. Momentálně doktorka chce ať to konzultujeme přes gastro, kde docházíme kvůli nedonošenosti dcery a jsme tam sledování aby dcera šla na endoskop v narkóze, ale nechce se mi absolvovat toto vyšetření pokud by šlo pouze o trhlinku. Můj dotaz tedy směřuji na to, jestli s tim máte někdo také zkušenosti, jak se to řešilo, jak dlouho to trvalo, pokud byla trhlina jestli byla okem patrná? Děkuji za vaše zkušenosti.

amazonkajanik
7. zář 2021

@misana91 jako krev se ukáže u tuhého hovina, ale u řídkého ne. Hlen může být právě z těch mléčných výrobků.jestli to trvá takhle dlouho, tak bych s malou vyšetření raději podstoupila

misana91
autor
7. zář 2021

@amazonkajanik Díky za reakci, již jsem tady četla několik diskuzí, kde psaly maminky, že mělo dítě krev i v řidké stolici kvůli tlačení. Tím že je ta stolice často, tak je to tam oslabené / podrážděné to mi řekla teda i dr že to bývá při průjmech že se tam objevuje krev. Takže jsem chtěla reakci přímo s touto zkušeností, ale i tak díky za názor.

amazonkajanik
7. zář 2021

@misana91 jsem to blbě napsala. Nemyslela jsem to jako, že to není možné, ale že u nás tomu tak není. My měli problém pro změnu se zácpou, kdy už hrozilo, že pojedeme na pohotovost. Sice už mu to jde lépe, ale ten blok tam je a snaží se to držet co nejdéle, páč při druhé zácpě si prdelku hodně natrhl a od té doby si nenechá zavést ani teploměr a umýt musím hodně šetrně ...